wózek z dzieckiem toczył się pod koła samochodów, matka pijana
fot. Fotolia

Tragedia w warmińsko-mazurskim. Chłopczyk utonął w oczku wodnym

Chwila nieuwagi wystarczy, żeby doszło do nieodwracalnego w skutkach zdarzenia.
wózek z dzieckiem toczył się pod koła samochodów, matka pijana
fot. Fotolia
W Ignalinie, w województwie warmińsko-mazurskim, utonął 4-letni chłopiec. Do takiej tragedii może dojść w przydomowym ogrodzie. Rodzice byli zajęci codziennymi czynnościami i jak stwierdziła policja – nie byli pod wpływem alkoholu. W chwili zdarzenia mama usypiała młodsze dziecko, a tata kosił trawnik.

Służby ratownicze zostały wezwane na miejsce natychmiastowo, a w tym czasie ojciec dziecka próbował je reanimować. Niestety, mimo podjętych działań – chłopiec nie odzyskał przytomności. W tej chwili trwają czynności wyjaśniające całe zdarzenie.


Zabezpieczenie terenu

Do takiej sytuacji może dojść nawet w dmuchanym basenie. Wszystkie zbiorniki wodne, znajdujące się na terenie, gdzie przebywają dzieci, muszą być odpowiednio zabezpieczone. Według zaleceń producentów basenów dmuchanych – kąpiące się dzieci muszą być pod nadzorem osoby dorosłej. Oczka wodne, studnie i stawy powinny zostać ogrodzone płotem, przez które dziecko nie przejdzie. Jeśli nie ma takiej możliwości – dzieci muszą być pod stałą obserwacją.
Redakcja poleca: Poznaj najciekawsze zabawki do kąpieli polecane przez Mamissima – film
Zobacz przegląd zabawek kąpielowych dla dzieci od malucha do przedszkolaka, dzięki którym wieczorny rytuał stanie się prawdziwą morską przygodą!

Tragiczne statystyki

Ze statystyk policyjnych wynika, że tylko w tym miesiącu utonęły 34 osoby. Od maja do sierpnia 2016 r. utonęło 240 osób. Najczęstszymi ofiarami są dzieci i młodzież. Najgorsze statystyki odnotowano w 2013 r., kiedy to zginęło 760 osób, w tym 77 dzieci.

Źródło: tvn24.pl, newslubuski.pl, statystyka.policja.pl
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy