wazelina
fot. materiały prasowe

Wazelina oczami testerek

Szukasz idealnego kosmetyku nawilżającego? Postaw na wazelinę, tak jak Wizażanki.
wazelina
fot. materiały prasowe
Przełom zimy i wiosny, to bardzo trudny czas dla naszej skóry. Cera często jest wtedy mocno przesuszona, odwodniona, szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Co zrobić, by ją nawilżyć? Użyć uniwersalnego i doskonałego kosmetyku nawilżającego – wazeliny.

Wazelina – nawilżacz idealny

Z pewnością nieraz słyszałaś o Petroleum jelly, czyli popularnej wazelinie. Choć ten kosmetyk wygląda niepozornie, to wysoko oczyszczona, 100% wazelina to prawdziwa mała potęga w pielęgnacji, w dodatku wielofunkcyjna. Ta bezbarwna substancja silnie wspomaga regenerację naskórka, zapobiega rogowaceniu, powstrzymuje łuszczenie i pękanie skóry. Do tego możesz ją stosować na każde suche miejsce na skórze: usta, dłonie, łokcie czy kolana. Ponadto wazelina pomoże ochronić drobne skaleczenia, zadrapania i oparzenia – osłoni je i przyspieszy proces regeneracji. Co więcej, wazelina to produkt bezpieczny. Jest bezbarwna, bezwonna, bez obaw mogą stosować ją mamy – przyszłe i obecne – a także ich dzieci. Nie bez powodu przecież wazelina znajduje się w wielu kosmetykach dla dzieci i niemowląt. Wazelina jest też niekomedogenna. Oznacza to, że nie powoduje powstawania zaskórników, z czego z pewnością ucieszą się osoby z problemami skórnymi.  Brzmi zachęcająco, prawda? Sprawdźmy więc, jak wazelina wypadła w teście konsumenckim.

Wizażanki o wazelinie

Opinie użytkowniczke portalu wizaż.pl zdają się potwierdzać wszystkie zalety wazeliny. Prawie wszystkie panie testujące Vaseline Petroleum Jelly i balsam Vaseline oceniły oba produkty zdecydowanie dobrze lub dobrze, a 97% zauważyło poprawę stanu swojej skóry. 84% pań uważa, że balsam Vaseline regeneruje skórę lepiej niż inne balsamy, a 95% testerek potwierdza, że balsam nie zostawia na skórze tłustego filmu. Jakie problemy pomogła testerkom rozwiązać wazelina? Większość pań używała jej, by zregenerować przesuszoną skórę w takich miejscach jak łokcie, kolana czy dłonie. Wazelina doskonale sprawdziła się też przy pielęgnacji stóp i przesuszonej skóry twarzy nie tylko testerek, lecz także ich rodzin. Wspaniałe właściwości produktów Vaseline sprawiły, że 97% testerek, deklaruje, że będzie ich używać również w przyszłości i że poleci je swojej przyjaciółce. A czy może być lepsza rekomendacja niż rzetelna recenzja najlepszej koleżanki?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy