Tree Change Dolls - metamorfoza lalek
fot. www.facebook.com/treechangedolls

Nowe życie starych lalek. Po metamorfozie wyglądają lepiej niż gdy były nowe!

Starym, zniszczonym lalkom można dać nowe życie. Autorka projektu Tree Change Dolls udowadnia, że po metamorfozie mogą wyglądać o wiele lepiej niż przedtem!
Beata Turska
Tree Change Dolls - metamorfoza lalek
fot. www.facebook.com/treechangedolls

Jak powinny wyglądać lalki dla małych dziewczynek?  Lepszy jest drapieżny makijaż, sexy look, powłóczyste spojrzenia i "nadmuchane" usta  czy naturalny  wdzięk, zwyczajne,  dziecięce ciuszki i wyglądające jak żywe roześmiane albo zdziwione oczy?
Australijska artystka Sonia Singh, autorka projektu Tree Change Dolls,  nie ma co do tego żadnych wątpliwości.
 

Lalki nie muszą wyglądać jak królowe dyskotek

Lalki, które trafiają w ręce Soni, przestają przypominać królowe podmiejskich dyskotek.  Po "rehabilitacji" wyglądają  jak zwyczajne, miłe dzieciaki z sąsiedztwa.  Mają niesforne fryzury, krótkie spodenki,  dziergane na drutach sweterki. Nie mają balowego makijażu i  są o niebo sympatyczniejsze!

–  Ta lalka wygląda jak moja przyjaciółka Maggie! –  mówi na filmie o Soni (znajdziesz go poniżej) dziewczynka oglądająca  jedną z "podopiecznych" artystki  I  o to chodzi!

Rodzicom również podoba się to, co robi Sonia.
 – Przed metamorfozą  te lalki wyglądały  jak ... gumowe lale dla dużych chłopców, a nie jak zabawki dla dziecka – zauważa Monika Wajda-Chmielecka, jedna z mam, którą poprosiliśmy o ocenę pracy australijskiej artystki.
W nowej wersji są idealne. Naturalne. Takie jakie powinny być od samego początku. – Wyfiokowanego wampa można podziwiać, ale trudno pokochać – dodaje Iwona Kruczek. –  A lalki Soni są do kochania.

Polecamy także: Lalki, które noszą okulary i nie są chude
 
Redakcja poleca: Przyspieszenie porodu: jak naturalnie przyspieszyć poród?
Żeby naturalnie przyspieszyć poród, należy zrobić to w sposób bezpieczny zarówno dla ciężarnej, jak i dziecka. Wśród sprawdzonych metod na przyspieszenie porodu po terminie są m.in. spacer, masaż brodawek i piersi czy stosunek seksualny.

Jak Sonia Singh zmienia wygląd lalek?

Sonia kupuje lalki na wyprzedażach oraz second handach i daje im drugie życie. Myje je, dorabia im brakujące części,  zmywa makijaż,  maluje nowe oczy i usta, dorabia piegi. Zmienia im również  fryzury, dzięki czemu zyskują zadziorne grzywki albo zabawne warkoczyki.  Jej mama szyje im ubranka i  robi na drutach sweterki.

Dlaczego Sonia przerabia stare lalki? Bo to kocha!  "Moja siostra i ja dorastałyśmy  bawiąc się używanymi lalkami i zabawkami własnej roboty. Kocham satysfakcję, jaka daje naprawa starego przedmiotu i dawanie mu nowego życia. " – pisze na swojej stronie internetowej (treechangedolls.tumblr.com). Na początku trochę się nawet wstydziła, że ona, dorosła kobieta, zajmuje się lalkami. Zmieniała je tak, jak uważała, że powinny wyglądać. Bardzo się zdziwiła, gdy okazało się, że jej praca podoba się tak wielu osobom.   Byłaby zachwycona, gdyby to, co robi, zainspirowało producentów zabawek.

Obejrzyj film o metamorfozie lalekTo, co robi Sonia, podoba się wielu  ludziom. Stronę  Tree Change Dolls na Facebooku polubiło już  prawie 60 tysięcy osób!

A co ty sądzisz o nowym wcieleniu lalek? Podobają ci się bardziej czy mniej niż przed metamorfozą?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy