GRY
 
 

To był prawdziwy cud! We Wrocławiu dziecko urodziło się 55 dni po śmierci matki

Wrocławscy lekarze dokonali nie lada wyczynu. Pomogli przyjść na świat chłopcu, którego mama przegrała z ciężką chorobą.

fot. Fotolia
Gdy kobieta trafiła do szpitala, jej stan był ciężki. Guz mózgu nie dawał szans na wyzdrowienie, jednak kobieta do końca miała nadzieję. Wiedziała także, że lekarze zrobią wszystko, by jej nienarodzone dziecko przeżyło. Kiedy jej stan się pogorszył, była w 17. tygodniu ciąży.

55 dni oczekiwania

Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej, podjęli się niezwykle trudnego zadania. Przez 55 dni podtrzymywali funkcje życiowe kobiety, by jej dziecko mogło osiągnąć parametry życiowe umożliwiające poród. Chłopiec urodził się poprzez cesarskie cięcie i przez kilka miesięcy po urodzeniu przebywał na oddziale. Obecnie jest już w domu, wśród rodziny. 
Redakcja poleca: Rozmowy z dzieckiem o śmierci - film
Jak rozmawiać z dzieckiem o śmierci? Czy małe dziecko może zrozumieć dlaczego już nie zobaczy kochanej babci?

Czy były podobne przypadki?

W historii medycyny nie mamy zbyt wiele takich przypadków. Każdy z nich jest szeroko komentowany, bo zakrawa na cud. Kilka dni temu o podobnym przypadku informowały media zagraniczne. U 22-letniej kobiety odnotowano śmierć pnia mózgu w 22. tygodniu ciąży. Synek, któremu nadano imię Angel urodził się po 54 dniach od śmierci matki. Jego ojciec  zapewnia, że dziecko rozwija się prawidłowo.

Takie informacje niezwykle cieszą. Ratowanie życia nienarodzonym dzieciom jest cudem, który pozwala przetrwać pogrążonym w żałobie bliskim. Nowe życie, choć okupione płaczem i ciężkimi przeżyciami, jest wartością nadrzędną. Dlatego tak bardzo doceniamy to, że choć lekarze byli bezbronni wobec choroby matki, mogli uratować jej syna.

Co Wy uważacie na ten temat? Znacie podobne przypadki?

Przeczytajcie także: Usłyszała bicie synka 3 lata po jego śmierci.
 

Ocena (2 oceny)

5.0
Doładuj
Przeładuj