GRY
 
 

Test gum do żucia

Pomaga przy katarze, wspomaga myślenie i poprawia apetyt. Ale która jest najlepsza dla przedszkolaka?


Pomaga przy katarze, wspomaga myślenie i poprawia apetyt. Ale która jest najlepsza
dla przedszkolaka?

Airwaves active z guaraną *
Raczej dla mamy niż dla przedszkolaka.
Ma ostry, kwaskowaty smak (cytrusowo-mentolowy). Zawiera dodatek guarany, która działa pobudzająco. A małą pastylką dziecko może się zakrztusić.


Mamba ***
Delikatna w smaku i na szczęście nieprzesłodzona. Niestety nie daje się długo pożuć, bo rozpuszcza się bardzo szybko.


Hubba Bubba ***
Producent sugeruje, że w środku jest dodatek soku, niestety w składzie wymienia tylko aromat owocowy. Z tej gumy łatwo robi się balony, co może zachęcić malucha do dłuższego żucia. Na początku jest bardzo słodka.


Maoam ***
Rozpuszczalna – i niestety niezwykle szybko znika w buzi. To raczej cukierek niż prawdziwa guma. Bardzo smaczny, ale i bardzo słodki. Nie podawaj go przedszkolakowi za często: szkoda zębów!


najlepszy wybór
Tropical Orbit bez cukru
*****
Zdecydowanie najlepsza, można ją dawać przedszkolakowi nawet codziennie. Zawiera wapń. Podczas żucia bezpośrednio działa on na szkliwo zębów, chroniąc je przed próchnicą. Inny plus tej gumy: nie jest przesłodzona, a smak uwalnia się powoli, więc maluch trochę dłużej ją pożuje. Kolejny plus: daje się z niej robić balony!


Fruittella hip-hop **
Rozpuszczalna. Ma pomarańczowo-malinowy smak, naturalny, bo rzeczywiście jest tu dodatek różnych owocowych soków (prawdziwych, to nie tylko zapach!). Bardzo smaczna, maluchowi kupuj ją jednak rzadko, ze względu na to, że zawiera sporo cukru i utwardzone tłuszcze.


Wrigley‘s Juicy Fruit strappleberry **
Smaczna, ale strasznie słodka (cukier aż chrzęści w zębach)! W dodatku oprócz cukru są tu też słodziki. Ma smak truskawki, jabłka, gruszki. Dość trudno z niej zrobić balona.


Mentos Chewing Gum *
Ma pomarańczowo-miętowy smak, dość ciekawy, bo słodki, a jednocześnie ożywczy. Z plusów:
nie zawiera cukru, za to ma w składzie słodzik. Minus: guma jest w formie pastylek, więc raczej nadaje się dla starszych przedszkolaków (młodsi mogą się zakrztusić pastylką).


Stripes Maoam ****
Rozpuszczalna. Bardzo atrakcyjna dla dzieci, każdy plasterek jest osobno zapakowany, a na opakowaniu widać wesołe stworki pogryzające wisienki. Pyszna, ale nie podawaj jej codziennie. Raczej traktuj ją jak cukierek.


***** Polecamy, nawet codziennie
**** 2–3 razy w tygodniu
*** Sporadycznie
** Naprawdę rzadko
* Nie dla przedszkolaka!

Katarzyna Pinkosz
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj