GRY
 
 

Zdrowie jest ważne! Weź udział w targach „Twoje zdrowie i uroda”

W dniach 17 i 18 września 2016 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, odbędą się niezwykłe targi – „Twoje zdrowie i uroda”. Weź w nich udział, jeśli chcesz skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji lekarzy specjalistów z różnych dziedzin, ekspertów zdrowego żywienia oraz tych zajmujących się doborem ćwiczeń poprawiających kondycję.

plakat targów twoje zdrowie i uroda
fot. materiały prasowe
Na wyjątkowych tragach Twoje zdrowie i uroda, które odbędą się w Warszawie 17 i 18 września, będzie można skorzystać z porad wielu specjalistów z kilku stref tematycznych, m.in. diagnostyki, edukacji, profilaktyki i urody. Każda strefa będzie posiadała wydzielony teren w Pałacu Kultury i Nauki, w którym będzie można skorzystać z bezpłatnych porad.

Strefa diagnostyki

Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań diagnostycznych w gabinetach medycznych, skonsultować się z lekarzami różnych specjalizacji, m.in. ze specjalistami z Centralnego Szpitala MSWiA w Warszawie, Oddziału Pediatrycznego Szpitala Dziecięcego, przy ulicy Niekłańskiej, lekarzami z Kliniki Flebologii (konsultacja wraz z USG i Dopplerem nóg). Dostępne będą również badania spirometryczne i konsultacje z zakresu chorób astmatycznych. Obecny będzie również ekspert z zakresu badań aktywności fizycznej, u którego będzie można zrobić pomiar masy i składu ciała (BMI), a także skorzystać z konsultacji diabetologicznych, dietetycznych, ortopedycznych, zbadać ciśnienie tętnicze, poddać się badaniom wzroku (badania przeprowadzą specjaliści z szpitala okulistycznego Retina) oraz badaniom słuchu.
Redakcja poleca: Czy łatwo jest powrócić do pracy po ciąży? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, czy powrót do pracy po ciąży jest łatwy. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!

Strefa edukacji

Ta strefa skierowana jest do wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o zdrowiu i prawidłowym żywieniu. Odbędzie się tam kilka prelekcji ekspertów z Instytutu Żywności i Żywienia, Kliniki Flebologii, Szpitala Dziecięcego przy ulicy Niekłańskiej, Centrum Radioterapii wraz z Kliniką Onkologii i Hematologii, Centrum Chirurgii Plastycznej, Estetycznej i Regeneracyjnej Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, a także specjaliści chorób astmatycznych, alergii oraz dietetycy. Odbędzie się również prelekcja specjalisty od stosowania dietoterapii w oparciu o analizę genotypów.

 Strefa profilaktyki

Odbędą się pokazy trenerów personalnych, w których każdy będzie mógł wziąć udział. W tej strefie także będzie można skonsultować się ze specjalistami od aktywności fizycznej, wziąć udział w warsztatach dla biegaczy: „Jak nie nabiegać sobie biedy” oraz „Niezbędnik biegacza”. Można też wziąć udział w warsztatach ćwiczeń na kręgosłup, pokazach pilatesu, czy warsztatach tanecznych Egurrola Dance Studio. W tej strefie będzie również strefa pokazów kulinarnych, a w niej pokazy zdrowego gotowania – w tym bezglutenowej kuchni wegańskiej.

Strefa urody

Strefa urody to przede wszystkim darmowe konsultacje z dermatologami oraz badania dermatoskopowe skóry. Będzie można przebadać zmiany skórne oraz znamiona i uzyskać informację od lekarza na temat ich charakteru. Dostępne będą również darmowe zabiegi kosmetyczne, możliwość testów nowości kosmetycznych, uzyskanie porad fryzjerów, stylistów i wizażystów. W strefie urody znajdziecie również projektantów.

Wydarzenia specjalne

  • Finał Dni Spirometrii 2016, które odbędą się w dniach 12-17.09.2016. Jest to część wieloletniej kampanii Healthy Lungs for Life. W trakcie Targów „Twoje Zdrowie i Uroda” nastąpi podsumowanie Dni Spirometrii, tematem wiodącym tegorocznych obchodów będzie rola aktywności fizycznej w przebiegu przewlekłych chorób układu oddechowego. Tegoroczne  obchody zostały objęte Honorowym Patronatem Ministra Zdrowia.
  • Dni Dawcy Szpiku, we współpracy z Fundacją Dawców Szpiku Kostnego DKMS Polska przeprowadzona zostanie rejestracja. W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: białaczka, czyli nowotwór krwi. Dla wielu Pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce Pacjenci, dla których nie znaleziono Dawcy wśród 25 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. Zostań dawcą szpiku i uratuj życie.
Kiedy: 17-18 września 2016r. (sobota godz. 12-18 i niedziela godz. 10-18)
Gdzie: Pałac Kultury i Nauki w Warszawie (wejście od ul. Marszałkowskiej)

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj