śmierć noworodka
fot. Adobe Stock

Mieszkanka gminy Kurzętnik urodziła we własnym domu. Noworodek nie żyje

W woj. warmińsko-mazurskim doszło do ogromnej tragedii – nie żyje noworodek urodzony w domu. Szczegóły zdarzenia są aktualnie badane przez policję.
Joanna  Biegaj
śmierć noworodka
fot. Adobe Stock
We wtorek (14 września 2021 r.) pojawiły się pierwsze informacje o śmierci noworodka. Po kilku godzinach zostały one potwierdzone przez Ludmiłę Mroczkowską, rzeczniczkę Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście. Okoliczności tragedii są badane przez policję oraz prokuraturę.

Jak podaje „Gazeta Olsztyńska”, na razie policja ustaliła, że w jednym z domów w gminie Kurzętnik na terenie województwa warmińsko-mazurskiego kobieta urodziła dziecko. Miało to miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek. Kobieta sama zadzwoniła po pogotowie, które zabrało ją wraz z dzieckiem do szpitala. Niestety noworodka nie udało się uratować.

Wsparcie kobiet w okresie ciąży

Nie wiadomo, dlaczego kobieta urodziła w domu, a także w jakich okolicznościach dziecko przyszło na świat. W obliczu takiej tragedii należy przypomnieć jednak, jak ważne jest, by młode matki, kobiety w ciąży, a także kobiety po stracie ciąży otrzymały odpowiednie wsparcie. Nie chodzi jedynie o podstawową opiekę zdrowotną, ale także o możliwość porozmawiania o swoich obawach, wątpliwościach, lękach związanych z ich stanem oraz nowym etapem w życiu. Dużą rolę odgrywają tutaj rodzina i przyjaciele, a w niektórych sytuacjach konieczna jest pomoc psychologiczna.

Jeśli jesteście w trudnej sytuacji lub zauważycie u kogoś ze swoich bliskich, że może potrzebować pomocy – nie bójcie się o nią prosić!

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Dziecko chodzi na palcach – czy to norma, czy zaburzenie? [WIDEO]
Przyczyn, dlaczego dziecko chodzi na palcach, może być wiele – od niegroźnych po powody chorobowe, np. porażenie mózgowe lub obciążenia genetyczne. Chodzenie na palcach u dziecka wymaga konsultacji ze specjalistą, aby w razie potrzeby wdrożyć leczenie.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy