GRY
 
 

Wesprzyj dzieci w Nepalu – kup charytatywny T-shirt

W wyniku tegorocznych tragicznych trzęsień ziemi w Nepalu ponad 1,7 mln dzieci nie ma dachu nad głową. Także ty może pomóc, kupując charytatywną koszulkę lub wysyłając sms. Dochód zostanie przeznaczony na działania Polskiej Akcji Humanitarnej w Nepalu.

Pomoc dla Nepalu
fot. Fotolia
W akcji #SOSNepal, która wystartowała 9 czerwca, może wziąć udział każdy. Jej celem jest zebranie jak największej kwoty na pomoc nepalskim dzieciom, których domy zostały zniszczone w wyniku trzęsień ziemi z 25 kwietnia i 12 maja tego roku. Wiele z nich nocuje pod gołym niebem, tymczasem zbliża się pora monsunowa, którą trudno będzie przetrwać bez dachu nad głową.

Jak pomóc dzieciom w Nepalu?

Masz dwie możliwości:
  1. wyślij SMS o treści „Nepal” pod numer 73646 (całkowity koszt to 3,69 zł).
    Operatorzy komórkowi zrzekli się dochodu ze specjalnych SMS-ów.
  2. kup charytatywną koszulkę  #SOSNepal w cenie 25 zł.
    Można ją kupić on-line: w sklepie internetowym PAH (t-shirty chwilowo się wyczerpały), w internetowym sklepie Polskiego Radia i na kulturalnysklep.pl oraz bezpośrednio w Sklepiku Walendziku (Warszawa, ul. Myśliwiecka 3/5/7).
    Od 12 czerwca charytatywne t-shirty będą dostępne w drogeriach Rossmann na terenie całej Polski.

Dochód z akcji #SOSNepal zostanie przeznaczony na działania Polskiej Akcji Humanitarnej w Nepalu – zabezpieczenie schronienia dla dzieci i ich rodzin, które w wyniku katastrofy straciły dach nad głową.

Czytaj też na Polki.pl: Jak nauczyć dziecko dzielenia się z innymi?
Redakcja poleca: „Dzieci z Alleppo nie stanowią zagrożenia terrorystycznego. To są sieroty i trzeba im pomóc” – apeluje prof. Alicja Chybicka
Czy polscy rządzący otworzą swoje serca na pomoc dzieciom z Syrii? Dlaczego Polska Akcja Humanitarna uważa, że adopcja dzieci z Alleppo to nienajlepszy pomysł? Jaki głos w tej sprawie zabrali członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci?
Doładuj
Przeładuj