GRY
 
 

Tsatsiki i Tilda na Nordisk

10.03.2012r.,godz. 12:00 Zakamarki zapraszają do CK ZAMEK w Poznaniu na zajęcia wokół książek o Tsatsikim i Tildzie.

zakamarki
Zapraszamy dzieci na spotkanie z ich książkowymi rówieśnikami – Tsatsikim i Tildą – dziećmi, które mają podobne problemy, marzenia, głowy pełne pomysłów, nieograniczoną wyobraźnię i poważne potrzeby.

Podczas warsztatów zaprezentujemy fragmenty książek Tsatsiki i Mamuśka Moni Nilsson oraz Gdybym nie pomyliła psów Ingelin Angerborn, a następnie zaprosimy wszystkich uczestników do działań zainspirowanych wysłuchanym tekstem. Książki o których będziemy opowiadać poruszają tematykę dorastania, pierwszych miłości, szkolnych problemów, autorytetów, relacji w rodzinie, odnajdywania w sobie siły, wyznaczania granic, opowiadania się za słuszną sprawą, działaniu wbrew lękowi.

Spotkanie ma zachęcić dzieci do czytania i literackich poszukiwań. Ma na celu pokazanie im, że nie są osamotnieni w swoim dorastaniu, problemach z rówieśnikami i z dorosłymi, i że z każdej sytuacji jest wyjście, a książki mogą wiele podpowiedzieć i pomóc w znajdowaniu rozwiązań. Mali czytelnicy podczas warsztatów wysłuchają fragmentów książek, nauczą się jak brzmi słowo „kocham cię” w co najmniej 10 językach świata, napiszą list do swoich rówieśników w innych krajach, a może nawet stworzą własne pomysły na książkę.

Wstęp wolny.
Warsztaty dla dzieci w wieku 7-10 lat.
Prowadzenie: Pani Kropka
Czas trwania ok. 2h.
Kiermasz książek Wyd. Zakamarki
Więcej informacji pod numerem 513 340 768.

Sala Audiowizualna CK ZAMEK
ul. Św. Marcin 80/82 Poznań
Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj