Trzech wspaniałych - lipiec 2011

Rozpoczynamy nową edycję naszego konkursu, w którym nagradzamy ojców. Tytuł supertaty w lipcu zdobyli: Wojtek, Romuald i Cezary.
Wojciech Krużel z żoną Joanną - TATA LIPCA
WYŚLIJ SMS pod nr 72012 o treści: TATA.1


Ale mnie zaskoczył!
O tym, że mam cudownego męża, wiedziałam od dawna. Ale że będzie wspaniałym tatą, przekonałam się już wtedy, gdy odkryłam, że jestem w ciąży. Nie planowaliśmy dziecka, więc ta wiadomość sprawiła, że wpadłam w panikę, płakałam co rusz, bo nie tak miało być. Byliśmy młodym małżeństwem bez mieszkania, ja prosto po studiach (szukałam dopiero pracy). Najpierw chciałam wszystko poukładać, przygotować, a tu pojawiła się ciąża. Pamiętam, jak mnie pocieszał i rozweselał, gdy już wiedzieliśmy na sto procent, że będziemy mieli dziecko. Jego radość podnosiła mnie na duchu. Wojtek wykazał się takim optymizmem i entuzjazmem, że zaczęłam wierzyć, że wszystko się jakoś ułoży. I tak się stało. Zdążyliśmy kupić i urządzić mieszkanie, ja odbyłam staż podczas ciąży. Od października jesteśmy rodzicami pięknego, zdrowego synka Olka, a nasze małżeństwo rozkwitło na nowo. Wspólny, trudny poród, zakończony cięciem cesarskim, będę wspominać do końca życia. Gdy pojawiły się komplikacje podczas porodu, mąż wszystko ze mną przeżywał. Kiedy trzeba, rozśmieszał mnie, a gdy widział moją rozpacz i lęk – płakał razem ze mną. Gdyby nie jego determinacja i upór w walce o cesarkę, nie wiadomo, jak by się to skończyło. Podejrzewam, że nie najlepiej dla mojego (i dziecka) zdrowia. To, co mnie wprawiło w osłupienie po porodzie, to niesamowite i zadziwiające dla mnie zachowanie męża. Znamy się 15 lat, ale o takie coś nigdy bym go nie posądziła. Otóż nie ominęły mnie problemy z laktacją. Trzykrotnie prosiłam o pomoc doradcę laktacyjnego (mały w tym czasie płakał z głodu), ale nikt się mną nie zainteresował. Wojtek długo się nie zastanawiał. Zakasał rękawy i... (myślałam, że idzie rozprawić się z paniami w dyżurce) podszedł do umywalki, umył ręce, jedną chwycił moją pierś, drugą objął głowę Oluśka i przystawił do sutka. Podziałało! Nie tylko ja byłam w szoku, wszystkie koleżanki z sali też. Życzę każdej młodej mamie, aby miała takie wsparcie w partnerze, jakie ja mam w moim cudnym mężu.
Joanna

Romek Demski z dziećmi
WYŚLIJ SMS pod nr 72012 o treści: TATA.2


Jest dla mnie oparciem
Mój mąż Romek ma 26 lat i jest tatusiem bliźniaków – Kubusia i Wojtusia. Bardzo pragnęliśmy zostać rodzicami, więc kiedy dowiedzieliśmy się o tej podwójnej cudownej nowinie, byliśmy najszczęśliwsi pod słońcem. Wiadomo, że na początku było ciężko, bo przy brzdącach wszystko trzeba było robić podwójnie, ale mój mąż był dzielny i sprawiał, że inne rzeczy dookoła nas wydawały się takie proste. Siedział z chłopcami w nocy (jak nie mogli spać), wyręczał mnie w sprawach domowych, czyli gotował, sprzątał, prasował, robił zakupy. Mąż miał kilka wolnych dni, więc mógł w pełni zajmować się mną, dziećmi i domem. Myślałam, że jak wróci do pracy, to będzie zmęczony i ja będę musiała sama sobie z tym wszystkim poradzić. Ale moje myślenie okazało się błędne, ponieważ on mimo pracy nadal wyręczał mnie w tym, w czym tylko mógł. Po pracy jadł obiad i opiekował się dziećmi. Ja w tym czasie odpoczywałam. Karmił maluchy butelką, zmieniał pieluszki, kołysał, śpiewał kołysanki, układał do snu, wychodził z nimi na spacery. Chodził z nimi do lekarza, na szczepienia czy wizyty kontrolne. Nasze dzieci są wcześniakami i mają niewielkie kłopoty z napięciem mięśniowym, więc trzeba je przez jakiś czas rehabilitować. Mąż pomaga mi w wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń z naszymi maluchami. Jestem bardzo dumna z męża, że mam w nim tak duże oparcie. Wiem i czuję to każdego dnia, że nasze dzieci i ja jesteśmy dla niego najważniejsi. Okazuje nam swoją miłość na każdym kroku. Myślę, że niejedna kobieta chciałaby mieć taki wielki skarb w domu. Bardzo kochamy nasze maluszki i uważam, że radzimy sobie bardzo dobrze jak na młodych rodziców.
Patrycja

Cezary Krupa z Wojtusiem
WYŚLIJ SMS pod nr 72012 o treści: TATA.3

Król zabaw
Wojtuś przyszedł na świat siedem miesięcy temu i wywrócił nasze życie do góry nogami. Przez pierwsze tygodnie mój mąż Cezary był nieco wystraszony, zresztą ja też. Pomimo lęku i strachu, jaki na początku ogarniał męża (żebym go dobrze trzymał, żebym nie zrobił mu krzywdy), dziś takie czynności, jak kąpiel, przewijanie, a nawet karmienie to dla Cezarego „bułka z masłem” . Największą radość sprawia mi jednak widok Wojtusia bawiącego się z tatą. Jestem pełna podziwu dla męża. Skąd on bierze tyle energii? Gdy wraca z pracy, zawsze najpierw bawi się z synkiem. Od kiedy Wojtuś zaczął pełzać, mąż już nie chodzi, tylko pełza razem z nim. Wszystkie zakątki w mieszkaniu należą teraz do nich. Ukrywają się przed sobą i w całym domu słychać tylko: „a ku ku”, no i oczywiście salwy śmiechu obu moich mężczyzn. Mąż jest też mistrzem w wydawaniu przedziwnych dźwięków i robieniu prześmiesznych min, a dla Wojtusia to największa frajda. Kiedy Wojtuś miał trzy miesiące, trafiliśmy do szpitala, a raczej szpitali, gdyż w ciągu jednego miesiąca syna dotknęły aż dwie choroby. Wtedy najbardziej doświadczyłam wielkiej miłości mojego męża. Pomagał najlepiej jak tylko potrafił. W ciągu dnia pracował, a po pracy zastępował mnie na noc u Wojtusia. Mimo wielkiej miłości, jaką mąż przelał na synka, tej miłości nigdy nie zabrakło dla mnie. Każdego dnia słowem, gestem, a czasem również podarunkiem, Cezary pokazuje nam, jak ważną rolę pełnimy w jego życiu. Jest najwspanialszym ojcem i kochanym mężem.
Dorota


Zasady głosowania:
Wyślij SMS pod numer 72012 z kodem przyporządkowanym do wybranego taty. Głosuj i wygrywaj wspaniałe nagrody! W tym miesiącu mamy pięć zestawów, a w każdym: kremy, antyperspiranty, odżywka i szampon marki ZIAJA.
Na głosy czekamy do: 31.07.2011 r.
Koszt SMS-a: 2 zł (2,46 z VAT).


Chcesz otrzymywać informacje o nagrodach i konkursach? Wyślij SMS o treści ZGODA pod bezpłatny numer 8068. To nic nie kosztuje, a możesz wiele zyskać!

Zrób mężowi wspaniałą niespodziankę!
Napisz, jakim jest świetnym opiekunem dla maluszka oraz mężem. Na zgłoszenia czekamy pod adresem mailowym info@twojmaluszek.pl i zwykłym „Twój Maluszek”, ul. Wiejska 19, 00-418 Warszawa. Nagrodzimy bohaterów najciekawszych listów.

Tatusiowie lipca otrzymają nagrodę: antyperspirant, krem nawilżający, żel do golenia, żel po goleniu, żel pod prysznic, żel do higieny intymnej
i szampon z serii Yego marki ZIAJA. Nagrody wyślemy w ciągu trzech miesięcy od publikacji listów. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Redakcja poleca: Kiedy zrobić test ciążowy najwcześniej?
Na pytanie, kiedy zrobić test ciążowy najwcześniej, nie ma jednoznacznej odpowiedzi – choć testy można robić już 10 dni po zapłodnieniu, to nawet pozytywny wynik nie będzie oznaczać, że ciąża przetrwa parę kolejnych dni. Aby wiarygodnie potwierdzić ciążę, trzeba wstrzymać się nawet dłużej niż 2 tygodnie od zapłodnienia.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Popularne tematy