Trzech Króli 2021
fot. Adobe Stock

Trzech Króli 2021 - jak będzie wyglądać święto w czasie pandemii?

Orszak Trzech Króli to jasełka, które co roku są organizowane na ulicach polskich miast. Święto Trzech Króli w 2021 roku będzie wyglądać nieco inaczej. Nie odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli, jednak nadal przewidziane są inne atrakcje: mini orszaki, wspólne kolędowanie.
Joanna  Biegaj
Trzech Króli 2021
fot. Adobe Stock
Trzech Króli w 2021 roku nie będzie obchodzone w tradycyjny sposób. Orszak Trzech Króli zawsze był największą atrakcją 6 stycznia. W tym roku pandemia koronawirusa spowodowała jednak wprowadzenie pewnych obostrzeń, które uniemożliwiają spędzenie tego dnia, jak do tej pory. Nie oznacza to jednak całkowitej rezygnacji z kultywowania tradycji.

Spis treści: 
  1. Spacer orszakowy
  2. Trzech Króli 2021 – mini orszaki
  3. Orszak kolęd – Trzech Króli 2021
  4. Challenge kolędowy
  5. Orszak Trzech Króli w formie online

Spacer orszakowy

Taki spacer orszakowy może się odbywać tą samą trasą, którą dotychczas przechodził Orszak Trzech Króli. Zamiast dużego wydarzenia, organizowanego w mieście, można zaaranżować mniejsze, które odbędą się w parafii, domu kultury lub szkole. Mogą to być np. jasełka lub wspólne kolędowanie.

Trzech Króli 2021 – mini orszaki

W tym roku osoby, chcące świętować Trzech Króli będą mogły wziąć udział w mini orszaku. Będzie to wspólne kolędowanie połączone z jasełkami lub koncertem, gdzie jednym z ważnych elementów będzie pokłon przed Świętą Rodziną. Taki mini orszak powinien być zorganizowany zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, tzn. w małych grupach ludzi, z zachowaniem odpowiednich odstępów od siebie.

Orszak kolęd – Trzech Króli 2021

Jest to spotkanie, które ma miejsce w wieczór poprzedzający Święto Objawienia Pańskiego. Podczas takich wieczorów gromadzą się ludzie i wspólnie śpiewają kolędy w okresie bożonarodzeniowym – od Bożego Narodzenia do święta Epifanii. Kolędy można śpiewać wspólnie z rodziną. W tym roku jednak lepiej zrezygnować ze spotkań ze znajomymi. 

Challenge kolędowy

Kolędowy challenge – jego celem jest połączenie ludzi podczas wspólnego śpiewania kolęd. Odbędzie się on przy pomocy mediów społecznościowych. Organizatorzy zachęcają, by rodziny nagrywały filmiki, w których wspólnie kolędują, a następnie nominowały kolejne osoby. W ten sposób powstanie „kolędowy łańcuszek”. W takim nagraniu muszą wziąć udział minimum dwie osoby, jednak występować może ich też znacznie więcej – rodziny, osoby z grup parafialnych, szkolnych. Możliwości jest wiele :)

Nagranie należy umieścić na profilu dowolnego medium społecznościowego (Facebook, Twitter, Instagram). Konieczne jest oznaczenie go hashtagiem #KoledujmyRazem w opisie lub tytule filmiku. Nagrania można zamieszczać od 01.12.2020 do 02.02.2021 r.

Orszak Trzech Króli w formie online

Fundacja Orszak Trzech Króli zaprasza także wszystkie chętne osoby do wzięcia udziału w wydarzeniu online. Będzie to transmisja na żywo, 6 stycznia o godzinie 12:00.

Transmisja poprowadzona będzie tutaj

Źródło: Orszak Trzech Króli – Fundacja, gazetalubuska.pl

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Musisz je zobaczyć - najciekawsze prezenty świąteczne dla przedszkolaka - VIDEO
Szukasz prezentu dla dziecka? Sprawdź nasze propozycje prezentów świątecznych dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy