Dziecko-Spiderman
fot. kadr z filmu opublikowanego na You Tube

Spiderman z pieluchą. Zobacz, co potrafi to dziecko i przygotuj się - twoje też będzie się wspinać. [FILM]

"Bramka w drzwiach? Pffffff, co to za problem. Dwie bramki, jedna na drugiej? Potrzymaj mi smoczek i patrz!"
Beata Turska

Małe dzieci bywają niewiarygodnie sprawne, jednak ten chłopczyk  jest naprawdę wyjątkowy. 

Chłopczyk-Spiderman

Ledwo nauczył się chodzić i wciąż jeszcze siusia w pieluszki, a już wspina się niczym Spiderman.
"Następny będzie Mont Everest"  – skomentował jeden z internautów.Jedno jest w tym filmie niepokojące: chłopczyk  wspina się bez asekuracji. I choć to robi świetnie,  nie powinno się zostawiać małego dziecka z takim wyzwaniem sam na sam. Spaść można nawet za setnym razem.

Zobacz także: Nazywam się Bond, James Bond 
Redakcja poleca: Bezpieczeństwo dzieci w domu: 15 zasad, których musisz przestrzegać
By zadbać o bezpieczeństwo dzieci w domu, warto stosować różne zabezpieczenia, takie jak blokady, zaślepki i osłonki, a drobne i niebezpieczne przedmioty trzymać poza zasięgiem dziecka. Do 3/4 wypadków z udziałem dzieci dochodzi właśnie w domu.


Takie wspinaczki mogą być niebezpieczne - przygotuj się

Nawet jeśli twoje dziecko nie umie wspinać się tak sprawnie jak maluch z filmu, z pewnością potrafi (albo lada chwila się nauczy) to robić całkiem nieźle. Chcesz czy nie, próbuje lub  będzie próbowało wychodzić z łóżeczka, wchodzić na parapet, a nawet na regały. 
Dlatego dbaj o jego bezpieczeństwo. Bądź przy nim, nie spuszczaj go z oka i zabezpiecz okna (Zastanawiasz się czy warto? Obejrzyj film, dzięki któremu zrobisz to jeszcze dziś) i schody oraz przymocuj do ściany meble  (małe dzieci uwielbiają na nie wchodzić, a niezabezpieczony mebel może na nie runąć). Statystyki są nieubłagane: to właśnie w  domu najłatwiej o wypadek. 

Pozwól się dziecku wyszaleć

I jeszcze jedno: jeśli twoje dziecko kocha wspinaczki i inne sporty ekstremalne (pokonywanie przeszkód, szaleńcze skoki, czołganie się etc), prawdopodobnie nie zdołasz mu tego zabronić, a przecież go nie zwiążesz. Dlatego postaraj się, by miało się gdzie wyszaleć.
Zabieraj je codziennie na plac zabaw , żeby mogło dać upust swojej energii. Pilnuj maluszka i  od samego początku ucz go zasad bezpieczeństwa - po to,  by to, co lubi robić (i pewnie będzie robił nawet mimo zakazów), zawsze robił z głową.

Przeczytaj także: "Odwróciłam się tylko na chwilę" – rozmowa z ordynatorem oddziału chirurgii dziecięcej o wypadkach, do których dochodzi w domu
 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy