Ten jeden błąd popełnia niemal każda młoda mama
fot. Fotolia

To najgłupszy błąd, jaki może popełnić młoda mama

Przyznajcie się, też go popełniacie?
Hanna Szczesiak
Ten jeden błąd popełnia niemal każda młoda mama
fot. Fotolia
"Wczorajszej nocy zrobiłam najgłupszą rzecz, jaką możesz zrobić, kiedy twoje dziecko śpi. Czekałam, aż się obudzi" – napisała Kate Schweitzer. Trudno się z nią nie zgodzić!

Śpij wtedy, kiedy śpi twoje dziecko

Pisaliśmy, że to jedno z największych kłamstw, które słyszą przyszłe mamy: "Będziesz spała wtedy, kiedy śpi dziecko". Niestety, nie każda mama może sobie na to pozwolić – opieka nad starszymi dziećmi, natłok domowych obowiązków czy praca zawodowa zrzucają sen na dalsze miejsce na "liście rzeczy do zrobienia".

Dla 4-miesięcznej córeczki Kate to była pierwsza przespana noc – bez płaczu, bez nocnego karmienia, bez kilku pobudek. Były noce, kiedy Kate musiała wstawać co godzinę, aby uspokoić płaczącą córeczkę – dlatego też ta pierwsza spokojna noc była tak wyjątkowa. Kate przyznaje jednak, że zrobiła najgłupszą rzecz, jaką można sobie wyobrazić. Zamiast iść spać, zajmowała się dziesiątkami rzeczy, byle tylko nie przegapić momentu, w którym jej córeczka się budzi.
Redakcja poleca: Jak przygotować miejsce do spania dla niemowlaka - film
Sprawdź, gdzie powinno spać niemowlę, czym przykrywać dziecko na noc i w jakiej pozycji układać niemowlaka do snu.

"To nie jest normalne. Ona pewnie już nie oddycha!"

Kate przyznaje, że całą noc czekała, aż jej córka się obudzi. Odpowiadała na maile, pracowała, czytała posty znajomych na Facebooku, zobaczyła odcinek serialu, a nawet nałożyła na twarz maseczkę – wszystko po to, żeby nie zasnąć. Były momenty, kiedy musiała sprawdzić, czy dziewczynka oddycha – w końcu pierwszy raz nie budzi się z płaczem w środku nocy. O 5 nad ranem dziewczynka się obudziła.

"Moja dziewczynka to zrobiła. Przespała całą noc. Tylko ja nie spałam. Najwspanialsza noc w jej życiu, a ja zrobiłam najgłupszą rzecz, jaką może zrobić młoda mama (a kiedyś chciałam wyjąć z jej noska potężnego gluta przy użyciu pęsety). Jaki jest morał tej historii? Nawet jeśli nie śpisz, kiedy dziecko śpi, na miłość boską, śpij, kiedy dziecko śpi, dobrze?" – napisała Kate.

Posłuchacie jej rady i będziecie spać razem z dzieckiem? ;)

Czytaj także: Najbardziej kontrowersyjna metoda usypiania

źródło: Popsugar
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy