noworodek dużo włosów
fot. Instagram @picgenic

Tym 2-miesięcznym bobasem zachwyca się cały świat. Zobacz zdjęcia!

Co jest niezwykłego w tym maluszku? Przyjrzyjcie się zdjęciu! ;-)
noworodek dużo włosów
fot. Instagram @picgenic

Dzieci rodzą się z różną wagą, wzrostem, kolorem skóry, włosów, oczu. Nie każde może się jednak pochwalić taką fryzurą ;-)

Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie 2-miesięczne dziecko, któremu można robić kucyki? O tym, jak niezwykła jest maleńka Coral, poinformował jej tata. Wielu rodziców może pozazdrościć owłosionej główki dziewczynce.

Zazwyczaj jesteśmy przyzwyczajeni do widoku łysej główki noworodka. Kilka włosów na krzyż, bezzębny uśmiech, samo szczęście. Czasem się zdarza, by dziecko miało trochę więcej włosków, ale nie tyle co maleńka Carol.

Skąd na jej główce wzięło się takie szaleństwo?

Na pewno nie z powodu diety mamy, kiedy była w ciąży. Zazwyczaj jest to po prostu wynik genów. Poza tym, warto także pamiętać, że włosy noworodka wycierają się do 4.miesiąca życia, dopiero potem pojawiają się te właściwe.

Kolor włosów dziecka także się zmienia. Najczęściej jasne włoski ciemnieją wraz z uaktywniającymi się z wiekiem komórkami barwnikowymi. Tak samo dziecko które urodzi się z cudownymi loczkami, wcale nie musi mieć kręconych włosów w dorosłym życiu.

Dziecko które urodzi się z bujną fryzurą, nie ma gwarancji, że będzie je miało na zawsze. Niech rodzice małej Coral cieszą się tym wyjątkowym widokiem zwariowanej fryzury córeczki.

Zobacz także: Czy można porozmawiać z niemowlakiem? Zobacz zabawny film!

Redakcja poleca: HIV a ciąża - jakie jest ryzyko zakażenia dziecka? Wywiad z ekspertem
HIV w ciąży to nie wyrok! Dr Ernest Kuchar wyjaśnia, że odpowiednio wykryty i leczony wirus HIV zmniejsza niemalże całkowicie ryzyko przeniesienia się wirusa na dziecko.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy