GRY
 
 

To nie są tylko urocze zdjęcia dzieci! Dowiedz się dlaczego...

Fotografie dzieci z motywem tęczy wyglądają słodko i uroczo. Jaki jest jednak zamysł, by ludzie zamieszczali takie zdjęcia w internecie? Odpowiedź jest wzruszająca i... smutna zarazem.

dziecko tęcza
fot. Jen Priester Photography

Większość rodziców pragnie się pochwalić swoimi dziećmi. Czasem jednak, gdy je stracą, nie mają sposobu, by wyrazić swój ból. 

"Zdjęcia z tęczą przyniosły nam spokój"

Cathy Matthews długo modliła się o dziecko. Gdy zaszła w ciążę i 5 tygodni później poroniła, było to dla niej bardzo trudne przeżycie. Nie wiedziała w jaki sposób wyrazić swój smutek. Szczęśliwie blisko rok później na świat przyszła jej córka Charlotte. I choć szczęście Cathy i jej męża było ogromne, nie zapomnieli o stracie, jaka ich spotkała.W hołdzie dziecku, które nigdy nie pojawiło się na świecie, postanowili wspólnie z fotografem wykonać zdjęcia swojej córeczki z motywem tęczy, symbolizującej nadzieję po stracie. - Zdjęcia z tęczą przyniosły mi radość, spokój i nadzieję – tłumaczyła Cathy.

Redakcja poleca: Nie lecząc zębów możesz doprowadzić do przedwczesnego porodu
Częste podjadanie oraz wymioty występujące we wczesnej fazie ciąży niszczą szkliwo zębów i powodują próchnicę. Zaniechanie wizyty u dentysty przez kobietę ciężarną może doprowadzić do zakażenia, co skutkuje poronieniem lub przedwczesnym porodem.

Po burzy zawsze jest tęcza 

Według Cathy, ludzie niechętnie mówią o poronieniu i stracie dzieci. Nadal jest to temat tabu, choć przecież nie powinien. - Poronienie jest sprawą powszechną. Mam nadzieję, że historia naszej rodziny, rozpocznie dyskusję na temat, który powoduje, że człowiek czuje się izolowany i czuje ogromną pustkę w sobie. Być może zdjęcia naszej córeczki, pokażą innym mamom, które również straciły dziecko, że zawsze jest nadzieja. - dodaje.– Nie jest też ważne, czy Twoje dziecko miało 5 tygodni, 7 miesięcy, czy umarło tuż po urodzeniu. Strata to strata, nie można jej przeliczyć na dni, czy miesiące, tylko na brak kogoś, kto był choć przez chwilę blisko nas. Mam nadzieję, że nasza Charlotte będzie dowodem dla tych, którzy stracili swoje maleństwa na to, że zawsze jest nadzieja na 2 kreski na teście ciążowym.- przekonuje Cathy.

Małżeństwu udało się poruszyć ludzi na całym świecie. Coraz więcej osób zaczęło zamieszczać zdjęcia swoich noworodków z motywem tęczy, świadczącym, że są to maleństwa, których starsze rodzeństwo pozostało już tylko wspomnieniem.Poronienie jest trudnym tematem, mało kto ma ochotę opowiadać o tak dramatycznych historiach. A przecież stale się one zdarzają, nie jesteśmy w stanie temu zapobiec. Warto więc mówić głośno o tym, że każda kobieta i mężczyzna mają prawo do żałoby po utraconym dziecku, bez względu na zaawansowanie ciąży i mogą wyrazić ją w dowolny sposób.

Zobacz także: Wzruszające zdjęcia noworodków.

Doładuj
Przeładuj