4-letnie dziecko i 8-miesięczne niemowlę zatrute czadem
fot. Adobe Stock

Tragiczny finał zabawy pod Włocławkiem: przysypane piachem dziecko w ciężkim stanie

Dwaj bracia w wieku 10 i 6 lat zostali przysypani piachem podczas zabawy na działce pod Włocławkiem. Ziemia osunęła się na starszego z chłopców i całkowicie go przysypała. Dziesięciolatka na miejscu reanimował ojciec. Chłopiec w ciężkim stanie trafił szpitala.
Katarzyna Gałązkiewicz
4-letnie dziecko i 8-miesięczne niemowlę zatrute czadem
fot. Adobe Stock
Do wypadku doszło w pobliżu działki rekreacyjnej w gminie Fabianki pod Włocławkiem. Jak informuje miejscowa policja: „W niedzielę około godziny 14 dyżurny włocławskich mundurowych otrzymał zgłoszenie, że na terenie działki rekreacyjnej w gminie Fabianki dziecko miało zostać przysypane piachem. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że rodzeństwo w wieku 6 i 10 lat bawiło się na działce rekreacyjnej, z której następnie oddaliło się o kilkaset metrów. Najprawdopodobniej chłopcy kopali dziurę w pobliskiej skarpie, z której nagle obsunął się piach i przysypał 10-latka” – przekazała „Faktowi” st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Chłopiec trafił do szpitala

Na miejscu zdarzenia jako pierwszy pojawił się ojciec chłopców, którego o tragicznym zdarzeniu poinformował młodszy z braci. Mężczyzna wezwał służby ratunkowe, a sam wyciągnął syna na powierzchnię i przystąpił do reanimacji. 10-latkowi udało się przywrócić oddech. Z informacji udzielonych przez policję wynika, że nieprzytomnego chłopca w ciężkim stanie przetransportowano helikopterem do Szpitala Dziecięcego w Toruniu. 

Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone przez włocławskich policjantów.

Źródło: torunwyborcza.pl, fakt.pl

Zobacz także:
Redakcja poleca: Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Domowe sposoby na komary są prawie tak samo skuteczne, jak te chemiczne, za to o wiele zdrowsze dla nas i środowiska! Warto wypróbować naturalne środki na komary, takie jak: lawenda, wanilia, olejek cytrynowy i inne (równie skuteczne w walce z komarami) preparaty. Dzięki nim nie tylko odstraszysz insekty, lecz także wprowadzisz do domu piękne, aromatyczne zapachy! Sprawdź, czym odstraszyć komary.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy