Trzech wspaniałych - maj 2011

Nie mieliśmy wątpliwości: są najwspanialszymi opiekunami. Zaszczytny tytuł supertaty w maju zdobyli panowie: Marek, Karol i Piotr.
Marek Sputo z małym Filipem
WYŚLIJ SMS pod nr 72012 o treści: TATA.1


Nie wyobrażam sobie porodu bez niego
Listem tym chciałam podziękować mojemu mężowi, który jest wspaniałym człowiekiem i cudownym ojcem. Wiadomość o ciąży (po pięciu latach małżeństwa) była dla nas zaskoczeniem i wielką radością. Marek od początku był zachwycony. To on wspierał mnie w pierwszych miesiącach, kiedy sama nie potrafiłam pozbierać myśli. Małymi kroczkami planowaliśmy nową przyszłość, robiliśmy listę niezbędnych rzeczy. Marek spędzał mnóstwo czasu, czytając książki, gazetki i wiadomości w internecie na temat ciąży i rozwijającego się dziecka. Był kopalnią informacji. Nigdy nie zapomnę pierwszej wizyty u lekarza. Wspólnie przeżyliśmy chwile wzruszenia podczas pierwszego USG, jak również przy każdym następnym. Oboje od początku czuliśmy, że w moim łonie zamieszkał chłopczyk. Drugie USG to potwierdziło. Mój mąż od razu zaczął snuć plany i marzenia o wspólnych zabawach, wędkowaniu i grach sportowych, które tak bardzo chciał pokazać synkowi. Wieczorami czytał mu nawet książki o wędkowaniu :-) Oczekiwanie na ruchy, pierwszy kopniak Małego... mąż przeżywał wszystko razem ze mną. Swoją pozytywną energią dodawał mi sił. Dzięki niemu Filip od pierwszych tygodni poznał śmiech mamy. Marek pomagał mi na każdym kroku. Wspierał psychicznie i zastępował w wielu pracach domowych. Chodził ze mną na spacery, na basen – wszystko dla dobra zarówno mojego, jak i dzidzi. Był dla mnie oparciem. Razem byliśmy w ciąży, razem rodziliśmy. Nie wyobrażam sobie porodu bez jego bliskości. Trzymał mnie za rękę, pomagał w oddychaniu, powtarzał polecenia położnej. Przy synku był od pierwszych chwil. Dzięki niemu mogłam odpocząć po porodzie, do szpitala przynosił mi rano śniadanie, gotował obiady. Od pierwszych dni życia Filipka tulił go, rozmawiał z nim i nie mógł się doczekać powrotu do domu. Teraz synuś ma dwa miesiące i nic się nie zmieniło. Marek poświęca mu większość wolnego czasu. Bawi się z Filipem, rozmawia, spaceruje. Kocha syna całym sobą i nie da się tego ukryć. Filip nie mógłby mieć bardziej troskliwego i opiekuńczego taty, a ja wspanialszego partnera i przyjaciela na całe życie.
Monika

Karol Stanios z synkiem
WYŚLIJ SMS pod nr 72012 o treści: TATA.2


Kocha ponad wszystko!
Mój mąż Karol, od kiedy pamiętam, kochał wszystkie dzieci, zarówno te, które pojawiały się w rodzinie, jak i te u naszych znajomych. Dlatego w czerwcu zeszłego roku wprost oszalał na punkcie naszego szkraba Olgierda. To on od pierwszych chwil kąpał małego, nie bał się go przewijać, karmić. Okazywał i okazuje naszemu synkowi miłość na każdym kroku. Olgierd do trzeciego miesiąca życia cierpiał z powodu bolącego brzuszka (nie mógł się regularnie wypróżniać). Ukojenie sprawiało mu leżenie na brzuszku u swojego taty. Spędzali tak wiele godzin i... przy okazji ucinali sobie drzemki. Obecnie nasz łobuziak kończy 10 miesięcy i jest oczkiem w głowie całej rodziny. Ale i tak dla naszego Olo liczy się na pierwszym miejscu kochany tata, który ma talent do wymyślania fajnych zabaw. Ponadto to oaza spokoju, opanowania i cierpliwości, której mi już czasem brakuje. Tata potrafi godzinami szaleć z małym na dywanie. Nawet po 24 godzinach pracy mąż musi najpierw pobawić się z Olgierdem. Ulubioną zabawą moich obu mężczyzn jest udawanie helikoptera – gdy mąż kręci małego nad głową, ten wprost zanosi się ze śmiechu. A gdy mały pierwszy raz wypowiedział coś w stylu „tata“ – „tiatia“, to Karol mało nie oszalał ze szczęścia. Pieszczotliwie mówi do synka: „Gadzinka tatusia“, „Piękności tatusia“ itp. Szkoda, że nie mogliście też zobaczyć radości na widok pierwszego pojawiającego się zęba. Wysyłając zgłoszenie mojego męża do plebiscytu „Tata Roku“, miałam przede wszystkim na celu to, by w przyszłości pokazać naszemu Olo, jakiego miał i ma wspaniałego tatę, na którym może się śmiało wzorować, by w przyszłości być równie oddanym, kochającym tatą i mężem.
Kasia z synkiem Olgierdem

Piotr Reinhardt z dziećmi
WYŚLIJ SMS pod nr 72012 o treści: TATA.3

Jak diament...
Wyjątkowo twardy i realnie patrzący na życie, a jednocześnie kruchy i czuły na głos swoich najbliższych – taki jest mój mąż Piotr, jak diament! Nie tylko ja nie wyobrażam sobie życia z innym mężczyzną. Nasza starsza pociecha – Oliwka – to istna córunia tatunia. Pierwsze słowo, które powiedziała, to „tata“. Mówię o nich żartobliwie „zakochane kundle“. Uwielbiają wspólne spacery, karmienie kaczek, place zabaw i szaleństwa w domu. Od dziewięciu miesięcy jest z nami drugi, maleńki skarb – Jessica. Urodziła się 10 lutego tego roku tuż przed północą. Następnego dnia rano mąż przyjechał do szpitala i... rozpłakał się tak, że nie był w stanie nic powiedzieć. Wielkość człowieka mierzy się tym, czy potrafi kochać i jak okazuje uczucia. Mój mąż jest pod tym względem wielkim człowiekiem. Jest jak drogocenny klejnot. Mimo obowiązków zawodowych wspiera mnie również w codziennych zajęciach. Kiedy ja i dziewczynki smacznie jeszcze śpimy, nasze kochanie jedzie po zakupy, a kiedy wraca – robi kawę i dopiero wtedy mnie budzi. Mąż kojarzy mi się z ciepłem i bezpieczeństwem. I choć czasy są zwariowane, to staramy się każdą wolną chwilę spędzać razem – rodzinnie.
Katarzyna


Zasady głosowania:
Wyślij SMS pod numer 72012 z kodem przyporządkowanym do wybranego taty. Głosuj i wygrywaj wspaniałe nagrody!
W tym miesiącu mamy pięć zestawów: krem przeciwsłoneczny Photoderm Teintée oraz płyn micelarny Hydrabio H2O marki BIODERMA.
Na głosy czekamy do: 31.05.2011 r.
Koszt SMS-a: 2 zł (2,46 z VAT).


Chcesz otrzymywać informacje o nagrodach i konkursach? Wyślij SMS o treści ZGODA pod bezpłatny numer 8068. To nic nie kosztuje, a możesz wiele zyskać!

Zrób mężowi wspaniałą niespodziankę!
Napisz, jakim jest świetnym opiekunem dla maluszka oraz mężem. Na zgłoszenia czekamy pod adresem mailowym info@twojmaluszek.pl i zwykłym „Twój Maluszek”, ul. Wiejska 19, 00-418 Warszawa. Nagrodzimy bohaterów najciekawszych listów.

Tatusiowie maja otrzymają komplet kosmetyków BIODERMA: szampon Nodé i żel do kąpieli Atoderm. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie: www.bioderma.pl. Nagrody wyślemy w ciągu trzech miesięcy od publikacji listów. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Redakcja poleca: Ile kalorii jeść w ciąży? [WIDEO]
Ile kalorii jeść w ciąży, by pokryć zapotrzebowanie na energię i składniki odżywcze mamy i dziecka? Średnio to więcej o 200-300 kcal dziennie przez całą ciążę, jednak zapotrzebowanie to różni się w zależności od trymestru ciąży. Szacuje się, że cała ciąża wymaga przyjęcia ok. 75-80 tysięcy kcal więcej.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Popularne tematy