Wizyta u dentysty skończyła się tragedią
fot. Fotolia

To miała być rutynowa wizyta u dentysty. Nikt nie podejrzewał, że skończy się tragedią

Podczas wizyty u dentysty u dziewczynki doszło do zatrzymania akcji serca. Jak mogło do tego dojść? Mama 3-latki nie wierzy w zapewnienia lekarzy.
Hanna Szczesiak
Wizyta u dentysty skończyła się tragedią
fot. Fotolia
Araceli Avila zabrała 3-letnią córeczkę do kliniki stomatologicznej w Kalifornii. Dentysta miał usunąć dziewczynce dwa zęby. Podczas wizyty Daleysa zmarła.

Wizyta u dentysty zakończyła się tragedią

Avila czekała na córkę w poczekalni. Zauważyła karetkę podjeżdżającą pod budynek kliniki, jednak nie sądziła, że coś złego mogło się stać jej córce. "Zabrałam moją córkę na rutynową wizytę u dentysty, mieli wykonać jej zabieg. 30 minut później już nie żyła. Nie powiedzieli mi, co się stało. Po prostu przynieśli ją do mnie, martwą" – powiedziała w rozmowie z dziennikarzami.

Pracownicy kliniki zapewniają, że podczas zabiegu nie popełniono żadnego błędu. Według wstępnych ustaleń, u dziewczynki mogło dojść do nagłego zatrzymania akcji serca spowodowanego podaniem środków znieczulających. Lekarze przypuszczają, że dziewczynka miała problemy z sercem, które były bezpośrednią przyczyną śmierci. Matka 3-latki nie wierzy w chorobę córki – według niej dziewczynka była zdrowym, radosnym i "pełnym życia" dzieckiem. Przyczynę śmierci ma potwierdzić sekcja zwłok dziewczynki. Rodzina 3-latki za pośrednictwem serwisu GoFundMe zbiera pieniądze na pokrycie kosztów uroczystości pogrzebowych.

Nie wyobrażamy sobie, co musi czuć rodzina Daleysi. Żaden rodzic nie powinien przechodzić przez coś takiego!

Zobacz także: 5 pytań o wizytę u dentysty z dzieckiem

Źródło: popsugar.com, infodent24.pl
Redakcja poleca: Kiedy zrobić test ciążowy najwcześniej?
Na pytanie, kiedy zrobić test ciążowy najwcześniej, nie ma jednoznacznej odpowiedzi – choć testy można robić już 10 dni po zapłodnieniu, to nawet pozytywny wynik nie będzie oznaczać, że ciąża przetrwa parę kolejnych dni. Aby wiarygodnie potwierdzić ciążę, trzeba wstrzymać się nawet dłużej niż 2 tygodnie od zapłodnienia.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy