GRY
 
 

To zdjęcie wywołuje kontrowersje. Sprawdź, co robią temu niemowlakowi

Ty też zastanawiasz się, czy temu dziecku nie dzieje się krzywda? Dowiedz się, dlaczego ten niemowlak tak dziwnie wygląda.

zdjęcie dziecka podczas badania rentgenowskiego - dziecko w tubie
fot. screen z profilu na twitterze
To co widzimy na zdjęciu to nie żaden eksperyment z udziałem niemowlaków, to specjalne urządzenie, dzięki któremu można zrobić dziecku zdjęcie rentgenowskie. Urządzenie o nazwie Pigg O Stat (potocznie zwane bobiks), umożliwia wykonanie zdjęcia rentgenowskiego małym dzieciom, które ciężko byłoby utrzymać w nieruchomej pozycji.
Polecamy: Jak się bada noworodki w Rosji? Zobacz kontrowersyjny film

Maszyna pojawiła się w szpitalach już w latach 60. i jak widać funkcjonuje do dnia dzisiejszego. I chociaż na pierwszy rzut oka, widok zdjęcia dziecka w tym urządzeniu budzi oburzenie rodziców, bo myślą że dziecku dzieje się krzywda, to po zapoznaniu się z jej zastosowaniem, zgodnie przyznają, że jest to bardzo potrzebne i przydatne. Część rodziców zamieszczających wpisy pod zdjęciem wspomina swoje przeżycia, kiedy musieli trzymać na siłę dziecko, którego płacz był naprawdę przerażający.
Zobacz także: 5 ważnych badań kontrolnych u dzieci
Redakcja poleca: Dlaczego musisz badać dziecku cholesterol? [WIDEO]
Wysoki cholesterol to nie jest wyłącznie domena dorosłych. Twoje dziecko też może mieć ten problem! Prof. Marek Naruszewicz wyjaśnia, które dzieci są nim zagrożone.

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj