Trzech wspaniałych - sierpień 2011

Nie mieliśmy wątpliwości: są najwspanialszymi opiekunami. Zaszczytny tytuł supertaty w sierpniu zdobyli panowie: Rafał, Michał i Tomasz.
Rafał Ochal z Wiktorem.
WYŚLIJ SMS pod nr 72012 o treści: TATA.1


Cudowny mąż i ojciec
Nasz syn Wiktor jest dla nas najwspanialszą niespodzianką od losu. Pomimo strachu przed nagłym powiększeniem naszej rodziny i wątpliwości, czy dobrze poradzę sobie w nowej roli, wiedziałam, że mając u boku takiego mężczyznę jak mój Rafał, na pewno dam sobie radę. Wspierał mnie od samego początku. Był troskliwy, czuły i opiekuńczy, z cierpliwością i spokojem dbał o wszystkie moje potrzeby. Nawet kiedy chodziło o pączki o godz. 23 w niedzielę. Z niecierpliwością czekaliśmy na każde badanie USG, żeby zobaczyć naszego maluszka. Rafał nie opuścił ani jednej wizyty u lekarza. Wieczorami lubił rozmawiać z moim brzuszkiem. Głaskał go, całował, mówił, że czekamy na dzidziusia i bardzo go kochamy. A kiedy przyszedł czas narodzin naszego maleństwa, dzielnie wspierał mnie na sali porodowej. Po 12 godzinach w końcu ujrzeliśmy nasze wyczekiwane dzieciątko. Rafał przeciął pępowinę i towarzyszył Wiktorkowi w czasie badań. Pierwsze chwile nasz syn spędził w ramionach kochającego taty. I chyba to ich tak do siebie zbliżyło i połączyło niesamowitą więzią. Od samego początku Rafał z wyczuciem i troską zajmował się naszym synem. Kąpał go, przewijał, przebierał, niejednokrotnie karmił i usypiał. Do dzisiaj nasz syn najszybciej usypia w ramionach taty. Mąż uwielbia bawić się z naszym szkrabem, chodzą razem na spacery. Kiedy jest w pracy, Wiktor tęskni za nim. Pokazuje drzwi paluszkiem i mówi: „Tata pa, pa”. Razem czekamy w oknie na powrót taty do domu, a kiedy tylko synek zobaczy, że mąż wysiada z samochodu, buzia mu się rozpromienia. Dzięki temu, że Rafał jest wspaniałym mężem i ojcem, ja wróciłam na studia i mam też więcej czasu dla siebie. Moi chłopcy dużo czasu spędzają razem. Nic więc dziwnego, że to właśnie tacie Wiktor podarował pierwszy uśmiech, pierwsze słowo „tata”, do taty zrobił pierwszy kroczek… Czasem zazdroszczę tego Rafałowi, ale kiedy widzę, jak razem się śmieją, jak patrzą na siebie z miłością, wtedy wiem, że jestem najszczęśliwszą żoną i matką, że tworzymy wspaniałą, szczęśliwą rodzinę, a nasze dziecko będzie się wychowywać w domu, który da mu poczucie bezpieczeństwa. I właśnie za to, Kochanie, jestem ci najbardziej wdzięczna.
Małgorzata

