GRY
 
 

Tydzień Kultury Języka

13-16.03.2012r., Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza dzieci na atrakcje w ramach Tygodnia Kultury Języka - Zabawa słowem, savoir vivre, pamięć i gra miejska.

wydarzenia
fot. Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach
Gesty, znaki, słowa – abc dobrego wychowania przy stole. Będzie prezentacją dobrych manier, w formie zabawy. Kiedyś małe dziewczynki uczyły się tego bawiąc się małymi serwisami. My dziś spróbujemy odświeżyć tę edukacyjną zabawę, mini zestawy dostarczy Wader-Woźniak.
Zajęcia przeznaczone dla grup wczesnoszkolnych.

Wypożyczalnia przeżyć – zabawa słowem w oparciu o dadaizm i twórczość Mirona Białoszewskiego. Warsztat będzie polegał na kumulatywny tworzeniu słów i eksperymentalnym współtworzeniu wierszy. Do zabawy zapraszamy licealistów i studentów. Moje pogodne dzieciństwo skończyło się 1 września 1939 - warsztaty edukacyjne dla młodzieży bazujące na wspomnieniach ludzi, którzy przeżyli II wojnę światową, warsztaty odbędą się na ekspozycji muzealnej.
Koszt udziału w warsztatach to 8,- zł od osoby.
Obowiązuje rezerwacja.

Po nitce do kłębka – Mapa centrum miasta to niemalże gra planszowa. Wszyscy wiedzą skąd się zacznie, wszyscy wiedzą gdzie jest koniec… cała zabawa jest tym, co jest pomiędzy. Każda drużyna, która zgłosi się do gry otrzyma misje do wypełnienia, miejsca które należy odwiedzić lub odnaleźć na planszy (ulica Sienkiewicza i przyległe uliczki – centrum miasta).
Gra to zagadki z zakresu znajomości miasta, jego związków z literaturą i historią, ciekawostki i tajemnice. Gra sprawdzi jak dobrze znacie Kielce i czy potraficie rozwiązywać zagadki.
Gra odbędzie się 15.03.2012 (czwartek), zacznie się o 11 pod Muzeum Zabawek i Zabawy, potrwa przez 2 godziny. Karty misji będzie można oddawać do godziny 13 w Muzeum Zabawek i Zabawy.
Ogłoszenie wyników nastąpi w Muzeum po godzinie 16, oraz na stronie www.muzeumzabawek.eu
Uczestnikami gry mogą być zorganizowane grupy (od 5 do 35 os. – w tym klasy szkolne).
Udział w grze bezpłatny.

MUZEUM ZABAWEK I ZABAWY
25 – 367 Kielce,
pl. Wolności 2,
tel.: 41 34 440 78, 041 34 337 00,
fax: 41 34 448 19
e-mail: poczta@muzeumzabawek.eu
Rezerwacja tel. 41 343 37 06
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj