GRY
 
 

Trójka na szóstkę

Trójka maluchów za jednym zamachem? Gdy zakłopotany lekarz obwieszczał to naszym bohaterom, mamy ogarniało przerażenie, tatusiów zaś szalona radość.

28_3na6_214.jpg Dziś nie wyobrażają sobie życia z jednym dzieckiem.

Szukają się w internecie, organizują trojaczkowe zloty. Ale na początku codzienność była trudna. Dość powiedzieć, że trójka dzieci zużywa 56 pieluch w cztery dni, a nakarmienie ich piersią jest niewykonalne. Jak sobie radzić?

Dwoje to za mało!
Piotr i Kamila znają się od podstawówki, zaręczyli się trzeciego, trzeciego wzięli ślub, a gdy zrezygnowali z antykoncepcji – Kamila od razu urodziła trójkę dzieci. Wiadomość o ciąży była dla nich radością. Ale gdy w 13. tygodniu lekarz powiedział, że będą bliźniaki, a po chwili dodał: „Zaraz, zaraz, mamy tu jeszcze jedno maleństwo”, Kamila była przerażona. Za to Piotr oszalał z radości. Do dziś zresztą pisze o sobie na forum „lekko wykolejony tata trojaczków”. Ona zaś wspomina: – Wszyscy się cieszyli, a ja nie. Okazało się też, że w rodzinie były już bliźniaki, a siostrze Kamili wyrwało się nawet: – Dobrze, że na ciebie padło!
Myśleli, jak powiadomić rodziców. Kamila powiedziała swojej mamie, że dwoje to przecież za mało! Dla przyszłych dziadków kupili też komplety smoczków, po trzy sztuki. – Chyba po prostu były tak pakowane – śmieje się Kamila. Ale rodzice i tak byli w szoku.

A potem był szpital…
A oni? Ciąża przebiegała wzorowo, nie martwili się więc o zdrowie dzieci. Raczej wyobrażali sobie, jak to będzie, gdy się urodzą. Korzystali z czasu dla siebie. – W trzecim miesiącu ciąży pojechaliśmy do Chorwacji. Czułam się dobrze, więc czemu nie? – wspomina Kamila.
Kilka miesięcy później dzieci urodziły się przez cesarskie cięcie. Pierwsza była Ola, potem Dominik i na końcu Julka – najmniejsza, bo ważyła tylko 1950 g. Dominik, otoczony dziewczynkami, do dzisiaj jest „babiarzem”. Kamila się śmieje: – Nawet pani z kiosku największymi względami darzy Dominika.
Pobytu w szpitalu Kamila nie wspomina dobrze. – Od początku wiedziałam, że nie dam rady karmić piersią. Przez pielęgniarki byłam traktowana jak wyrodna matka – opowiada. – A przecież po cesarce prawie nie mogłam siedzieć, a co dopiero karmić. Więc dwie butelki trzymałam rękami, trzecią podpierałam nogą! Trudno było, bo nikt mi nie pomógł – mówi z żalem. – Musiałam też podpisać oświadczenie, że „matka zrzeka się karmienia dziecka”. A ja miałam przecież troje dzieci, a nie jedno! – dodaje.

A co to jest kino?
Opieka nad dziećmi była tak absorbująca, że dziś Kamila przyznaje: – Pierwszy rok pamiętamy jak przez mgłę: było tylko karmienie, spanie, przewijanie. – Ale nigdy nie narzekaliśmy – dodaje Piotr.
Od początku pomagały im obie babcie, ale najważniejsza była dobra organizacja. – Jeszcze do dzisiaj mamy kalendarz, w którym zapisywaliśmy niemal wszystko: godziny jedzenia, spanie i kupki – opowiada Kamila, szukając w wielkim pudle z pamiątkami notatek z pierwszego roku życia maluchów.
Wychodzenie na spacery z trójką było w zasadzie niemożliwe. Potrójny wózek jest ciężki, a wyniesienie wózka dla bliźniaków i zwykłego – zbyt trudne dla jednej osoby. – Przez pierwszy rok nie chodziliśmy na spacery. Dzieci grzały się na słoneczku przy otwartym oknie – wspomina Kamila. – Dopiero jak zaczęły tuptać, sama wyszłam z nimi z domu – dodaje.
Młodzi rodzice mają niewiele czasu dla siebie. Na pytanie, kiedy ostatnio byli w kinie, Piotr odpowiada: – Co to jest kino? A Kamila dodaje: – Nie jesteśmy imprezowiczami, wolimy znajomych zapraszać do siebie.
Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!

Ocena (2 oceny)

3.5
Doładuj
Przeładuj