TVP przygotowało ofertę programową dla uczniów na czas ferii zimowych
fot. AdobeStock

TVP przygotowało specjalną ofertę programową dla dzieci na czas ferii

W związku z obostrzeniami rządu o białych szaleństwach na stoku podczas tegorocznych ferii zimowych uczniowie mogą zapomnieć. Telewizja Polska postanowiła stworzyć specjalną ramówkę dla dzieci, by umilić im czas odpoczynku od szkoły, który większość z nich spędzi w domach.
Milena Oszczepalińska
TVP przygotowało ofertę programową dla uczniów na czas ferii zimowych
fot. AdobeStock
„Ferie z TVP” to projekt skierowany do dzieci i młodzieży,  które będą spędzać tegoroczną dwutygodniową przerwę zimową od szkoły w swoich domach. A takich uczniów będzie bardzo dużo. W związku z zamknięciem stoków narciarskich i hoteli nie ma mowy o rodzinnych wyjazdach. Dla tych, którzy nie będą uczestniczyć w półkoloniach, właściwie jedynym rozwiązaniem będzie spędzenie ferii w domu. Telewizja Polska przygotowała specjalną ofertę programową dla uczniów, aby uprzyjemnić im ten czas. Twarzą i ambasadorką projektu została Roksana Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji Junior w 2018 roku. „Ferie z TVP” dostępne będą na antenach Telewizji Polskiej, w serwisie vod.tvp.pl, na dedykowanej stronie ferie.tvp.pl oraz na platformie hybrydowej od 4 stycznia 2021 r.

„Ferie z TVP” – co znajdzie się w ofercie stacji?

Codziennie w godz. 8-13 w TVP ABC emitowane będzie pasmo programów bez reklam dla dzieci w wieku 4-10 lat. Wśród nich będzie można oglądać takie programy, jak „Ugotuj nam bajkę” oraz animacje „Cleo i Cuqin”, „Tru i Tęczowe Królestwo” oraz „Ptyś i Bill”.

Dla uczniów powyżej 10. roku życia również codziennie w godz. 8-13 dedykowaną stacją będzie TVP 3 z pasmem wspólnym, w ramach którego dostępne będą filmy, seriale (np. „Znajdź mnie w Paryżu” oraz  „Nowe legendy o Małpim Królu”) oraz audycje tematyczne o profilu edukacyjnym i lifestylowym. Oprócz tego w ofercie znajdą się „Piłkarskie ABC”,  „Strefa ruchu”, „Poczuj rytm”, „Uczniowie z klasą”, „Wkręć się w to!”, „Zaczarowany świat sztuki!” i „e-MOCje”.

Na koniec każdego dnia „Ferii z TVP” na antenie TVP3 będzie emitowany familijny film fabularny.

Oferta programowa TVP przygotowana została we współpracy z Ministerstwem Edukacji  Narodowej. Prezes Zarządu Telewizji Polskiej, Jacek Kurski, tak ocenia projekt „Ferie z TVP”: „Jestem przekonany, że dzięki swej nowoczesnej i interaktywnej formule podbije on serca naszych młodych widzów i raz na zawsze rozprawi się ze stereotypem, że ferie spędzone w domu muszą być nudne”.

Jak oceniacie propozycję na tegoroczne ferie przygotowaną przez Telewizję Publiczną? Wasze dzieci będą oglądać powyższe programy?

Jesteśmy ciekawi, jak wypadnie ta oferta w praktyce. Przypominamy, że „Szkoła z TVP”, zorganizowana na początku pandemii, gdy zamknięto szkoły, nie spotkała się z pozytywnym odzewem, a jej programy (zwłaszcza edukacyjne) były dość mocno krytykowane. Czy tym razem TVP lepiej się przygotowało? Przekonamy się już za nieco ponad dwa tygodnie.

Źródło: materiały prasowe TVP

Zobacz także:
Redakcja poleca: Jak zrobić kotylion z papieru: łatwa instrukcja DIY
Kotylion to obowiązkowa ozdoba na Święto Niepodległości. Aby zrobić kotylion, potrzebujesz jedynie kawałka papieru, papierowej papilotki do ciastka i wydrukowanego na kartce orzełka, którego szablon znajdziesz na naszej stronie. Taki kotylion narodowy to proste zadanie. Dzięki naszej instrukcji szykowanie ozdób na 11 listopada stanie się niezłą frajdą. Podpowiadamy, jak zrobić prosty i efektowny kotylion z papieru.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy