GRY
 
 

Turniej rycerski pod Kętrzynem - rodzinna atrakcja na weekend

Spędzasz z rodziną wakacje na Mazurach, albo jesteś fanem średniowiecznych walk wojów? Nie może Cię zabraknąć na „Turnieju rycerskim”, który odbędzie się w niedzielę 10. sierpnia w Mazurolandii w okolicach Kętrzyna.

fot. Mat. prasowe Mazurolandia

Chcesz pokazać dziecku jak wyglądały walki honorowych wojów, chcesz, by wysłuchało opowieści o czasach średniowiecznych, dowiedzieć się co to takiego hakownica, piszczel czy bombardy? Wybierz się z rodziną na „Turniej rycerski”, który odbędzie się w niedzielę 10. sierpnia w Mazurolandii w Gierłoży k. Kętrzyna.

Żywa lekcja historii dla dzieci

Turnieje rycerskie były ważnym elementem średniowiecznej kultury rycerskiej i dworskiej, a także formą zawodów i sprawdzania umiejętności rycerza. Polegały na prowadzeniu walki według ściśle określonych zasad, a rozgrywane były często na dworach królewskich i książęcych. Chcąc przybliżyć dzieciom czasy średniowiecza? Mazurolandia już w drugą niedzielę sierpnia przerodzi się w arenę zmagań rycerskich. Piknik rozpocznie się o godzinie 11 i potrwa do godziny 18. Jak zapewniają organizatorzy tym czasie na uczestników pikniku - rodziny z dziećmi - będzie czekać wiele atrakcji, które pozwolą poznać rycerski etos i kulturę.

Każdy znajdzie coś dla siebie. Panie będą miały okazję wcielenia się w damy dworu, które wiernie kibicują mężnym rycerzom. Dziewczęta nauczą się również kroków tańców dawnych. Goście Mazurolandii będą mogli zaznajomić się z historią ceremoniałów rycerskich, przeznaczeniem strojów, a także wziąć udział w inscenizacji scenki rodzajowej i usłyszeć wystrzały z hakownicy. Ponadto chętni zostaną zaproszeni do uczestnictwa w średniowiecznych grach i zabawach oraz podziwiania walki na miecze i tarcze. Atrakcje zaplanowane podczas „Turnieju rycerskiego” będą dla uczestników spotkania żywą lekcją historii, co pozwoli poczuć niesamowity czar i klimat minionej epoki.

Zobacz także: 11 sposobów na superwakacje z dzieckiem
Redakcja poleca: Dzieci mówią o wakacjach - film
Za co dzieci lubią wakacje i co można robić latem - zapytaliśmy maluchy na gdańskich ulicach.

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj