filmy z porodu
fot. TikTok

TikTok: bardzo dosłowne filmy porodowe. Robią furorę!

Jeśli ktoś zastanawia się, jak wygląda poród, może to sprawdzić na TikToku. Wszystko za sprawą edukacyjnych filmów, na których widać m.in. przebieg akcji porodowej, poród kleszczowy albo zszywanie krocza. Z tych materiałów naprawdę można czerpać wiedzę, choć niektóre... budzą grozę!
Magdalena Drab
filmy z porodu
fot. TikTok
Od niedawna na TikToku olbrzymim zainteresowaniem cieszą się filmy pokazujące przebieg porodu naturalnego. To filmy o sporej wartości edukacyjnej, ale ogląda się je z zapartym tchem. Niektórych jednak... zniechęcają do macierzyństwa.

Jak wygląda poród? Realistyczne filmy na TikToku

Przebieg porodu budzi zwykle wielkie emocje, bo nierzadko wiąże się z bólem i komplikacjami. Nie wszyscy też zdają sobie sprawę, przez co musi przejść kobieta, by urodzić dziecko. Dzięki tym filmikom zaś wielu widzów zaczęło doceniać własne mamy. Niektóre kobiety, które obejrzały choćby film o zszywaniu krocza, zapowiadają z kolei, że nie zdecydują się na tak ogromne poświęcenie i nie chcą rodzić.

„Wybacz, mamo, ale nie będziesz babcią”;
„A mówią, że to tylko malutkie nacięcie...”;
„Doceńcie to, panowie!”.

Filmy dostępne na TikToku obrazują porody z wykorzystaniem specjalnych manekinów, na których fachu uczą się położne i lekarze. To bardzo dosłowne i realistyczne przedstawienie akcji porodowej, często zakłóconej np. przez użycie kleszczy czy głębokie pęknięcie krocza rodzącej. Mimo że te filmiki to ważna i potrzebna dawka wiedzy, wrażliwym widzom, a zwłaszcza kobietom w ciąży, zalecamy ostrożność w ich oglądaniu.
 
@randomforyouclips

##fyp ##surgery ##education ##foryoupage ##birth ##babyborn ##facts

♬ original sound - 𝓑𝓪𝓻𝓫𝓲𝓮🏴‍☠️
@midwifetok

Ouch ##childbirth ##midwife ##midwifery ##episiotomy ##suturing ##stitches ##nursetok ##nurse ##fyp

♬ EminemRemix. Bilston.Web - Francesco

Zobacz też:
Redakcja poleca: Jak wygląda sala porodowa - film
Zwiedzamy porodówkę razem z położną - zobacz, jak wygląda łóżko porodowe, worek sako i kącik noworodkowy.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy