Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
święty Peregryn
Adobe Stock/ Luca Lorenzelli
Religia

Modlitwa do św. Peregryna

Modlitwa do św. Peregryna jest często ostatnią nadzieją osób, które są dotknięte chorobą nowotworową. Patron chorych na raka daje nadzieję cierpiącym na to, by – tak jak On – pokonali swoje słabości.

Historia św. Peregryna jest jedną z najbardziej poruszających opowieści w religii chrześcijańskiej. Pokonanie raka za sprawą sił Boskich jest ostatnią nadzieją dla wielu osób. Niemal każda modlitwa do św. Peregryna jest prośbą o dodanie sił w walce z chorobą nowotworową dla nas lub dla naszych bliskich. Wiara potrafi działać cuda i niejednokrotnie gorliwa modlitwa przynosiła efekty, w które lekarze nie mogli uwierzyć. Mamy nadzieję, że poniższy zbiór modlitw pomoże ci odnaleźć wiarę i pokonać najcięższe chwile.

Spis treści:

  1. Modlitwy do świętego Peregryna
  2. Koronka za chorych na raka do św. Peregryna
  3. Święty Peregryn – modlitwa z obrazkiem
  4. Krótka informacja o św. Peregrynie

Cytaty o tacie – 17 wzruszających, mądrych i śmiesznych złotych myśli na Dzień Ojca [WIDEO]

Modlitwy do świętego Peregryna

Modlitwa do św. Peregryna

Święty Peregrynie, dałeś nam przykład do naśladowania bo jako chrześcijanin byłeś oddany miłości, jako Serwita byłeś wierny w służbie, jako pokutnik pokornie uznawałeś swój grzech, dotknięty – cierpliwie znosiłeś cierpienie. Oręduj za nami u Ojca Niebieskiego abyśmy jak Ty, oddani, pokorni i cierpliwi mogli otrzymać od Jezusa Chrystusa łaskę, o którą prosimy.

Modlitwa o wstawiennictwo świętego Peregryna

O święty Peregrynie, Ty, którego zwano „potężnym” i „cudownym pracownikiem” z powodu licznych cudów, które otrzymywałeś od Boga dla tych, którzy uciekali się do Ciebie. Przez tak wiele lat znosiłeś na swym własnym ciele chorobę rakową, która niszczy samą istotę naszego jestestwa, i który uciekłeś się do Źródła wszelkiej łaski, gdy człowiek był już bezsilny. Zostałeś wyróżniony wizją Chrystusa, który zszedł z Krzyża by Cię uzdrowić. Proś Boga i Matkę Boską o uzdrowienie dla tych chorych, których powierzamy Tobie (w tym miejscu przywołaj imiona osób, za których się modlisz). Wsparci w ten sposób przez Twe potężne wstawiennictwo będziemy śpiewać Bogu, teraz i na wieki, pieśń wdzięczności za Jego wielką dobroć i miłosierdzie.

Modlitwa za chorych na raka

Przychodzimy do Ciebie z ufnością św. Peregrynie z prośbą o wstawiennictwo za (wymieniamy osobę),który jest chory.

Ty modliłeś się pod krucyfiksem, a Jezus usłyszał Twoją modlitwę i teraz żyjesz w wiecznej światłości nieba.

Prosimy Cię, módl się, aby Zmartwychwstały wyciągnął swoją wszechmocną dłoń nad (wymieniamy osobę) i uleczył go z choroby.

Święty Peregrynie, wierny sługo Maryi, wstawiaj się za (wymieniamy osobę), aby Jezus uwolnił go od cierpienia i w ten sposób okazał moc swojej zbawczej miłości.

Uproś Pana Życia, aby zajaśniał nad (wymieniamy osobę), aby mógł cieszyć się światłem odzyskanego zdrowia i mógł dziękować Jezusowi, naszemu Zbawicielowi.

Wysłuchaj naszą modlitwę, św. Peregrynie, i wstawiaj się za naszym cierpiącym przyjacielem, tak jak setnik wstawiał się za swoim sługą, jak Marta i Maria błagały za swojego brata Łazarza, jak Maryja wstawiała się za małżonkami w Kanie, tak aby (wymianiamy osobę) mógł poznać moc Twojego wstawiennictwa za cierpiących.

Niech Bóg, Ojciec, Syn i Duch Święty, których świętość jaśnieje przed Tobą, św. Peregrynie, otrzyma wszelką cześć i chwałę na wieki.
Amen.

Modlitwa o uzdrowienie z raka ze wstawiennictwem świętego Peregryna

Panie Boże, ofiarodawcom świętemu Peregrynowi Anioła towarzysza, błagam o uzdrowienie z raka za jego pośrednictwem. Proszę Cię święty Peregrynie o wstawiennictwo w mojej sprawie. Powierzam niebiosom moje zdrowie i życie, pokładam wszelkie nadzieje.

Błogosławiona Maryjo Dziewico, Najświętsza Panienko, ulecz moje rany i pozwól żyć w szczęściu i zdrowiu. Przytul mnie do swojego serca, jak swojego syna i daj bezpieczny schron.

Proszę o łaskę zdrowia, o uzdrowienie z raka! O święty Peregrynie, Matko Najświętsza, Boże Wszechmocny! O ile taka jest wasza wola.

Przez Chrystusa, Pana Naszego,
Amen.

