dziecko wrzucone do wody, nauka pływania dla niemowląt
fot. Tik Tok

Kobieta rzuca niemowlakiem jak WORKIEM kartofli: to dla niego ważna lekcja!

Film, na którym instruktorka wrzuca niemowlę do wody, może wyglądać szokująco, ale wbrew pozorom dziecko w ten sposób nabywa ważnych umiejętności. Takie ćwiczenia mogą ratować życie!
Magdalena Drab
dziecko wrzucone do wody, nauka pływania dla niemowląt
fot. Tik Tok
Kobieta trzyma niemowlę na rękach, huśta nim i nagle wrzuca z impetem do basenu z wodą: to niepokojące nagranie pojawiło się na Tik Toku i od razu wywołało oburzenie internautów. Zszokowani widzowie zarzucali kobiecie stosowanie przemocy i narażanie dziecka na niebezpieczeństwo, a twórcy portalu chcieli nawet usunąć film. Okazuje się jednak, że takie potępiające oceny były zbyt pochopne, bo tak naprawdę nagranie dokumentuje ważną lekcję, która może kiedyś uratować temu dziecku życie.

Trenerka wrzuca niemowlę do wody: o co chodzi?

27-letnia Krysta Meyer jest instruktorką pływania i na Tik Toku umieściła nagranie jednej ze swoich lekcji: stojąc na brzegu basenu, wrzuciła 8-miesięczne dziecko do wody, po czym niespiesznie sama weszła do zbiornika, asekurując niemowlę. Choć cała sytuacja wygląda przerażająco, chłopczyk, o dziwo, wcale nie potrzebował pomocy, sam przekręcił się na plecki i machając nogami, unosił się pewnie na wodzie. Wbrew wszystkim głosom oburzenia dziecku nie stała się żadna krzywda. Okazuje się, że kobieta trenowała z maluszkiem już od wielu dni, ucząc je pływania i samodzielnego wypływania na powierzchnię. 
 
@mom.of.2.boyss

Since tiktok wanted to remove this for violating guidelines. 😒 please do your research before reporting or removing

♬ original sound - mom.of.2.boyss
Redakcja poleca: Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Domowe sposoby na komary są prawie tak samo skuteczne, jak te chemiczne, za to o wiele zdrowsze dla nas i środowiska! Warto wypróbować naturalne środki na komary, takie jak: lawenda, wanilia, olejek cytrynowy i inne (równie skuteczne w walce z komarami) preparaty. Dzięki nim nie tylko odstraszysz insekty, lecz także wprowadzisz do domu piękne, aromatyczne zapachy! Sprawdź, czym odstraszyć komary.

ISR: co to jest?

Infant Swimming Resource to pozornie drastyczna metoda nauki pływania dla niemowląt. Sposób wymyślono w Stanach Zjednoczonych, gdzie wiele rodzin ma przydomowe baseny i gdzie często dochodzi do wypadków w wodzie z udziałem najmłodszych dzieci. W ISR nie do końca chodzi o nauczenie dziecka pływania, a bardziej o oswojenie go z wodą, wyrobienie umiejętności przewracania się na plecy i prawidłowego oddychania. Dzięki temu nawet niespełna roczny maluch jest w stanie sam sobie pomóc, gdyby niezauważony przez nikogo wpadł do basenu. W zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowanych ekspertów mogą brać udział 6-miesięczne dzieci, a lekcje są poprzedzone badaniami lekarskimi i wywiadem z rodzicami. I wcale nie wrzuca się maluszka od razu do wody! Lekcje trwają po ok. 10 minut i zaczynają się od powolnej adaptacji. Po ok. 2 miesiącach nauki niemowlę potrafi już poradzić sobie w wodzie w razie wypadku.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy