Żywiec Zdrój
fot. Adobe Stock

Tropiciele przygód – spakujcie plecak i ruszajcie na ich poszukiwania!

Nie ma chyba na świecie dziecka, które nie lubiłoby atrakcji dostępnych na placu zabaw! Jedne maluchy wybiorą piaskownicę, inne huśtawkę a jeszcze inne drabinki. A gdyby tak na chwilę zapomnieć o tych tradycyjnych przestrzeniach przeznaczonych do zabawy i wyruszyć na poszukiwanie prawdziwych przygód. Spakować plecaki i pojechać… do lasu?
Żywiec Zdrój
fot. Adobe Stock

Myślisz „las jak las, co w nim atrakcyjnego?” Choć w pierwszej chwili wydawać by się mogło, że to dla dzieci nudne, pamiętaj o dwóch rzeczach. Po pierwsze, że nuda sprzyja kreatywności. A po drugie – choć to wyklucza pierwsze – że małe dzieci się nie nudzą! Poznają świat, który jest dla nich fascynujący. Spróbuj spojrzeć na niego oczami malucha…

Zaplanujcie wyprawę

Zaproponuj dziecku wspólny wyjazd do lasu w poszukiwaniu przygód. Sięgnijcie po mapę okolicy i zaznaczcie ważne dla was punkty. Może to być samo wejście do lasu, położona nieopodal leśniczówka, wieża widokowa czy paśniki. Przyglądanie się mapie będzie doskonałą okazją do omówienia sobie kolorów tras spacerowych i ich znaczenia, a także podsumowania tego, co w lesie wolno a czego nie.

Przygotujcie się do wyjazdu

Przed wyprawą do lasu należy odpowiednio się ubrać. Potrzebne będą wygodne buty oraz czapka z daszkiem. Dobrym pomysłem może być wspólne omówienie stosownego stroju i wcześniejsze go przygotowanie. W ten sposób dajemy maluchowi przestrzeń na aktywne uczestniczenie w wyprawie od samego początku. Pamiętaj również, że samodzielne działanie pomoże mu pamiętać o tych wszystkich zasadach.

Na tym etapie kluczowe będzie również spakowanie plecaków, z którymi wyruszycie na poszukiwanie przygód. Warto by znalazły się w nich woda oraz zdrowe przekąski. Najlepsze będą produkty dopasowane dla małych rączek. Idealnym rozwiązaniem będzie woda dla dzieci Zdrojek - czyli woda Żywiec Zdrój dla najmłodszych w nowej, wygodnej dla małych rączek butelce. Dzięki niej maluch sam poradzi sobie z piciem, wypracowując w ten sposób zdrowe nawyki żywieniowe. Zdrojek posiada optymalny balans składników mineralnych i jako jedyna woda jest polecana przez Instytut Matki i Dziecka nawet dla niemowląt.

Długi spacer może być bardzo wyczerpujący, zwłaszcza dla malucha. Jeżeli planujecie piknik na polance, weź na siebie dźwiganie wszystkich akcesoriów, jednak nie wykluczaj malucha z procesu ich pakowania! I pamiętaj, że dla ukochanego pluszaka zawsze znajdzie się miejsce!

Wyznaczcie sobie cel

To chyba najciekawszy punkt programu – jeszcze przed samym wyjazdem do lasu. Wspólnie zastanówcie się nad tym, nad czym chcielibyście się skupić. Może postawicie przed sobą zadanie w postaci poszukiwania domków różnych zwierząt? A może będziecie zbierać różne liście. Albo postanowicie dotykać różnych leśnych faktur – miękkiego mchu, szorstkiej kory, suchych liści? Wypad do lasu warto połączyć z nauką przyrody. Z pewnością pamiętasz, jak w dzieciństwie robiłaś zielnik? Dlaczego nie odświeżyć pamięci?

Wybranie celu daje wam możliwość pokonania tej samej trasy kilka razy, spoglądając na nią pod różnym kątem. Niezależnie jednak od ustalonego planu, po drodze możecie napotkać mnóstwo przeszkód! Przewrócone drzewo, strumyczek, krzaczek jeżyn, mrowisko… Czeka na was odkrywanie tajemnic drzew, szukanie leśnych skarbów, rozwiązywanie zagadek i quizów. Konieczne jest tylko przekroczenie progu lasu.

Wspomnienia na wagę złota

Kiedy przywołujesz swoje wspomnienia z dzieciństwa, masz przed oczami pojedyncze, dość wyraźne obrazy. Z twoim dzieckiem będzie podobnie, zapamięta te chwile, które będą dla niego ważne i wyjątkowe. Dorastając, stopniowo tracimy zdolność dziwienia się, warto jednak przypominać sobie od czasu do czasu, jak to fajnie jest cieszyć się dziecięcą beztroską. Dlatego może zamiast kolejny raz iść na ten sam plac zabaw, warto ruszyć w podróż do pobliskiego lasu? Pakujcie w plecaki owoce i wodę – duża butelka Żywiec Zdrój dla ciebie, mały Zdrojek dla dziecka i ruszajcie!


Artykuł powstał z udziałem marki Żywiec Zdrój

Zobacz także

Popularne tematy