Michał Polak z Miłoszem - TATA SIERPNIA
WYŚLIJ SMS pod nr 72012 o treści: TATA.2


Poznajcie mojego tatę
Mam na imię Miłosz, a mój wspaniały tata – Michał – to najlepszy tata na świecie! To on pierwszy przytulił mnie, kiedy przyszedłem na świat, i zabrał do mamy. W jego ramionach czułem się tak bezpiecznie i wyjątkowo. Kiedy mnie niósł wysoko nad ziemią, zobaczyłem świat z zupełnie nowej perspektywy. Cały czas mówił do mnie ciepłym, niskim głosem. Teraz jest moim najlepszym kumplem i wspaniałym wzorem do naśladowania. Odkąd się urodziłem, tata dzielnie pomaga mamie we wszystkich czynnościach pielęgnacyjnych i uczestniczy w przełomowych wydarzeniach w moim (kilkumiesięcznym) życiu. Zawsze potrafi mnie uspokoić i uśpić, często czyta mi bajki i tłumaczy wiele fascynujących rzeczy. A ja słucham go w skupieniu i próbuję odpowiedzieć – najlepiej jak umiem (robię wtedy różne śmieszne miny i wydaję dziwne dźwięki). Tata jest perkusistą i często wyjeżdża w trasy koncertowe, ale gdy tylko spędza czas w domu, poświęca mi całą swoją uwagę – razem bawimy się i wygłupiamy, spacerujemy po parku, jeździmy na wycieczki za miasto, a już niedługo zabierze mnie w daleką podróż nad polskie morze. Słyszałem, jak rozmawiali o tym z mamą, a potem zaczęli pakować wszystkie moje ubranka do walizki. Tata wymyśla dla mnie różne, śmieszne piosenki i naśladuje bajkowe postaci. Świetnie mu to wychodzi! Uwielbiam słuchać z nim muzyki i oglądać instrumenty muzyczne, a czasem chodzę (tzn. mama mnie zabiera) nawet na jego koncerty, które po prostu uwielbiam i których uważnie słucham. Wszyscy mówią, że jestem do taty bardzo podobny, a kiedy dorosnę, będę taki jak on… być może także zostanę muzykiem :-) Bardzo bym tego chciał i myślę, że mama też byłaby zadowolona. Kocha nas obu bardzo mocno. I my ją też!
spisała mama – Joanna

Tomasz Skibiński z Filipkiem
WYŚLIJ SMS pod nr 72012 o treści: TATA.3

Mam w nim duże oparcie
Długo staraliśmy się o dziecko. Były chwile zwątpienia, ale wreszcie się udało. W 33. tygodniu ciąży poczułam się na tyle źle, że pojechałam do szpitala. KTG wyszło „dziwne“ i zatrzymali mnie na obserwację. Po kilku godzinach zapadła decyzja o cesarskim cięciu z powodu grożącej zamartwicy dziecka. Spanikowałam. Zdążyłam tylko zadzwonić do przyszłego taty, że będą ciąć… Na salę operacyjną oczywiście go nie wpuścili, obgryzał paznokcie (dosłownie!) pod salą. W końcu zobaczył lekarzy i pielęgniarki biegnące z synkiem na rękach, a po chwili usłyszał: „Dawać respirator!“. Filip dostał trzy punkty w skali Apgar i natychmiast trafił na Oddział Intensywnej Terapii Noworodka. Tamtego wieczora świeżo upieczony Tata dostał pierwszy list od synka (pisany ręką pielęgniarki). Zawierał listę zakupów dla noworodka, a podpisany był słowami: „Twój synek“. Wiem, że Tomek do dziś nosi ten list w portfelu. Codzienne wspólne zabawy, „pogaduszki“, przytulanki moich chłopaków sprawiają, że ciepło mi się robi na sercu i jestem pewna, że nasz syn zawsze będzie miał w tacie oparcie.
Joanna

Zasady głosowania:
Wyślij SMS pod numer 72012 z kodem przyporządkowanym do wybranego taty. Głosuj i wygrywaj wspaniałe nagrody! W tym miesiącu mamy pięć zestawów, a w każdym: wafle Crunchella, ryż, patelnia, fartuch i rękawica od firmy KUPIEC.
Na głosy czekamy do: 31.08.2011 r.
Koszt SMS-a: 2 zł (2,46 z VAT).


Chcesz otrzymywać informacje o nagrodach i konkursach? Wyślij SMS o treści ZGODA pod bezpłatny numer 8068. To nic nie kosztuje, a możesz wiele zyskać!

Zrób mężowi wspaniałą niespodziankę!
Napisz, jakim jest świetnym opiekunem dla maluszka oraz mężem. Na zgłoszenia czekamy pod adresem mailowym info@twojmaluszek.pl i zwykłym „Twój Maluszek”, ul. Wiejska 19, 00-418 Warszawa. Nagrodzimy bohaterów najciekawszych listów.

Tatusiowie sierpnia otrzymają nagrodę: wafle ryżowe Crunchella, duży fartuch kuchenny, rękawicę, trzy rodzaje ryżu i patelnię od firmy KUPIEC. Nagrody wyślemy w ciągu trzech miesięcy od publikacji listów. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Redakcja poleca: Jak zrobić puchar z papieru: prezent dla taty od dziecka
Jak zrobić puchar z papieru? Nie jest to wcale aż takie trudne, a przecież taki puchar należy się każdemu rodzicowi za trud i serce, jakie wkłada w wychowanie dziecka! Obejrzyj wideo i zrób z maluchem własnoręczny upominek, który rozczuli niejednego tatę.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Popularne tematy