dodatek 200 zł do emerytur dla matek
fot. Instagram Rafała Trzaskowskiego

Trzaskowscy zapowiadają dodatkowe 200 zł za każde dziecko: „matki powinny być docenione”

Kandydat na prezydenta Polski, Rafał Trzaskowski wraz ze swoją żoną Małgorzatą zapowiedzieli dodatek do emerytury dla matek w wysokości 200 zł za każde dziecko. Nowa propozycja ma być ukłonem w stronę kobiet wychowujących dzieci i poświęcających się rodzinie.
Katarzyna Gałązkiewicz
dodatek 200 zł do emerytur dla matek
fot. Instagram Rafała Trzaskowskiego
W niedzielę 5 lipca Rafał Trzaskowski odwiedził m.in. Katowice. W spotkaniu z mieszkańcami towarzyszyła mu żona Małgorzata, która podzieliła się pomysłem dotyczącym wprowadzenia dodatku do emerytur dla matek, który miałby wynosić 200 zł za każde dziecko. Z wyliczeń portalu money.pl wynika, że dla większości emerytek w Polsce oznaczałoby to obecnie 600 zł więcej do każdej emerytury, czyli 7,2 tys. zł każdego roku. 

Co najmniej 200 zł dodatku dla matek

Małgorzata Trzaskowska tak mówiła o swoim pomyśle:

„Kobiety dokładnie wiedzą, ile energii potrzeba, aby wszystko w rodzinie działało tak, jak należy. Uważam, że kobiety, matki wychowujące dzieci, powinny być docenione, bo nie ma cięższej, bardziej odpowiedzialnej pracy. Za tę pracę i zaangażowanie powinny otrzymywać dodatek do emerytury. Przynajmniej 200 zł za każde dziecko” – zapowiedziała. 

Trzaskowska dodała także, że pomysł był konsultowany z jej mężem: 

„Wiele razy o tym z Rafałem rozmawiałam. Ufam mu i wiem, że tego dopilnuje. Wy też możecie mu zaufać. My Polki tworzymy wspólnotę, razem mamy super moc. I mój mąż o tym wie” – powiedziała do mieszkańców Katowic. Rafał Trzaskowski podkreślił, że popiera pomysł żony i jest gotowy na wcielenie go w życie po objęciu prezydentury:

„Państwo musi docenić pracę i poświęcenie polskich matek. (…) przygotuję rozwiązania, które wynagrodzą ich trud. Nie może być tak, że kobieta, która przez lata wychowując dzieci, nie wypracowała przyzwoitej emerytury i przez to będzie żyła w biedzie. Rozwiązaniem jest właśnie 200 zł dodatku do emerytury za każde dziecko. To pozwoli matkom mieć godne i sprawiedliwe emerytury za ogromną pracę, której do tej pory system emerytalny nie dostrzegał” – dodał.

Co sądzicie o tej inicjatywie? 

Źródło: money.pl 

Zobacz także:
Redakcja poleca: Czego nie lubią pasożyty – podpowiada doktor Ozimek [WIDEO]
Zastanawiasz się, czego nie lubią pasożyty? Lista takich produktów jest dość długa, więc z pewnością uda się dobrać coś, co dziecku będzie smakować. Dieta na robaki zawiera między innymi: kiszone ogórki, jogurty, pestki dyni czy niektóre przyprawy. Sprawdź, jaką dietę na pasożyty stosować: czego jeszcze nie lubi glista ludzka, lamblia i inne robaki.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy