Trzech wspaniałych - wrzesień 2010

Nie mieliśmy wątpliwości: są najwspanialszymi opiekunami. Tytuł supertaty we wrześniu zdobyli: Marcin, Michał i Krzysztof.
Marcin Orzechowski i mała Oleńka.
WYŚLIJ SMS pod nr 72012 o treści: TATA.1


Dobrze wybrałam :-)
Choć nasz największy skarb pojawił się na świecie w ubiegłe wakacje, to tak naprawdę nawet ich nie zauważyliśmy. Nowa sytuacja i nowa istotka w naszym życiu sprawiły, że nieważne były czas, pora dnia, pora roku. Najważniejsze było dla nas to, że możemy być razem, obdarzając Olę ciepłem, miłością i bezpieczeństwem już od pierwszych minut jej życia. Mój ukochany mąż i wspaniały tata Oli uplasował się na pierwszej pozycji w rankingu córki już wtedy, gdy była w moim brzuszku. Wystarczyła czuła i ciepła dłoń Marcina na moim brzuchu i wszelkie gwałtowne ruchy w jego wnętrzu ustawały, a z zewnątrz (zwłaszcza pod koniec ciąży) dało się dostrzec uwypuklenie przemieszczające się dokładnie w stronę ręki taty. To była Ola. Obecność męża przy porodzie, odcięcie pępowiny i możliwość zobaczenia naszego maleństwa w pierwszej kolejności jeszcze bardziej zacieśniły więź łączącą Marcina z Olą. Choć od tego czasu minęło już przeszło 10 miesięcy, mąż nadal jest dla córki kimś wyjątkowym. Obdarzany najszerszym uśmiechem i witany słodkim buziakiem po powrocie z pracy, a jeszcze słodszym na dobranoc.
Nawet najlepsze, najgłośniejsze, najbardziej kolorowe zabawki tracą swą magiczną moc, gdy w domu jest tata. Głośne chichotki, wesołe turlanie po dywanie i podniebne loty samolotem z tatą pilotem są bezcenne. To tata pokazał Oli, jak się siada i jak stawiać pierwsze kroki. To zdjęcie Marcina stojące wśród wielu innych na komodzie cieszy się jedynym zainteresowaniem córci, gdy mąż jest w pracy. Ola ciągle chce, by podsadzać ją do niego, a wtedy delikatnie gładzi fotografię malutką rączką. Choć mama zajmuje drugą pozycję, to wcale jej to nie martwi. Możliwość obserwowania uczucia, jakie łączy Olę i Marcina, jest taka cudowna! Wtedy mam pewność, że dajemy naszemu maleństwu poczucie bezpieczeństwa i ciepło. W takich chwilach wiem, że miałam wielkie szczęście. Że wybór kandydata na męża i ojca naszej pociechy był co najmniej trafny i należy dołożyć wszelkich starań, by nikt i nic go nie zakłóciło. Kochanie, Tatusiu – dziękujemy Ci bardzo, że jesteś!    
Julia i Ola


Michał Kędziora z córeczką Zuzią
WYŚLIJ SMS pod nr 72012 o treści: TATA.2


Niezastąpiony!
Pamiętam wzruszenie w oczach męża, gdy pierwszy raz na ekranie USG zobaczył maleńką trzycentymetrową istotkę. Od początku ciąży wiedziałam, że Michał chce towarzyszyć mi podczas tego najważniejszego dnia, kiedy na świat przyjdzie nasza córeczka, która ukrywała swoją płeć ponad 20 tygodni. Termin porodu był wyznaczony na 5 maja 2010 roku. Marzyłam, by zostać „majówką”, aby sprawić mężowi przedwczesny prezent urodzinowy, i marzenie się spełniło. Jednak Zuzia tak bardzo zadomowiła się w moim brzuchu, że zanim pojawiła się na świecie, spędziliśmy kilka dni w szpitalu. 10 maja, badanie i telefon do męża, że ma przyjeżdżać, bo się zaczęło i wysyłają mnie na porodówkę. Najpierw niedowierzanie i jeszcze trzy telefony, czy ja na pewno rodzę... a później po 30 minutach przyszły tata dotarł do szpitala. Jego mina, gdy wchodził do sali – bezcenna. Aż żałuję, że nie zrobiłam zdjęcia. Po ponad sześciu godzinach porodu usłyszeliśmy pierwszy krzyk Zuzi. Mój mąż, który tak dzielnie trwał przy porodzie, płakał jak dziecko! Zostałyśmy jeszcze trzy dni w szpitalu. Świeżo upieczony tata spędzał z nami maksymalną ilość czasu, wpatrując się w swoją ukochaną córeczkę. Wreszcie nadszedł dzień wyjścia do domu. Gdy cała nasza trójka już dotarła do mieszkania, zobaczyłam, jaki mam SKARB przy sobie. Mąż kąpał naszą Perełkę, bo ja byłam tak osłabiona, że nie mogłabym ustać nad wanienką.
Od tamtej chwili Zuzia i tatuś każdego dnia spędzają cudowne chwile podczas wspólnej wieczornej kąpieli. Każdej nocy, kiedy mała budzi się na jedzenie, mąż wstaje i biegnie do kuchni zrobić mleko. Gdy Zuzia nocą marudzi, bierze ją na rączki i chodzi po pokoju, aby zasnęła. Na wspólnych spacerach zawsze jest „walka” o wózek, bo tatuś mamy dopuścić nie chce do prowadzenia i dumnie jedzie z córcią. Zuzia za to uwielbia oglądać z tatą telewizję. Kiedy był mundial, siedziała mu na kolanach i z poważną miną wpatrywała się w ekran. Nie da się ukryć, że są w sobie szaleńczo zakochani. Zuzia to istna córeczka tatusia.   
Agnieszka


Krzysztof Borkowski z dziećmi
WYŚLIJ SMS pod nr 72012 o treści: TATA.3

Wielka miłość w małych rączkach

Niedługo po utracie pierwszej ciąży Bóg wynagrodził nam podwójnie chęć posiadania dziecka. Zostaliśmy rodzicami dwóch (dziś już 14-miesięcznych) chłopczyków – Dominika i Damianka. Całe nasze życie obraca się wokół ich potrzeb, które nie są małe. Każdy z nich pragnie mieć tylko dla siebie któregoś z rodziców, a najlepszy w roli kompana do zabaw jest oczywiście Krzyś, czyli tatuś. To niejedyna jego zaleta, bo gdy tylko przyszły na świat bliźniaki, potrafił się nimi doskonale opiekować: przewijać, karmić, kąpać i kołysać do snu. Krzyś doskonale radzi sobie z dwójką pełnych energii małych odkrywców świata. Dla mnie nie ma lepszej pomocy przy wychowywaniu naszych pociech niż mój mąż. Kiedy wraca z pracy, nie patrząc na zmęczenie, przejmuje część obowiązków w domu. W domu, gdzie czekają i biją serca dla najlepszego taty na świecie. Jesteś wspaniałym i bardzo, bardzo wyjątkowym tatusiem!    
Kochanemu mężowi Ania z dziećmi

Zasady głosowania:
Wyślij SMS pod numer 72012 z kodem przyporządkowanym do wybranego taty. Głosuj i wygrywaj nagrody! W tym miesiącu 5 zestawów przypraw PRYMAT z nowoczesnym blenderem.
Na głosy czekamy do: 30.09.2010 r.
Koszt SMS-a: 2 zł (2,44 z VAT).


Zrób mężowi wspaniałą niespodziankę!
Napisz, jakim jest świetnym opiekunem dla maluszka oraz mężem. Na zgłoszenia czekamy pod adresem mailowym info@twojmaluszek.pl i zwykłym „Twój Maluszek”, ul. Wiejska 19, 00-418 Warszawa. Nagrodzimy bohaterów najciekawszych listów.

Tatusiowie września otrzymają nagrodę: ekspres do kawy, fartuch szefa kuchni oraz zestaw przypraw. Fundatorem nagród jest marka PRYMAT. Więcej szczegółów na stronie internetowej: www.DoradcaSmaku.pl. Nagrody wyślemy w ciągu trzech miesięcy od publikacji. Gratulujemy!
Redakcja poleca: Kiedy zrobić test ciążowy najwcześniej?
Na pytanie, kiedy zrobić test ciążowy najwcześniej, nie ma jednoznacznej odpowiedzi – choć testy można robić już 10 dni po zapłodnieniu, to nawet pozytywny wynik nie będzie oznaczać, że ciąża przetrwa parę kolejnych dni. Aby wiarygodnie potwierdzić ciążę, trzeba wstrzymać się nawet dłużej niż 2 tygodnie od zapłodnienia.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Popularne tematy