GRY
 
 

Toruński Festiwal Książki

19-23.10.2011r., W ramach tegorocznej edycji Toruńskiego Festiwalu Książki, Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu zaprasza na wydarzenia okołoliterackie dedykowane literaturze dla dzieci.

wydarzenia
fot. Centrum Sztuki Współczesnej 'Znaki Czasu' w Toruniu
19.10.2011r., godz.18.00 w Czytelni, odbędzie się otwarta dyskusja poświęcona tematom tabu we współczesnej książce obrazkowej.
Czytelnia im. Sommeringów
Wyspa milczenia, czyli trudne tematy we współczesnej książce obrazkowej
Otwarta dla publiczności dyskusja z udziałem ilustratorów, psychologa dziecięcego, filozofa i pedagoga poruszać będzie kwestie prezentacji trudnych tematów, takich jak śmierć, niepełnosprawność, Holokaust, przemoc czy wojna, w książkach obrazkowych dla dzieci i dla dorosłych - choć te ostatnie są na polskim rynku wydawniczym rzadkością. Jak w Polsce traktowana jest książka obrazkowa? Czy łatwiej mówić o śmierci słowami, czy przy pomocy obrazów? Jakie miejsce ma w książce ilustracja? Na te i na wiele innych pytań dotyczących książki obrazkowej będą szukali odpowiedzi uczestnicy panelu.

Ania Broda - Moja Tajemnica, czyli jak bawić się muzyką i słowem...

rodzinne warsztaty muzyczne dla dzieci w wieku 5-10 lat

obowiązują zapisy zapisy tel. 56 610 9716!

Weekend 22-23.10.2011r. przebiegnie pod znakiem wspólnego rodzinnego muzykowania - zaproszona do P+K Ania Broda poprowadzi w sobotę przedpołudniowe warsztaty muzyczne dla maluchów, a w niedzielne popołudnie zagra koncert promujący jej najnowszą płytę "A ja nie chcę spać" z muzyką akustyczną do wierszy znanych polskich poetów dla dzieci. Wstęp wolny, zapraszamy!

23 października, niedziela, godz. 10.00 - 11.00
Pokój z kuchnią
Warsztacik małego melomana Ani Brody oparty jest na eksperymentach z dźwiękiem i rytmem i szybkiej nauce wpadających w ucho melodyjek.
Jest to autorski pomysł artystki na tworzenie muzycznych obrazków do tekstów z udziałem wdzięcznych rekwizytów, takich jak dzwonki, trójkąty i tamburyny.

Wiadomość od Ani Brody: Uwaga Dzieci! Powiem Wam gdzie mieszkają dzikie wróżki, chrapiące śliwki, wielkoludy i inne czarodziejskie stworzenia.
Uwaga Rodzice! Interpersonalny charakter zajęć rozbudzi wyobraźnię Waszego  dziecka.
Pozwoli rozpuścić wodze fantazji  i przeżyć cudowną  przygodę w krainie Sztuki.

A ja nie chcę spać!
koncert Ani Brody z zespołem, promujący jej najnowszą płytę z muzyką akustyczną do wierszy znanych polskich poetów dla dzieci
23 października, niedziela,godz. 16.00
Pokój z kuchnią
WSTĘP WOLNY!


więcej »
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj