Cztery mamy, czwórka maluszków w różnym wieku i... test Pampers® Active Baby

Codzienność aktywnej mamy to oprócz niezliczonej ilości cudownych chwil również zestaw macierzyńskich wyzwań. Zwłaszcza, gdy stawiasz na aktywnie spędzany czas. Jak w takich warunkach poradziły sobie pieluszki Pampers® Active Baby? Zdały test na szóstkę!

Poprosiłyśmy naszą redakcyjną koleżankę Dagmarę, mamę małego Jasia, żeby wspólnie z synkiem przetestowała nowe Pampers® Active Baby. Jasiek ma niecałe dwa lata, nosi pieluszkę na co dzień i wszędzie go pełno :). Taki test to było prawdziwe wyzwanie! Dagmara podkreśliła, że będzie zwracać szczególną uwagę na szczelność pieluszki, brak podrażnień na skórze dziecka i dopasowanie nie tylko rozmiaru, ale też  kształtu pieluszki do budowy ciała synka. Ale to nie wszystko....
Paczki dostały również do swoich testów trzy influencerki parentingowe - Sandra Kaczmarek (mamaratonka.pl), Magda Grzebyk (krytyka kulinarna.pl) oraz Alicja Kost (mataja.pl).
Wszystkie cztery łączy nie tylko fakt, że są mamami, ale przede wszystkim to, że nie potrafią usiedzieć w miejscu! Przy tak aktywnym trybie życia jaki prowadzą, znalezienie odpowiedniej pieluszki to nie lada wyzwanie.Każdą z nich poprosiłyśmy o wykonanie tego samego zadania – wypróbować i ocenić nowe Pampers® Active Baby. Zdały test każdej z mam!

Nowe Pampers® Active Baby

Ekstremalnym rodzicielskim wyzwaniem nie jest zdobycie Mount Everestu z dzieckiem w nosidle. Choć niewątpliwie tak jest! Ale każda mama wie, że „ośmiotysięcznikiem” może być zwykły spacer do parku, wyjście do lekarza czy wyprawa do sklepu. To one bywają prawdziwym testem pieluszek, przede wszystkim pod kątem wyciekania. Nieprzyjemne „niespodzianki” są frustrujące zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców i mogą zepsuć każde, nawet najlepiej zaplanowane wyjście. Dlatego zdarza się, że rodzice chcąc uniknąć kłopotu z przeciekającą pieluszką, często rezygnują z ulubionych aktywności.
„Wiemy jak ważne są dla rodziców i ich pociech wspólne chwile”, mówi Mariola Mirek, menadżer ds. komunikacji P&G. „Ale równie istotne jest to, aby cała rodzina mogła ten czas spędzić w sposób, jaki lubią najbardziej, bez obaw o pojawienie się problemu wyciekania zawartości pieluszki”, dodaje. Dlatego w udoskonalonych pieluszkach wprowadzono rozwiązania gwarantujące dziecku suchość do 12 godzin. Zastosowano tu podwójnie mocniejszą osłonkę wokół nogawek oraz elastyczne boczki zapewniają szczelność przy jednoczesnym komforcie dziecka.

Pampers® Active Baby to również doskonała ochrona podczas snu. Specjalna warstwa „Sleep”  pomaga szybko wchłonąć wilgoć do wnętrza pieluchy, a znajdujące się tam chłonne mikroperełki oraz specjalnie kanaliki sprawiają, że mamy gwarancję, że nic nie przecieknie. A jak te udoskonalenia w pieluszkach sprawdziły się w teście naszych mam?

Zadanie 1: aktywny spacer z maluchem

W pierwszej kolejności poprosiłyśmy o sprawdzenie nowych Pampers® Active Baby poza domem. Wyprawa – nawet ta całkiem bliska – może być w chłodne dni nie lada wyzwaniem. Słodko śpiący maluszek w kombinezonie, któremu nie możemy „podejrzeć” pieluszki albo ubrany w kilka warstw aktywny „roczniak” biegający po śniegu… Która mama nie miała obaw, że pieluszka tego nie wytrzyma?

„Pampers® Active Baby założyłam synkowi na spacer. Co jakiś czas sprawdzałam, czy aby nie przeciekła, czy się nie zsunęła. Szczególnie obawiałam się, czy będzie odpowiednio szczelna, gdyż materiał, z którego była wykonana, wydawał się cienki. Jednak każdy kolejny spacerowy test kończył się pozytywnym wynikiem”, mówi nam Dagmara, mama Jasia.

Jakość Pampers® Active Baby podczas aktywnych spacerów doceniła również biegaczka, niezwykle aktywna mama - Sandra Kaczmarek, autorka bloga mamaratonka.pl:

„Na wycieczki polecam nowe pieluszki wyposażone w dwa razy mocniejszą osłonkę wokół nogawek – przetestowane na Heli. Szczególnie przydadzą się właśnie w wózku, gdy pielucha jest przyciśnięta pasami, a my nie mamy możliwości na bieżąco sprawdzać „zawartości” w trakcie biegu. Dzięki temu my biegamy bez obaw, że coś z pieluchy przecieknie, albo że Heli będzie niekomfortowo podczas dłuższego treningu. I takie wspólne treningi kocham!”.

Zadanie 2: w domu i w podróży

Zabawa w domu to dopiero prawdziwy tor przeszkód ;). Nasza redakcyjna koleżanka Dagmara doceniła, że Pampers® Active Baby nie przeciekają podczas wygłupów i intensywnej zabawy. I co najważniejsze – wcale nie trzeba się od niej odrywać, żeby wymienić pieluszkę.

Dokładnie te same cechy doceniają mamy podczas podróży z dzieckiem. Zwłaszcza mama, o której powiedzieć by można, że jest ciągle w podróży. Magda Grzebyk, autorka bloga krytykakulinarna.pl, podkreśla:

Nie ma potrzeby zabierać całej wielkiej paczki (pieluszek), bo Pampers kupicie na całym świecie. Jeśli chcecie mieć pewność, że pieluszka wzorowo spełni swoje zadanie, to polecam Pampers® Active Baby, które długo wytrzymują i nie odparzają, co jest istotne w każdych warunkach, a w podróży szczególnie, bo nie zawsze mamy możliwość przewinięcia dziecka natychmiast, gdy zajdzie taka konieczność. Dobre pieluszki ratują też przed nagłą koniecznością zmiany ubrania, co jest w ogóle wyższą formą jazdy figurowej na śliskiej tafli rodzicielstwa, szczególnie przy niskich temperaturach i w niesprzyjających warunkach. To już przetrenowałam – przewijałam na siedzeniu w samochodzie, w bagażniku, gdzieś w kącie w rozłożonej spacerówce”. 

Zadanie 3: słodkich snów

Pampers® Active Baby sprawdziły się jednak nie tylko podczas aktywnego spędzania czasu. Okazały się także „strzałem w dziesiątkę” na czas drzemki. Dagmara podkreśliła, że dzięki pieluszce jej synek nie budził się po popołudniowym, całkiem długim spacerze.

„W drodze powrotnej ze spaceru mój synek zasnął w wózku. Nie chciałam go budzić i po przyjściu do domu przełożyłam do łóżka, gdzie spał jeszcze 2,5 h. Okazało się, że stan pieluchy, spodni i kocyka, był dobry. Nic nie „przeciekło”. Mimo cienkiego materiału pielucha okazała się chłonna, szczelna. W dobrym stanie wytrzymała ponad 6 h! Odkryłam zupełnie inną jakość pieluszek!”, opowiada nam Dagmara.

 

Pieluszki sprawdziły się także w nocy. Alicja Kost, autorka bloga mataja.pl tak opisała swój poranek z synkiem:

„Po 10 minutach namawiania młody człowiek łaskawie zgadza się na odkopanie z ciepłej kołderki i udanie się „na dół” celem „mniam”. Ale najpierw trzeba go przewinąć. Na szczęście mogę to zrobić dopiero jak panicz się obudzi – bez rozbudzania go w środku nocy, bo dzięki warstwie chłonnych mikroperełek Pampers niezawodnie wytrzymuje calutkie noce, a nowa odsłona Pampers® Active Baby ma także dwa razy mocniejszą osłonkę wokół nogawek dla lepszej ochrony przed przeciekaniem, co jest ważne szczególnie u dzieci, które w nocy się dużo wiercą”.

Wrażenia z testowania Pampers® Active Baby

Pampers® Active Baby dostępne są w rozmiarach od 1 do 7. Jak podkreślają producenci, każdego dnia ponad 25 milionów dzieci ze 100 krajów na świecie nosi pieluszki Pampers. A nasze mamy zgodnie twierdzą, że warto dołączyć do tego grona.

Wśród największych zalet Pampers® Active Baby wymieniłabym doskonale wykonanie. Choć są cienkie (gdy synek ma ją na sobie wiele osób pyta, czy on nadal nosi pieluchy) jednocześnie pozostają super chłonne”, podsumowuje swój test Dagmara. I dodaje: Sprawdziły się w nocy przy dziecku, które śpi od 21 do 8 rano. Doceniam również elastyczne boki - mój synek jest dość szczupły, a teraz zawsze mogę dobrze dopasować mu pieluszkę, nigdy nie spada, nie zsuwa się, ale również nie ściska. Wisienką na torcie jest fakt, że nie podrażniają delikatnej skóry Jasia”.

To co, gotowi na nowe wyzwania z Pampers® Active Baby? :)
 
Artykuł powstał z udziałem marki Pampers®
 

Zobacz także

Popularne tematy