tort na urodziny dla dziewczynki
fot. AdobeStock

Tort na roczek dla dziewczynki

Bez względu czy będziesz go piekła samodzielnie, czy zamawiała w cukierni, musisz wiedzieć, jak chcesz, by wyglądał urodzinowy tort dla twojej córeczki.
Dominika Bielas
tort na urodziny dla dziewczynki
fot. AdobeStock
Tort na urodziny z cukierni to duża wygoda: jest zawsze na czas i wygląda pięknie, jednak musisz liczyć się z tym, że zapłacisz za niego więcej niż za ten zrobiony w domu. W przypadku domowego tortu masz pewność, jaki będzie miał skład i smak. 

Cena tortu dla dziecka

Tradycyjny tort kupisz nawet za ok. 50–100 zł, natomiast za bogato zdobiony zapłacisz ok. 150–350 zł. Dużym ryzykiem mogłoby być skorzystanie z usług cukierni, której nie znasz, dlatego warto popytać wśród znajomych i rodzin, a także poszperać na lokalnych forach.
Redakcja poleca: Jak wybrać prezent na roczek - typy redakcji ze sklepu Mamissima - film
Zobacz propozycje ciekawych i pięknych prezentów na pierwsze urodziny dziecka, które dostarczą maluchowi wspaniałej zabawy na wiele dni. Sprawdź nasze typy prezentów na roczek.

Przepis na tort dla dziecka

Zanim zabierzesz się do działania, wybierz sprawdzony przepis na biszkopt, a także określ smak ciasta. Zazwyczaj najbezpieczniejsze (i często najsmaczniejsze) są klasyczne, proste przepisy. Smak zależy od indywidualnych upodobań, ale najczęściej dla dzieci poleca się te śmietanowe z dodatkiem truskawek lub malin. Wybierając przepis, zastanów się, czy wśród gości nie będzie alergików. Jeśli takich osób jest kilka, warto to wziąć pod uwagę. Jeśli twój malec nie toleruje jeszcze laktozy bądź glutenu weź to pod uwagę.

Jak ozdobić tort dla dziewczynki?

Jeśli zdecydujesz się na upieczenie tortu w domu, będziesz miała pewność, jakie składniki zostaną użyte do jego przygotowania. Sama będziesz mogła kontrolować ilość użytego cukru czy upiec go tak by był idealny dla alergika. Dodatkowo domowy tort możesz dostosować do preferencji smakowych domowników. Ciasto możesz pokryć kremem lub masą cukrową, a do ozdobienia tortu użyć opłatka z nadrukiem, wybrać gotowe ozdoby z masy cukrowej lub takie na patyczkach.

Tort na roczek: zdjęcia i inspiracje dla dziewczynki

Przy tworzeniu tortu można zainspirować się ulubionym zajęciem dziecka, zwierzątkiem, kolorem czy postacią z bajki. Możesz także dobrać zastawę i dodatki np. baloniki pod kolor, by urządzić tematyczne przyjęcie urodzinowe dla swojej córeczki.
Tort na roczek z różami
fot.AdobeStock

Tort na roczek z cukrowymi figurkami
fot.AdobeStock

Tort na roczek dla dziewczynki
fot.AdobeStock

Tort na roczek z masy cukrowej
fot.AdobeStock

Tort na roczek z makaronikami
fot.AdobeStock

Tort na roczek z owocami
fot.AdobeStock
 
Tort na roczek dla dziewczynki
fot.AdobeStock
Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Popularne tematy