GRY
 
 

Top 10. Kim chcą zostać w przyszłości dzieci z pokolenia 2015?

Sportowiec, lekarz, nauczyciel to najczęstsze odpowiedzi w ankiecie przeprowadzonej przez popularny portal Fatherly. 500 dzieci w wieku od 1 do 10 lat zapytano kim chcą zostać gdy dorosną. Zobacz zaskakujące wyniki!

kim chcą zostać dzieci gdy dorosną
fot. fotolia.com

Astronauta? Wolę zostać sportowcem!

Amerykański portal Fatherly zapytał dzieci kim chcą zostać gdy dorosną. Wyobraźcie sobie, że dzieci wcale nie marzą o byciu piosenkarzem ani modelką. One wolą pomagać innym! Lekarz, policjant, strażak, weterynarz, nauczyciel - te zawody znalazły się w pierwszej dziesiątce zestawienia. Zobacz wyniki:

1.    Profesjonalny sportowiec
2.    Lekarz
3.    Nie wiem
4.    Nauczyciel
5.    Weterynarz
6.    Strażak 
7.    Naukowiec
8.    Astronauta
9.    Inżynier
10.  Policjant

To zestawienie to fascynujący wskaźnik tego, jak dzieci widzą świat, ale niekoniecznie tego, kim faktycznie zostaną w przyszłości. Każda mama wie, że dzieci często zmieniają zdanie nawet w bardzo błahych sprawach. Zabawka, którą ubóstwiają we wtorek już w sobotę może zostać rzucona w kąt. Trudno oczekiwać, żeby w wieku kilku lat (a tym bardziej w 1. czy nawet 2. roku życia!) wiedziały, na czym polega zawód inżyniera. 
Redakcja poleca: 10 przyczyn złego zachowania [WIDEO]
Wbrew pozorom coś, co dla ciebie jest błahostką, może wpływać na dziecko i jego zachowanie.

Chłopcy inaczej niż dziewczęta

Chłopcy najczęściej wybierali zawód sportowca jako swój wymarzony. Dziewczynki wolały zostać lekarkami i nauczycielkami. Bardzo szczytnie, jednak na siódmym miejscu wśród odpowiedzi dziewcząt znalazła się "księżniczka". Pojawiło się też mnóstwo innych zabawnych odpowiedzi, jak "dinozaur", "poszukiwacz złota" i "tester materacy", "obserwator mrówek". 

Czy Wasze dzieci mają już plany na przyszłość? Piszcie! 

Czytaj także: jak wybrać dodatkowe zajęcia dla dziecka
Doładuj
Przeładuj