GRY
 
 

"Trzy bajki o smoku"

18,19,02.2012r., Teatr Lalek "Pleciuga" zaprasza dzieci na smoczy weekend.

Teatr Lalek "Pleciuga"
sobota, 18.02.2012, godzina 14:00* i 16:00
niedziela, 19.02.2012, godzina 11:00


* dodatkowe przedstawienie, specjalnie na prośbę naszych widzów - są jeszcze wolne miejsca

Spektakl pt. "Trzy bajki o smoku" w reż. Dariusza Kamińskiego, który swą premierę miał 13 lat temu (29.05.1999), to znana i lubiana opowieść dla dzieci i dorosłych.
W najbliższy weekend "Trzy bajki o smoku" pokażemy po raz dwusetny! Z racji dużego zainteresowania przedstawieniem organizujemy dodatkowy pokaz: sobota 18 lutego, godzina 14:00, na który mogą Państwo jeszcze zarezerwować bilety.

Sabinka jest złośliwa, Paulinka jest beksą, a Justynka to rezolutna, mądra, pełna humoru dziewczynka. Dziecku pozostawiamy możliwość wyboru bohatera, z którym chce się identyfikować. Chciałbym jednak podkreślić: tekst nie podpowiada w nachalny sposób, że trzeba myć zęby i być grzecznym. Cały walor dydaktyczny zawiera się w języku i humorze. To taka mała komedia dla dzieci.
(Dariusz Kamiński w rozmowie z Maciejem Deuarem, Kurier Szczeciński, 25 maja 1999)

Zwarty i dynamiczny tekst Masatovej znalazł w spektaklu Kamińskiego równie zwarty i błyskotliwy sceniczny wyraz. Współegzystencja na scenie, niejako na równych prawach, lalek i ich animatorów nie zakłóca planu bajkowego, a wręcz przeciwnie: dodaje scenicznej iluzji rumieńców. Otwiera ciekawe (i wykorzystane) możliwości spontanicznego kontaktu z widownią. Nadaje formie tych teatralnych miniatur głębszą perspektywę, którą tylko częściowo należy utożsamiać z konwencją „teatru w teatrze”. To raczej – jak chcą realizatorzy – transpozycja obrazu Makowskiego „Teatr dziecięcy”. Zgeometryzowane, kubistyczne elementy scenografii to pierwsze pokrewieństwo szczecińskiego przedstawienia z wybitnym malarzem. Symboliczny skrót, atmosfera zabawy, poezja – kolejne.
(Maciej Deuar „Smok nie lubi techno”, Kurier Szczeciński, 14 czerwca 1999)

Milada Masatova „Trzy bajki o smoku”
reżyseria – Dariusz Kamiński
scenografia – Jolanta Brejdak
muzyka – Janusz Stalmierski
występują: Danuta Kamińska, Grażyna Nieciecka-Puchalik, Edyta Niewińska-van Der Moeren, Dariusz Kamiński, Zbigniew Wilczyński

Trzygłowy smok startuje w konkury do trzech pięknych córek króla. Najpierw upatrzył sobie Sabinkę – ta jednak okazuje się istotą kapryśną i niesforną. Potem smok oświadcza się Paulince – notorycznej beksie. Na jej łzy w całym królestwie brakuje już wiader. Wreszcie pojawia się na scenie rześka, pilna i rezolutna Justynka. Jest niezrównana w tabliczce mnożenia i na wszystko ma gotową odpowiedź. Smok jest zdecydowany na ślub z najmądrzejszą księżniczką, lecz ta przechytrza fajtłapowatą bestię. Smok nie jest w stanie policzyć, ile ma głów. Te trzy proste i krótkie opowieści stały się pretekstem do smacznej i pożytecznej zabawy teatralnej.

Przedstawienie dla widzów od lat 4. 
Rezerwacja biletów: Biuro Obsługi Widzów - tel. 91 433 58 04 kasa - tel. 91 44 55 111
Ceny biletów: normalne - dla widzów indywidualnych 18 zł, rodzinne (minimum 4 osoby) 16 zł

Teatr Lalek PLECIUGA
pl. Teatralny 1
71-405 Szczecin

więcej »
Redakcja poleca: Szczepienia ratują życie, a dziecko może je polubić! Przekonuje Wojciech Mikołuszko
Szczepienie może być punktem wyjścia do rozmowy na temat chorób. Dziecko może przestać bać się szczepień i zainteresować się nauką - mówi Wojciech Mikołuszko, dziennikarz i popularyzator nauki.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj