spacer z dzieckiem
fot. Fotolia

Jak spakować torbę na spacer z dzieckiem?

Czeka cię pierwszy spacer z niemowlakiem i zastanawiasz się, co spakować do torby? Oto spis niezbędnych rzeczy, które powinny znaleźć się w torbie.
Małgorzata Malinowska
spacer z dzieckiem
fot. Fotolia
Pierwszy spacer z niemowlakiem, wizyta u rodziny, znajomych, wyjazd. Niezależnie od pory roku wychodząc z domu z niemowlakiem musisz być przygotowana na wszystko.
Oto zestaw niezbędnych rzeczy, które ułatwią ci przewijanie niemowlaka poza domem.

Pieluchy

Bez pieluchy ani rusz! W zależności od tego, ile miesięcy ma twoje dziecko, i jak często zmieniasz pieluszki w domu, musisz przygotować taką ilość, aby nic cię nie zaskoczyło. Lepiej wziąć kilka pieluch więcej, niż miałoby ci ich zabraknąć. Ilość pieluch powinna być również uzależniona od tego, ile czasu masz zamiar spędzić poza domem.
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!

Podkład do przewijania dziecka

Podkłady powinny być wykonane z materiału wodoodpornego. Niektóre mamy używają do przewijania pieluch tetrowych, czy kocyka, ale w sytuacji, kiedy dziecko je zamoczy, masz o jedną przydatną rzecz mniej. Podkład do przewijania bardzo ci się przyda, jeśli przewijasz dziecko na stacji benzynowej, czy w restauracji.

Chusteczki dla niemowląt

Najlepiej zakupić chusteczki nawilżające dla niemowląt w opakowaniu mini, co zaoszczędzi ci miejsca w torbie. Mokre chusteczki higieniczne przydadzą się zarówno do oczyszczenia pupy niemowlaka, jak i do odświeżenia twoich rąk przed karmienie, czy wytarciem czegoś na szybko.

Małe torebki foliowe

Warto wrzucić do torby woreczki foliowe, w które schowasz zużyte pieluchy, albo mokre ubranka.

Książeczka zdrowia dziecka

Nigdy nie wiesz, co się może wydarzyć, a książeczka zdrowia dziecka to kompedium wiedzy, jeśli trafisz z dzieckiem do szpitala, dlatego warto zawsze ją mieć przy sobie.

Jedzenie dla dziecka

Jeśli karmisz piersią masz problem z głowy, wystarczy, że będziesz przy dziecku, a wtedy malec ma jedzenie na żądanie. Natomiast jeśli praktykujesz karmienie butelką musisz naszykować mleko dla maluszka. Pamiętaj, że zimą warto, aby butelka z mlekiem została włożona do  torby termoizolacyjnej, dzięki czemu mleko będzie trzymać ciepło.

Pielucha tetrowa

Taka pielucha przyda się zawsze i wszędzie. Możesz jej użyć do położenia na ramieniu, gdy po karmieniu czekać cię będzie odbijanie dziecka. Podczas spaceru latem pieluchę tetrową możesz umieścić na wózku, żeby ochronić niemowlaka prze słońcem, zaś zimą chroni ona przed zimnym powietrzem.

Polecamy:Pierwszy spacer z noworodkiem

Ubranko dla niemowlaka

Ubranie na zmianę to podstawa dobrze spakowanej torby. Już w trakcie podróży samochodem może się zdarzyć, że będziesz musiała przewinąć dziecko, dlatego warto zabrać dodatkowy komplet ubranek (albo nawet dwa, jeśli szykuje się dłuższy wyjazd), w który przebierzesz malucha.

Smoczek dla niemowka

Jeśli twoje dziecko używa smoczka włóż go do czystej torebki foliowej. Smoczek pomoże ci uspokoić, czy uśpić maluszka gdy będzie tego potrzebował.

Zabawki

Ulubiona przytulanka sprawdzi się w przypadku, gdy dziecko się rozpłacze. Wrzuć ją do torby, albo najlepiej zawieś na wózku, albo przymocuj do fotelika samochodowego.

Gryzaki dla niemowlaka

Jeśli maluszkowi rosną pierwsze ząbki gryzak będzie przez pewien czas jego najlepszym przyjacielem. Spośród wielu gryzaków wybierz ten, który przynosi malcowi największą ulgę. Radzimy wziąć gryzak zapasowy na wypadek gdyby spadł na ziemię lub zgubił się.

Kocyk do wózka

W chłodne dni przyda ci się kocyk, którym będziesz mogła otulić malucha na spacerze.

Krem ochronny

Latem pamiętaj posmarować dziecku twarz stosując krem na słońce z filtrem, zaś zimą stosując krem chroniący przed wiatrem i mrozem. Takimi kremami powinnaś posmarować dziecko już 15 minut przed wyjściem z domu.

Zobacz także: 7 zasad zimowych spacerów

Przekąska dla mamy

To normalne, że teraz dziecko jest całym twoim światem, ale pamiętaj, że ty jesteś równie ważna! Szczęśliwa, najedzona, zrelaksowana mama daje dziecku więcej radości niż głodna i zmęczona. Zwłaszcza jeśli karmisz piersią, powinnaś zadbać o przekąski i picie wychodząc na spacer. Latem weź ze sobą owoc, kanapkę i wodę, zaś zimą kubek lub termos z ciepłym napojem.

Polecamy: Dieta karmiącej mamy
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy