Emolium
fot. materiały prasowe

Pierwsza kąpiel w życiu? Z Emolium® od 1. dnia życia

Marka Emolium®, rynkowy lider w pielęgnacji emoliencyjnej, obchodzi właśnie dziesięciolecie swojego istnienia. To także 10-letnie doświadczenie w pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt. Od 1. dnia życia.
Emolium
fot. materiały prasowe

Dlaczego skóra niemowlęcia wymaga wyjątkowej pielęgnacji?

Skóra właściwa noworodków i niemowląt jest cieńsza. Komórki naskórka, zwłaszcza w zewnętrznej warstwie, leżą luźno, a przestrzenie między nimi są większe niż w skórze osób dorosłych. Jest to przyczyną m.in. nadmiernej utraty wody, dużo mniejsza jest również ochrona organizmu przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych (detergenty, wysuszający wpływ wody, kurz, słońce, drobnoustroje, pocieranie). Dlatego aby uniknąć problemów pod postacią suchej i podrażnionej skóry, należy ją pielęgnować i odpowiednio postępować już od 1. dnia życia dziecka. Głównym celem pielęgnacji w tym okresie jest zapewnienie prawidłowych funkcji skóry poprzez ochronę bariery naskórkowej.
 
 „Spadek uwodnienia warstwy rogowej skóry, powoduje nasilenie jej przepuszczalności oraz zmniejszenie elastyczności. W konsekwencji obniża się jakość bariery naskórkowej i zwiększa podatność na działanie czynników zewnętrznych. Dochodzi do rozwoju podrażnienia, stanów zapalnych, infekcji, alergii i świądu. Suchy i podrapany naskórek stanowi wrota do wnikania mikroorganizmów, których obecność dodatkowo nasila destrukcję bariery i świąd. Właściwe natłuszczenie i nawilżenie naskórka, redukując suchość i świąd, zmniejsza odruch drapania, a przez to znacznie poprawia jakość życia dziecka” – mówi dr n. med. Adam J. Sybilski z Zakładu Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii, WUM.
 
Linia Emolium oznaczona specjalną rekomendacją od 1. dnia życia to 6 preparatów do codziennej
i podstawowej pielęgnacji dziecka:
 
  • Emulsja do ciała
  • Krem
  • Emulsja do kąpieli
  • Oliwka do ciała z lipidami
  • Zmiękczający żel na ciemieniuchę
  • Krem ochronny przeciw odparzeniom
 
Linia jest najczęściej rekomendowana przez pediatrów, jako emolient do pielęgnacji skóry dzieci. Została poddana badaniom aplikacyjnym i aparaturowym w niezależnych instytutach badawczych oraz badaniom klinicznym.
Redakcja poleca: 9 zastosowań oleju kokosowego dla niemowląt i dzieci [WIDEO]
Jeśli lubisz naturalne kosmetyki do pielęgnacji dziecka, sięgnij po olej kokosowy. Zobacz, do czego możesz go używać w pielęgnacji niemowląt i dzieci - będziesz pod wrażeniem!

Wielopłaszczyznowe działanie kosmetyków Emolium

Podstawa pielęgnacji Emolium – Emulsja do ciała i Emulsja do kąpieli od 1. dnia życia działają wielopłaszczyznowo, dzięki czterem odpowiednio dobranym grupom składników. Są to:
  1. składniki uzupełniające lipidy, czyli oleje zapewniające skórze dziecka właściwą podaż NNKT (olej makadamia, masło shea, olej awokado, trójglicerydy kaprylowo-kaprynowe, olej canola),
  2. składniki głęboko nawilżające: hialuronian sodu i mocznik wraz z gliceryną,
  3. substancje okluzyjne zapewniające fizyczną barierę przed wnikaniem substancji drażniących oraz zmniejszenie TEWL,
  4. substancje kojące i łagodzące podrażnieniaalantoina.
 
Hypoalergiczne formuły preparatów zostały opracowane tak, aby zminimalizować ryzyko powstania reakcji alergicznej. Przeznaczone są również do bardzo wymagającej skóry skłonnej do alergii i atopowej.

Emolium® to aktywne emolienty, stworzone z myślą o pielęgnacji i ochronie skóry dzieci i dorosłych. Dostarczają skórze składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Rekomendowane są do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej, skłonnej do alergii lub atopowej. Bogate formuły oparte na sprawdzonych składnikach działają kompleksowo i długotrwale zarówno na powierzchni jak i w głębi naskórka, chroniąc skórę dzieci i dorosłych. Emolium od lat cieszy się zaufaniem lekarzy dermatologów i pediatrów, farmaceutów oraz konsumentów. Jest laureatem licznych nagród przyznawanych przez te środowiska.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy