ubrania dla dzieci, ubranka, zakupy
fot. fotolia

Ubrania dla dzieci – jak kupować z głową?

Choć ubranka nie rosną razem z dzieckiem, ich ceny niekiedy potrafią być wyższe niż ubrań dla dorosłych. Coraz więcej polskich mam decyduje się na kupno używanych rzeczy dla dziecka. Jak kupować, żeby zaoszczędzić czas i pieniądze?
Marta Kabulska
ubrania dla dzieci, ubranka, zakupy
fot. fotolia
Czy wiesz, że Polacy w ubiegłym roku wystawili na sprzedaż aż 18 mln rzeczy używanych (według badania TLS Polska na zlecenie Olx.pl). Ubrania i akcesoria dla dzieci znalazły się w czołówce najczęściej ukazujących się ofert i stanowiły aż 40% towarów wystawionych na sprzedaż. Biorąc pod uwagę fakt, że dzieci bardzo szybko wyrastają z ubrań, zakupy z drugiej ręki to czysta ekonomia.

Jak oszczędzać na ubrankach dla dzieci?

Mamy określają miesięczny koszt utrzymania małego dziecka na ponad 500zł. Do tego należy doliczyć koszt ubranek dla dzieci, z których dziecko szybko wyrasta. Garderoba dziecka wymaga ciągłej wymiany. Kupowanie używanych ubranek pozwala zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Używane ubranka dla dzieci często można kupić za pół ceny, jednocześnie odkładając pokaźną sumę na inne niezbędne akcesoria. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że ubranka po maleństwach są o wiele mniej znoszone, niż te po starszych dzieciach. Rynek używanych ubrań dla dzieci pełen jest rzeczy, które nie tylko cieszą oko, bo mogą obejmować produkty nawet z jeszcze aktualnych kolekcji, ale przede wszystkim portfel rodzica.

Zobacz też: Złap okazję – najlepsze promocje dla dzieci i rodziców
Redakcja poleca: To będzie modne! Wiosenno-letnia kolekcja ubrań dla chłopców Mothercare.
Szukasz wiosennej kurteczki dla synka? Rozglądasz się za wiosennymi ubraniami dla dziecka? Zobacz, co w tym sezonie proponuje małym chłopcom Mothercare.

Jak znaleźć najlepsze oferty sprzedaży ubranek dla dzieci?

Nie wszystkie mamy mają zaufanie do osiedlowych second-handów, czy czas na wyszukiwanie pośród ubrań w różnych fasonach i rozmiarach. Wyszukiwanie dobrych używanych rzeczy dla dzieci w korzystnych cenach, to zajęcie wymagające czasu i cierpliwości.  Współczesne mamy coraz częściej korzystają z internetowych aukcji i sklepów.  
- Zauważyliśmy duże zainteresowanie rzeczami z drugiej ręki, a także zapotrzebowanie na zaufane miejsce, w którym można takie rzeczy kupić. - mówi Martin Molcan, Dyrektor Zarządzający Feedo.pl, sklepu internetowego dla dzieci. W tego typu sklepach mamy znajdą ubrania znanych marek nawet trzy razy taniej. Każdy produkt zawiera opis stanu, ewentualnych wad, wymiary i skład. Tego typu platformy z używanymi rzeczami dla dzieci to idealna alternatywa dla tych mam, które nie mają zaufania do rzeczy kupowanych bezpośrednio od osób prywatnych, a także gwarancja niskiej ceny i dobrej jakości.

Zobacz też: Lumpeksy, Secondhand, Szmatki, Ciucholandy - Wasze opinie
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy