GRY
 
 

Thor ratuje przyjaciół - od 21 czerwca w kinach

Zapraszamy do kin na film Thor ratuje przyjaciół - już od 21 czerwca w kinach.

thor ratuje przyjaciół
Już w najbliższy piątek (21 czerwca) uwielbiani przez serialowych widzów Maria Niklińska i Lesław Żurek zabiorą kinową publiczność do krainy Wikingów. W animowanym filmie dla dzieci „Thor ratuje przyjaciół”  dubbingować będą parę nastoletnich przyjaciół –  dzielnego Thora oraz odważną Eddę.  
 
Thor dla Eddy zrobi wszystko – pójdzie na koniec świata i narazi się nawet na gromy z jasnego nieba.  A ona będzie jego głosem rozsądku i sprowadzi go na ziemię, kiedy zajdzie taka potrzeba. „Thor ratuje przyjaciół” to opowieść o wszędobylskim nastolatku, któremu marzy się przyszłość bardziej spektakularna od tej, którą daje mu rola wioskowego kowala. Legenda mówi, że jest synem Odyna, króla bogów. Kiedy prosto z nieba, na dach domu Thora spada przemawiający ludzkim głosem magiczny młot, życie chłopca zmienia się nie do poznania. Edda jest bliską przyjaciółką Thora. Stawia dobro innych nad swoim własnym. Wokół niej nigdy nie jest nudno, a ona sama nie boi się brać spraw we własne ręce. To między innymi dla niej Thor będzie musiał stawić czoło siłom zła.
 
„Thor ratuje przyjaciół” to inspirowana skandynawską mitologią animacja z ponadczasowym przesłaniem i misją dydaktyczną. „W dzisiejszych czasach filmy grają dużą rolę w procesie wychowywania dzieci, większą nawet, niż jesteśmy skłonni przyznać. Dlatego uważam, iż wpływ na to, co nasze pociechy oglądają, ma fundamentalne znaczenie” – przyznaje reżyser Gunnar Karlsson. „Naszym celem było stworzenie ponadczasowej opowieści, której siłą napędową byłaby odwaga. Przez wieki mity były wielokrotnie pisane na nowo – przyszła więc pora, by i nasze pokolenie spróbowało sił w tym względzie” dodaje Óskar Jónasson.
 
W dubbingu obok wymienionych aktorów usłyszymy również Leszka Zdunia („Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu”), Mirosława Zbrojewicza („Hobbit: Niezwykła podróż”), Miriam Aleksandrowicz („Zambezia”) oraz Elżbietę Kijowską („Stitch”).
 
Przygotuj się na przygodę większą niż tresowanie smoków! W niezwykłej krainie Wikingów wszystko jest możliwe. Tu marzenia naprawdę się spełniają. Thor, pewny siebie nastolatek, mając jako oręż magiczny młot i wsparcie niezbyt doskonałych bogów, wyrusza na wielką wyprawę przeciw złej królowej i armii Olbrzymów, którzy zagrażają jego wiosce. Czy uda mu się ich pokonać?
 
„Thor ratuje przyjaciół” to mądra i zabawna opowieść o sile, która drzemie w każdym z nas, o odwadze i roli prawdziwej przyjaźni.  „Sagi skandynawskie są bogatym źródłem wspaniałych historii” – mówi reżyser filmu. „Opowiadają o ludzkich uczuciach, walce z żywiołami oraz walce dobra ze złem. Tymi właśnie opowieściami ludzie północy posługują się od wieków, wychowując dzieci”.
„Thor ratuje przyjaciół” w kinach od 21 czerwca. 

Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj