tor samochodowy dla dzieci
fot. Adobe Stock

Tor samochodowy dla dzieci [Przegląd]

Każde dziecko na pewnym etapie marzy o zabawie samochodami, o budowaniu toru samochodowego i puszczaniu nim samochodów. Podpowiadamy, jaki tor warto kupić.
Ewa Janczak-Cwil
tor samochodowy dla dzieci
fot. Adobe Stock
Zabawa torem samochodowym dla dzieci to wielka frajda... bywa, że nie tylko dla najmłodszych! Wspólne budowanie trasy dla autek i ściganie się samochodzikami może być okazją do wspólnych zabaw dziecka z rodzicami.

Spis treści: Tory samochodowe dla dzieci:
  1. Duży drewniany, 29 zł
  2. Tor elektryczny, 55 zł
  3. Dla maluchów, 59 zł
  4. Świecący plastikowy, 59 zł
  5. Tor Flexile, 89 zł
  6. Tor Hot Wheels, 149 zł

Rodzaje torów samochodowych dla dzieci

Na rynku dostępne są trzy główne typy zabawek: plastikowe i drewniane, a większość z nich nadaje się dla dzieci od 3. roku życia.  Wśród plastikowych można jeszcze wyróżnić tradycyjne oraz elektryczne. Zwykle tory drewniane są krótsze i dużo mniej skomplikowane. Zabawki plastikowe natomiast mogą dawać możliwość budowania nawet bardzo długich torów.

Zobacz także: Prezent dla trzylatka – najciekawsze propozycje
Redakcja poleca: Jak zrobić statki z butelek i korka
Lubicie zabawy z wodą i nad wodą? mamy dla was super pomysł. Obejrzyjcie film i zróbcie statki z butelek i korka. Świetny pomysł na zabawę dla małych i dużych.

Jaki tor samochodowy dla dzieci wybrać

Młodszym dzieciakom warto podsunąć tor drewniany. Jest mniej skomplikowany w obsłudze i mniejszy. Jeśli jednak wolisz plastikową zabawkę, kup maluchowi niezbyt skomplikowany tor. Starsze dzieci mogą się taką zabawką nie zadowolić, dlatego pięciolatkowi i starszemu dziecku lepiej kupić tor plastikowy, który daje więcej możliwości zabawy.

Warto też wziąć pod uwagę upodobania dziecka. Jeśli nie jest przywiązane do żadnego konkretnego typu aut, z pewności zadowoli się dowolnym torem. Jednak miłośnikowi i kolekcjonerowi samochodów Hot Wheels po prostu trzeba kupić dopasowany do nich tor.

Zobacz także: Zabawki Hot Wheels w dobrych cenach – autka i nie tylko!

Wiele plastikowych torów samochodowych dla dzieci składa się z wielu elementów, a sam tor należy samodzielnie ułożyć. Niektóre tory jednak należy składać w ściśle określony sposób i nie można ich modyfikować. Warto się zastanowić jak szybko dziecko taką zabawką się znudzi.

Za to na nudę z pewnością nie będą narzekać dzieci, które dostaną zabawkę, umożliwiającą składanie toru na wiele sposobów. Niektóre zabawki pozwalają złożyć jeden długi tor lub kilka mniejszych i można je absolutnie dowolnie kształtować. Taka zabawka jest znacznie ciekawsza i kształtuje u dziecka kreatywność i wyobraźnię przestrzenną. Można się nią bawić samodzielnie lub w towarzystwie.

Tory samochodowe dla dzieci elektryczne

Nie są zwykle ani bardzo długie, ani zbyt skomplikowane. Łatwo się je buduje i niewątpliwie w pierwszym momencie są bardzo dużą atrakcją dla dziecka, które może samodzielnie sterować prędkością auta. Jednak taka zabawka zwykle szybko się nudzi i wraca do łask wtedy, gdy ktoś dziecku towarzyszy w zabawie – rodzić lub kolega.
 

1. Duży drewniany, 29 zł

Zabawka składa się z czterech zjeżdżalni i czterech samochodzików. Całość wykonana z drewna i pomalowana bezpiecznymi dla dzieci farbami. Wymiary po złożeniu: wysokość – 28 cm, szerokość – 10 cm, długość – 24,5 cm. Nie ma ostrych ani wystających elementów. Dla dzieci od 3. roku życia.
 
tor samochodowy dla dzieci drewniany

2. Tor elektryczny, 55 zł

Pętla ma długość 235 cm i zajmuje powierzchnię 100 x 50 cm. W zestawie są dwa samochody, którymi steruje się za pomocą przewodowych pilotów. Zabawka ma także licznik przejechanych okrążeń. Wykonana z nietoksycznego plastiku. Wymaga 4 baterii typu R20 (brak w zestawie). Dla dzieci od 5. roku życia.
 
tor samochodowy dla dzieci elektryczny

3. Dla maluchów, 59 zł

Zabawka nadaje się dla dzieci od 18. miesiąca życia. Tor składa się niczym duże puzzle. Całkowita długość pętli ma 241 cm. Po torze porusza się obłe w kształtach autko zasilane baterią AAA. Wszystkie elementy wykonano z wysokiej jakości plastiku odpornego na pękanie i uszkodzenia mechaniczne.
 
tor samochodowy dla dzieci od 18 m.ż.

4. Świecący plastikowy, 59 zł

Zabawka składa się z 360 plastikowych elementów. Można z niej złożyć tor o długości aż 450 cm. W zestawie most, zwrotnica, znaki drogowe oraz autko ze światełkami LED (potrzebna bateria AA). Samochód jeździ sam, nie trzeba go popychać. Tor można dowolnie kształtować – może być jeden długi lub kilka krótszych. Dla dzieci od 3. roku życia. Cena regularna to 99 zł.
 
tor samochodowy dla dzieci świecący

5. Tor Flexile, 89 zł

W komplecie znajdują się 192 plastikowe elementy do składania toru, most, automatyczny element obracający auto, samochodzik i inne akcesoria, np. palma. Dziecko może w dowolny sposób kształtować tor, robić podjazdy czy tunele. Auto o wymiarach 9 x 5 x 5 cm działa na dwie baterie AA (trzeba je dokupić). Dla dzieci od 3. roku życia.
tor samochodowy dla dzieci flexile

3. Tor Hot Wheels, 149 zł

Markowa zabawka dla samochodów Hot Wheels. Wymaga 2 baterii typu D LR20 (trzeba dokupić). W zestawie znajduje się to-fabryka oraz jedno autko. Obrotowa winda wywozi samochody na górę, gdzie zaczyna się wyścig. Tor można łączyć z innymi torami tego samego producenta.
 
tor samochodowy dla dzieci Hot Wheels

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy