Tragiczny upadek podczas zabawy. 2-latka już nigdy nie będzie chodzić

Koszmarny wypadek na zawsze odmienił życie tej rodziny. Dziewczynka ma sparaliżowaną połowę ciała.
Dominika Bielas
wypadek w domu
fot. screen CTV News
Każdy z nas chce dla dziecka jak najlepiej, stara się tak zaranżować przestrzeń, by dziecku nic się nie stało. Zabezpieczamy rogi meble i ostre krawędzie, mocujemy dywany, by się nie ślizgały i schody, by malec nie spadł, czasem jednak można popełnić błąd, który może nas bardzo słono kosztować. Poznajcie, ku przestrodze historię małej Jaclyn Derks.

Koszmarny wypadek

2-letnia Jaclyn wraz z siostrą zostały u dziadków, podczas gdy mama pochuchała na zakupy. Dziewczynki wpadły na pomysł, że zbudują namiot z koca. Niestety podczas zabawy doszło do tragicznego wypadku. Wystarczyło, że babcia odwróciła się tylko na chwilę. Dziewczynka przewróciła się i upadła na stojącą na podłodze szklankę. 2-latka upadając ją stłukła, a kawałki szkła wpiły się w jej szyję uszkadzając rdzeń kręgowy. – Nigdy nie widziałam tyle krwi, tyle bólu u 2-letniej dziewczynki – powiedziała Kayla Rudichuk, mama Jaclyn.
 

Ciężko ranną 2-latką zajęli się lekarze, usunęli szkło, ale okazało się, że dziecko ma sparaliżowaną lewą stronę ciała. Jaclyn dochodzi do siebie i jest rehabilitowana, a nawet robi postępy. Choć czasem udaje jej  się poruszyć ręka lub nogą, to najpewniej nigdy nie będzie chodziła. – Moja szalona, rozbrykana dziewczynka już nigdy nie będzie taka, jak kiedyś – wyznała mama dziewczynki. Kobieta opublikowała w sieci zdjęcia córeczki, by przestrzec innych rodziców przed podobnymi wypadkami. Choć jest samotną mamą to zrezygnowała z pracy, by poświęcić, jak najwięcej czasu na opiekę nad córeczką.
Redakcja poleca: Wybieramy kask rowerowy dla dziecka (video)
Sprawdź, czym się kierować kupując kask rowerowy dla dziecka. Jakie cechy powinien posiadać dobry kask dla dziecka.

Ostrożnie ze szkłem!

Lekarze stwierdzili, że Jaclyn doznała niezwykle rzadkiego urazu, ale prawda jest taka, że o podobny wypadek nietrudno. Warto uczyć dziecko picia ze szklanek, ale trzeba mieć na względzie, że to nadal jest szkło, które łatwo maluchowi stłuc. Nie musi to być tak tragiczny wypadek, jednak rozcięcie ręki czy buzi może być także skończyć się w szpitalu.

wypadek w domu

Tak małe dzieci powinny pić ze szklanych szklanek tylko pod opieką dorosłych. Warto kupić naczynia przeznaczone dla dzieci małe z uszami, by ułatwić im trzymanie. Opiekun powinien zwracać uwagę, czy dziecko nie gryzie szklanki. Maluchy także nie powinny nosić szklanych naczyń. Należy także uważać, by naczynia nie stały na podłodze lub na niskich szafkach, z których łatwo je zrzucić.

Dbajmy o to, by nasze dzieci były bezpieczne!

Źródło: CTV News, kidspotcom.au

Zobacz także:
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Już jest 500 plus na pierwsze dziecko

Słoneczne ABC