GRY
 
 

To zdarza się raz na kilka lat! Instytut Matki i Dziecka opuściły... czworaczki

Po 100 dniach oczekiwania, szczęśliwi rodzice mogą zabrać do domu swoje cztery maluszki – Igę, Łucję, Adama i Szymona – które przyszły na świat w 28. tygodniu ciąży.

Czworaczki opuściły Instytut Matki i Dziecka
fot. RDC
Iga, Łucja, Adam i Szymon to czworaczki, które urodziły się w 28. tygodniu ciąży. Choć zazwyczaj rodzice zabierają dzieci ze szpitala do domu po kilku dniach, te maluchy w inkubatorach spędziły ponad trzy miesiące! Choć żadne z nich nie ważyło w chwili narodzin więcej niż kilogram, dziś ważą 3 razy więcej.

Rodzice maluchów nie kryją radości. Przez kilka pierwszych miesięcy życia, szpital zastąpił czworaczkom i ich rodzicom dom. Powrót do prawdziwego domu jest dla nich największym szczęściem! Walkę o życie i zdrowie maluchów wyrażają nawet ich imiona. Pierwsze litery ich imion tworzą słowo SIŁA – Szymon, Iga, Łucja i Adam – mówi mama czworaczków, Magdalena Kowalewska.

Czworaczki rodzą się w Polsce średnio raz na dwa lata – mówi Tomasz Maciejewski dyrektor Instytutu Matki i Dziecka. To dlatego powrót maluszków do domu jest tak wyjątkowym wydarzeniem. Ich narządy nie są jeszcze wystarczająco rozwinięte, dlatego i tym razem potrzebny był dodatkowy czas - dodaje Maciejewski. 

Trzymamy kciuki za maluchy i ich rodziców – przy jednym dziecku ręce są pełne roboty, a co dopiero przy czterech... Po ilu dniach wy mogłyście zabrać maluchy do domu?

Czytaj także: Ta mama urodzi pięcioraczki! Zobacz przepiękne zdjęcia
Redakcja poleca: Paweł Zawitkowski: czego potrzebuje wcześniak? – film
Najgorszą rzeczą, jaką mogą zrobić rodzice wcześniaka, to bać się jego pielęgnacji – mówi znany fizjoterapeuta, Paweł Zawitkowski. Zamiast się bać, warto uwierzyć w siebie i wsłuchać się w swoje dziecko. Zobacz film.

Ocena (2 oceny)

4.5
Doładuj
Przeładuj