GRY
 
 

To nie zdarza się co dzień, a raz na milion urodzeń. Zobacz zdjęcia!

Trojaczki, to już dziś nic niezwykłego. Ale trojaczki, które są identyczne, to już prawdziwy cud! Jak je odróżnić?

trojaczki identyczne Fradel
fot. źródło: Fradel Family
Potrójne szczęście można by rzec, ale pierwsza reakcja nigdy nie pokazuje radości rodziców. Ta, przychodzi dopiero wtedy, gdy mija szok i niedowierzanie ;-)

"Będzie Pani miała trojaczki!"

Kimberly i Gavin Fradel mieli już syna, gdy zdecydowali się na kolejne dziecko. Podchodzili do tego ostrożnie, gdyż 2-letni Gavin Jr. urodził się z zespołem Downa. Gdy Kimberly poszła do lekarza  w 8.tygodniu ciąży, była bardzo zdenerwowana. Tym bardziej, gdy zobaczyła minę ginekologa. 
Zdziwienie w jego oczach, przyszła matka odebrała jako kolejny problem ze zdrowiem dziecka. Ten jednak po chwili z uśmiechem oznajmił,  że z dziećmi wszystko w porządku. "Jak to z dziećmi?" – zapytała przerażona Kimberly słysząc wtedy: "Będziesz miała trojaczki. I to identyczne!", omal nie spadła z krzesełka. 


fot. Fradel Family

- Dla lekarza to było niezwykłe doświadczenie, ja początkowo czułam tylko panikę i mówiłam: Boże, nie! - opowiada Kimberly.- Wiedzieliśmy głęboko w sercach, że czasem nasze plany nie są takie same, jak plany Boga. Jego plany okazywały się jednak lepsze. – dodaje ze śmiechem. 
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Jak zmienia się życie w obliczu narodzin

- Mieliśmy ogromną pomoc przyjaciół i rodziny, a także pracodawców, dlatego poczuliśmy siłę i powiedzieliśmy sobie – ok, damy radę! – wspomina Kimberly. – Mój mąż przez te 7 m-cy ciąży także się sprawdził, jako ojciec i matka dla naszego syna. Gotował, sprzątał i jednocześnie studiował. Daliśmy radę.
 


Zobacz: Jak tata opiekował się synem? - zobacz zabawny film!

Gdy Grace, Stella i Emily przyszły na świat poprzez cc, całe życie Fradelów zmieniło się drastycznie. – Zmiany pieluch i karmienie trwa cały dzień. Trzeba też umiejętnie rozdzielać czas na bliskość i przytulanie, bo mamy teraz czwórkę dzieci. – przyznaje ojciec trojaczków, Gavin. Dowiedz się: Karmienie bliźniaków, wieloraczków i wcześniaków.

Jak rozpoznać identyczne trojaczki?

Jak rodzice rozpoznają, która z dziewczynek jest która? Każda z nich ma znamię w innym miejscu na ciele i to jedyna rzecz, która je odróżnia. Rodzice by nie mylić córeczek, wymyślili coś zupełnie zwariowanego – pomalowali dzieciom paznokcie u stóp. Każdej w innym kolorze. Niebieskie ma Emily, Grace żółte, a Stella fioletowe. 

Cudownie jest widzieć tak wspaniały obrazek rodzinny. Czy któraś z Was marzyła kiedyś o tym, by mieć wieloraczki? A może już macie? Podzielcie się z nami Waszą historią.

Przeczytaj także: Zobaczcie moje... 5-raczki :-) Magiczne zdjęcia z dzielną mamą!
Doładuj
Przeładuj