Trzech wspaniałych - maj 2012

Nie mieliśmy wątpliwości: są najwspanialszymi opiekunami. Zaszczytny tytuł supertaty w maju zdobyli panowie: Krzysiek, Łukasz i Jacek.
Krzysztof Janowczyk z synem - TATA MAJA
WYŚLIJ SMS POD NR 72012 O TREŚCI TATA.1

Po prostu ideał
Nigdy nie zapomnę dnia, kiedy powiedziałam Krzysiowi, że będziemy mieli dzidziusia. Wtedy pomyślałam, że mój mąż jest jeszcze chyba sam dużym dzieckiem! Były jego obawy, czy damy sobie radę i strach, jak on sobie poradzi... Przecież nigdy nawet nie miał na rękach małego dziecka! Potem było już tylko lepiej i lepiej. Mój mąż troszczył się o mnie i dziecko jak o największe skarby. Mój brzuch był ogromny! Większy niż brzuszki innych mam! Krzysiu wiązał mi buty, podnosił z łóżka, podpierał, gdy wychodziłam z auta i we wszystkim pomagał. Pracował od piątej rano do siódmej wieczorem, żeby dać naszemu synkowi wszystko, co najlepsze i utrzymać mieszkanie, do którego właśnie się przeprowadziliśmy.

Kiedy w listopadzie urodził się Leonek, wszystkie moje obawy minęły! Krzyś od początku chciał mi we wszystkim pomagać. Już w szpitalu podglądał położne przy kąpieli (oczywiście kąpieli naszego malucha), przewijał Leosia i od pierwszej chwili stał się ojcem na całego! W domu kąpał, nosił, tulił i kochał z każdym dniem bardziej i bardziej... Teraz nasz syn ma 14 miesięcy i zaczyna rozumieć, o co chodzi na tym świecie! Widzę, jak tęskni za swoim tatusiem,  kiedy go nie ma i jak cieszy się na jego powrót do domu! Gdy słyszy podjeżdżający samochód, podbiega do balkonu i przykleja nosek do do szyby. A gdy usłyszy szemranie klucza w zamku, staje przy bramce, czekając na swojego „Tati” i aż skacze z radości! Potem przykleja się do Krzysia i tak przyklejony zostaje do wieczora, kiedy tata go karmi, bawi się z nim, a potem kąpie. Mama wzywana jest już tylko na cycusia ;-) Ja mogę czytać bajeczki, śpiewać do snu, układać z moim Słonkiem klocki, ale to i tak z tatą zabawa jest najweselsza, najgłośniejsza i najbardziej szalona. To tata robi zwariowaną karuzelę, to na taty plecy można wejść, kiedy robi pompki, to tatę można zachlapać od stóp do głów, pluskając się w wannie. I to tata ma najsilniejsze ramiona na świecie. Ramiona, które nosiły maleństwo, gdy ja nie miałam już siły. Z każdym dniem nasz mały Skarb robi się coraz bardziej podobny do swojego taty. Patrzę sobie na niego i moim jedynym marzeniem jest to, żeby był tak odpowiedzialny, mądry, dobry i miał takie samo wielkie serce jak jego tatuś. I jeszcze, żeby był kiedyś takim wspaniałym ojcem i mężem jak Krzyś! Kochanie, bądź dla Leonka wzorem, przekaż mu swoje pasje i radość życia. Daj mu oparcie i bądź jego najlepszym przyjacielem. Dziękuję ci za miłość i troskę.

Łukasz Pluta z rodziną
WYŚLIJ SMS NA NR 72012 O TREŚCI TATA.2


Pokazał mi ojcowską miłość
Ciągła praca, pogoń za pieniędzmi... Wszystko dla dobra rodziny, ale paradoksalnie w ten sposób szkodzimy sobie, bo brakuje nam czasu dla najbliższych. W naszej rodzinie jest podobnie: mąż dużo pracuje, bierze dodatkowe godziny, sporo czasu poświęca na budowę naszego domu, a w mieszkaniu bywa gościem. Dzieci widują go czasami zaledwie przez 2-3 godziny dziennie. Mnie mają pod dostatkiem, bo jestem na urlopie wychowawczym, ale taty brakuje. Jednak mąż (mimo zmęczenia) nie zaniedbuje dzieci, ten krótki czas przeznacza na zabawę. Z trzyletnim Mateuszkiem szaleją do utraty tchu. Synek aż piszczy z radości i chce, by tatuś go gilgotał, bawił się w berka i chowanego. Te wygłupy to typowe zabawy dla Matiego i taty. Ze mną nie ma szaleństwa – jedynie klocki, puzzle, książeczki, układanki... Natomiast półroczna Anulka, gdy tylko zobaczy tatę, to już nic innego nie odwróci jej uwagi. Zapatrzona jest w niego jak w obrazek. Czeka, by wziął ją na ręce i nucił kołysanki. Na szczęście są jeszcze weekendy, podczas których mąż rekompensuje nam swoją nieobecność w domu. Latem wspólnie spędzamy dużo czasu na działce, grając w piłkę lub kąpiąc się w dmuchanym basenie, a zimą jest mnóstwo pisków i radości podczas zabaw na śniegu. Widzę, jak mąż nas kocha, jak dba o naszą rodzinę. Bardzo to doceniamy (ja w szczególny sposób, gdyż wychowywałam się bez ojca i nawet nie miałam pojęcia, że miłość ojcowska może być tak piękna). Kochanie, dziękuję ci za twoją miłość, wsparcie i poczucie bezpieczeństwa, które dajesz nam każdego dnia.

Jacek Pieszko z córeczką
WYŚLIJ SMS NA NR 72012 O TREŚCI TATA.3


Miłość, odpowiedzialność i poczucie humoru
O moim mężu mogę powiedzieć tak: nie mogłabym sobie wymarzyć lepszego towarzysza na całe życie i nie mogłabym sobie wymarzyć lepszego taty dla moich dzieci. Osoba, z którą chcemy spędzić życie, powinna nas kochać, szanować, wspierać w trudnościach i cieszyć się razem z nami z sukcesów. Zarówno tych dużych, jak i tych małych. Powinna nam dawać poczucie bezpieczeństwa, a także powinna nas mobilizować do pracy nad sobą. Taki właśnie jest Jacek, mój mąż. Gdy tylko ogarnia mnie zniechęcenie, poczucie bezsilności lub po prostu zmęczenie, Jacek mówi: „Kto da radę, jak nie my?”. No właśnie – my. Bo wszystkie zmartwienia i radości przeżywamy razem. Wiem, że zawsze mogę liczyć na mojego męża, to mój najlepszy przyjaciel. Jego ogromne poczucie humoru i umiejętność śmiania się z siebie ubarwiają nasze życie i niejednokrotnie sprawiają, że duże problemy nagle okazują się nie takie duże. Jacek ma dobre serce i chętnie pomaga innym. Bardzo mi to imponuje. Jako tata wyznaje zasadę: tyle wymagań, ile miłości. Zatem, by móc wymagać od naszych dzieci posłuszeństwa, szacunku, porządku, musimy je równocześnie kochać, tzn. poświęcać im wiele czasu, interesować się nimi, troszczyć się o nie, dawać dobry przykład. Jackowi udaje się łączyć te dwa warunki. Dzieci go uwielbiają. Wiem, że gdy zostają z tatą, niczego im nie brakuje, bo on potrafi się o wszystko zatroszczyć. Nieraz już zdarzały się sytuacje, że Jacek sam zajmował się dziećmi przez dłuższy czas, i świetnie sobie radził. Jacku, kocham, dziękuję, doceniam.

Zasady głosowania:
Wyślij SMS pod numer 72012 z kodem przyporządkowanym do wybranego taty. Spośród wszystkich głosujących wyłonimy pięć osób, które otrzymają nagrodę: zestaw kosmetyków marki BIELENDA.
Na głosy czekamy do 01.06.2012 r.
Koszt SMS-a: 2 zł (2,46 z VAT).


Chcesz otrzymywać informacje o nagrodach i konkursach? Wyślij SMS o treści ZGODA pod bezpłatny numer 8068. To nic nie kosztuje, a możesz wiele zyskać!

Zrób mężowi wspaniałą niespodziankę!
Napisz, jakim jest świetnym opiekunem dla maluszka oraz mężem. Na zgłoszenia czekamy pod adresem mailowym info@twojmaluszek.pl i zwykłym „Twój Maluszek”, ul. Wiejska 19, 00-418 Warszawa. Nagrodzimy bohaterów najciekawszych listów.

 Tatusiowie kwietnia otrzymają nagrodę: zestaw kosmetyków marki BIELENDA z wyjątkowej linii ONLY FOR MEN. Więcej o produktach przeczytasz na stronie internetowej www.bielenda.pl. Nagrody wyślemy w ciągu trzech miesięcy od publikacji listów. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!
Redakcja poleca: Jak zrobić puchar z papieru: prezent dla taty od dziecka
Jak zrobić puchar z papieru? Nie jest to wcale aż takie trudne, a przecież taki puchar należy się każdemu rodzicowi za trud i serce, jakie wkłada w wychowanie dziecka! Obejrzyj wideo i zrób z maluchem własnoręczny upominek, który rozczuli niejednego tatę.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Popularne tematy