Trzech wspaniałych - styczeń 2012

Nie mieliśmy wątpliwości: są najwspanialszymi opiekunami. Zaszczytny tytuł supertaty w styczniu zdobyli panowie: Szymon, Łukasz i Piotr.
Szymon Trzęsowski z synem Frankiem - TATA STYCZNIA
WYŚLIJ SMS pod nr 72012 o treści: TATA.1


Najlepszy opiekun
Synek Franek niedługo skończy 15 miesięcy, a od dziewięciu zajmuje się nim tata. Ale zacznijmy od początku: decyzję o dziecku podjęliśmy świadomie i wspólnie, jednak pomysłodawcą był przyszły tatuś. Długo staraliśmy się o synka, a kiedy na teście pojawiły się upragnione dwie kreski, mąż nosił mnie na rękach po całym domu. Franek przyszedł na świat 15 października 2010 roku i z miejsca stał się ukochanym dziedzicem i następcą tatusia. To Szymon  wstawał do niego nocami, przebierał małego, nosił i tulił. Pod koniec grudnia 2010 roku nasz maluszek trafił do szpitala i od tamtej pory cały świat wywrócił się do góry nogami. Zmieniło się absolutnie wszystko. Okazało się, że nasz synek urodził się z ciężką chorobą genetyczną, która dała o sobie znać dopiero kilka tygodni po narodzinach. Dziś Franek jest w pełni zdiagnozowanym, jedynym w Polsce przypadkiem dziecka z przeponowo-rdzeniowym zanikiem mięśni typu SMARD1. Wrócił do domu, ale bez przerwy jego oddech wspomagany jest przez respirator. Nigdy nie będzie oddychał sam, a SMARD1 to choroba nieuleczalna... I tu powróćmy do opowieści o niezwykłym ojcu. Frankowy tata jest najlepszym, jakiego mógł mieć nasz synek. Został z małym w domu, żebym ja mogła wrócić do pracy. Zajmuje się Frankiem zupełnie sam przez cały dzień. Oprócz tego, że go karmi i przewija, potrafi też zmienić opatrunki przy rurce tracheostomijnej, zmienić samą rurkę, odessać i wentylować. Potrafi małego rehabilitować i uczyć. Kocha naszego synka najbardziej na świecie i nigdy się nie skarży. A Franuś wprost szaleje na widok swojego ukochanego kumpla. Dzięki temu, że respirator ma baterię, chłopaki chodzą na długie spacery. To właśnie on nauczył syna posyłać buziaki paniom z telewizji. To z tatą synkowi najlepiej się zasypia. A ja wiem, że Franek ma najlepszego pielęgniarza, rehabilitanta i opiekuna na świecie. Piszę o tym na  naszym blogu internetowym (www.mojsynfranek.pl).
Anna

Łukasz Stachowski i Brunon
WYŚLIJ SMS pod nr 72012 o treści: TATA.2


Wyjątkowe trio
W naszej rodzinie jest dwóch wspaniałych, czyli Brunon i jego tata Łukasz oraz jedna wspaniała (wyszło nieskromnie), czyli ja. Jak tylko Łukasz wraca z pracy, to ja dostaję wolne i idę na zakupy albo poczytać gazetę w wannie. Słowem, odpoczywam. I nie znajdzie się odważny, który śmiałby mi przeszkodzić. Kiedy synek bawi się z tatą, wszystkie zabawki idą do pudła. Jest za to latanie, skakanie, budowanie i chowanie się. Jest też nauka: chodzenie, układanie, pokazywanie. Wołami nikt ich od siebie nie odciągnie. O ekstremalności przeżyć i kreatywności zabawy świadczą radosne piski małego (naprawdę głośne), klocki, które w tajemniczy sposób znajdują się między body, a brzuszkiem syna i westchnienia obu zmęczonych osobników. Jak trzeba odnaleźć sprawcę albo dwóch sprawców poturbowanego kwiatka, to wtedy wspaniałych ani widu, ani słychu. A kiedy wspaniali wzywają pomocy? Laba dla mnie się kończy i wkraczam do męskiego świata. I uwierzcie, nie chodzi o jakieś tam błahostki. Mam na myśli naprawdę poważne przypadki, kiedy: trzeba odkleić chrupka z włosów, odśnieżyć dywan z mikrokawałeczków papieru toaletowego, wytrzeć łazienkę przypominającą pole ryżowe czy ucałować bolący paluszek – tutaj mam spooore pole do popisu ;-) A jak już chcę się popisać przed znajomymi wspaniałością mojego męża, to schodzę na temat szczepień. On recytuje daty i nazwy szczepionek jednym tchem, jak inwokację Mickiewicza. Uwielbiam patrzeć na moich mężczyzn, jak spędzają razem czas. Wspaniale się dogadują. Widzę ich podobieństwo i cieszy mnie, że mam w domu dwa takie wyjątkowe egzemplarze. Należy im się Mistrzostwo Świata.  
Dorota

Piotr Michniak z synkami
WYŚLIJ SMS pod nr 72012 o treści: TATA.3


A jednak został przy porodzie
Tego ranka, gdy zrobiłam test, byłam sama, mąż miał dopiero wrócić z nocnej służby. Test potwierdził to, co moja intuicja podpowiadała mi od kilku dni. Byłam w ciąży. Gdy Piotrek wrócił do domu, od razu pokazałam mu dwa maleńkie, niemowlęce buciki. Po 12 godzinach służby zdezorientowany zapytał, u których znajomych urodziło się dziecko. Odpowiedziałam ze łzami w oczach, że to my będziemy mieć dzidziusia. Zostawiłam go z jego radością, ale i niedowierzaniem, a sama poszłam do pracy. Chyba tak naprawdę dotarło do niego, że zostanie ojcem dopiero podczas pierwszego USG, gdy na ekranie zobaczyliśmy maleńkiego sześciocentymetrowego człowieczka. Im bliżej było do rozwiązania, tym częściej mąż twierdził, że będzie przy porodzie, ale tylko przy pierwszej fazie. Gdy nadeszła godzina „zero” masował mi plecy, podawał wodę, głaskał po głowie i pocieszał, że to już niedługo. A gdy zaczęły się bóle parte, nie wyszedł z sali, tylko siedział za mną i wspierał mnie. Potem przyznał, że nie chciał mnie zostawić w tych trudnych, ale i pięknych chwilach. Sam przeciął pępowinę. I chyba w tym momencie zawiązała się między nim a naszym synkiem jakaś magiczna więź. Od powrotu ze szpitala mąż kąpał Franka codziennie, robił to tak fachowo, jakby ćwiczył od dawna. Ja tylko czekałam na kanapie i dostawałam dzidziusia prosto do piersi.
A kiedy Franek miał 10 miesięcy, okazało się, że będzie mieć rodzeństwo. Tym razem, gdy pytałam o wspólny poród, mąż już nie miał żadnych wątpliwości. Było dla niego oczywiste, że urodzimy to dziecko razem.
Katarzyna


Zasady głosowania:
Wyślij SMS pod numer 72012 z kodem przyporządkowanym do wybranego taty. Spośród wszystkich głosujących wyłonimy pięć osób, które otrzymają nagrodę: pastę i paski blend-a-med 3D White Luxe.
Na głosy czekamy do 01.02.2012 r.
Koszt SMS-a: 2 zł (2,46 z VAT).


Chcesz otrzymywać informacje o nagrodach i konkursach? Wyślij SMS o treści ZGODA pod bezpłatny numer 8068. To nic nie kosztuje, a możesz wiele zyskać!

Zrób mężowi wspaniałą niespodziankę!
Napisz, jakim jest świetnym opiekunem dla maluszka oraz mężem. Na zgłoszenia czekamy pod adresem mailowym info@twojmaluszek.pl i zwykłym „Twój Maluszek”, ul. Wiejska 19, 00-418 Warszawa. Nagrodzimy bohaterów najciekawszych listów.

Tatusiowie stycznia otrzymają nagrodę: pastę do zębów blend-a-med 3D White Luxe Healthy Shine oraz szczoteczkę elektryczną Oral-B Vitality 3D White Luxe, które przywrócą naturalną biel zębom i wzmocnią szkliwo. Wszystkim
zwycięzcom gratulujemy!
Redakcja poleca: Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Domowe sposoby na komary są prawie tak samo skuteczne, jak te chemiczne, za to o wiele zdrowsze dla nas i środowiska! Warto wypróbować naturalne środki na komary, takie jak: lawenda, wanilia, olejek cytrynowy i inne (równie skuteczne w walce z komarami) preparaty. Dzięki nim nie tylko odstraszysz insekty, lecz także wprowadzisz do domu piękne, aromatyczne zapachy! Sprawdź, czym odstraszyć komary.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Popularne tematy