Modlitwa o cud uzdrowienia z raka

Panie Jezu, stoję przed Tobą taki jaki jestem. Przepraszam za moje grzechy, żałuję za nie, proszę przebacz mi. W Twoje imię przebaczam wszystkim cokolwiek uczynili przeciwko mnie. Wyrzekam się szatana, złych duchów i ich dzieł. Oddaję się Tobie Panie Jezu całkowicie teraz i na wieki. Zapraszam Cię do mojego życia, przyjmuję Cię jako mojego Pana i Odkupiciela. Uzdrów mnie, odmień mnie, wzmocnij na ciele, duszy i umyśle. Przybądź Panie Jezu, osłoń mnie Najdroższą Krwią Twoją i napełnij Swoim Duchem Świętym. Kocham Ciebie Panie Jezu. Dzięki Ci składam. Pragnę podążać za Tobą każdego dnia w moim życiu. Amen. Maryjo Matko moja, Królowo Pokoju, Święty Peregrynie Patronie chorych na raka, Wszyscy Aniołowie i Święci, przyjdźcie mi ku pomocy.

Koronka za chorych na raka do św. Peregryna

Boże, który dałeś świętemu Peregrynowi Anioła jako towarzysza, Świętą Panienkę jako nauczycielkę, i Jezusa jako lekarza na jego niedolę, błagamy Cię, byś poprzez jego zalety pozwolił nam na ziemi wielbić naszego świętego Anioła, błogosławioną Dziewicę Maryję i naszego Zbawiciela, by w Nim wielbić Świętych na wieki. Pozwól byśmy otrzymali łaskę, o którą prosimy… (np. o uzdrowienie z nowotworu np. dla mnie lub wymienić osobę…) O ile taka jest Wola Twoja. Błagamy o to przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Święty Peregryn – modlitwa z obrazkiem

modlitwa do św Peregryna
Adobe Stock/ Luca Lorenzelli i Canva/ Joanna Lechowicz

modlitwa o uzdrowienie z choroby nowotworowej
Adobe Stock/ Luca Lorenzelli i Canva/ Joanna Lechowicz

Krótka informacja o św. Peregrynie

Historia świętego Peregryna wcale nie rozpoczyna się w pobożnej rodzinie. Św. Peregryn urodził się w bardzo zamożnej rodzinie, lecz z pobożnością niewiele miał wspólnego. Na początku swojego życia oddawał się przyjemnościom i rozrywkom, występując zdecydowanie przeciwko papiestwu. Był zaangażowany w działalność polityczną. Popierał cesarza, który w XIII wieku walczył z chrześcijaństwem, co było przyczyną wielu rozruchów i konfliktów.

Przemiana Peregryna

Co spowodowało jego przemianę? Chrześcijańska postawa ojca Filipa Benizi. Podczas kolejnych rozruchów papież wysłał na miejsce konfliktu (Forli) swego negocjatora ojca Benizi, by spróbował załagodzić sytuację. Tam został od brutalnie potraktowany przez tłum. Peregryn w imię walki o przywództwo cesarza spoliczkował ojca Benzi, a ten – ku jego zdziwieniu – nadstawił drugi policzek.

Postawa ta wywołała u późniejszego świętego niemałą konsternację. Nie rozumiał on do końca, dlaczego żarliwy kaznodzieja nie zareagował agresją na jego uderzenie, lecz wykazał prawdziwie chrześcijańską postawę. Peregryn odczuł duże wyrzuty sumienia i  – według legendy – objawiła mu się Matka Boska, która nakazała mu udać się do zakonu Sług Matki Bożej, gdzie jednym z twórców był spoliczkowany ojciec Benizi.

Droga do oświecenia

Zgodnie z prośbą Matki Boskiej Peregryn udał się do Klasztoru w celu otrzymania święceń. Następnie został skierowany do swego rodzinnego miasta, gdzie poświęcił się pracy duszpasterza. Był też fundatorem klasztoru serwitów.

Na znak swojej pokuty wobec poprzedniego życia, nie siadał przez 30 lat. Do czasu swoich 60 urodzin wiernie pełnił posługę kapłańską i znany był jako świetny spowiednik.

Uzdrowienie Peregryna

W podeszłym wieku na jego nodze pojawił się nowotwór. Po krótkim czasie rana pochłonęła całą nogę Peregryna, uszkodzając już nie tylko skórę, lecz także kości. Gdy do chorego przyszedł lekarz diagnoza nie była zbyt optymistyczna – noga była już zbyt zaatakowana na skutek choroby nowotworowej i wymagała amputacji.

Resztkom sił Peregryn udał się do kaplicy, gdzie poprosił o wyzdrowienie z choroby nowotworowej samego Jezusa. Kapłan nie zawiódł się. W nocy chorego odwiedził Jezus i całkowicie uzdrowił jego nogę. Lekarz, który przyszedł rano, by amputować nogę, nie mógł się nadziwić, że po ranie nie został nawet mały ślad.

Po tym wydarzeniu tłumy napływały do klasztoru wysławiając ojca Peregryna. Jego kult obiegł nie tylko rodzinne miasto, lecz całe okolice. Pomimo sławy jego pokora pozostałą niezmieniona, dlatego wielokrotnie w pismach nazywany jest drugim Hiobem.

Kanonizacja ojca Peregryna Laziosi

Około 400 lat później w 1726 roku papież Benedykt XIII kanonizował ojca Peregryna Laziosi. Do tej pory jest on sławiony jako patron chorych na raka i wielu wierzących powierza się jego intencji w czasach ciężkiej choroby.

święty Szarbel
Adobe Stock/ Eliane Haykal
Religia
Modlitwa do św. Szarbela
Modlitwa do św. Szarbela to często ostatnia nadzieja dla osób, które walczą o zdrowie lub chcą poprosić o łaskę powrotu do zdrowia dla swoich bliskich.

Święty Szarbel po swojej śmierci wielokrotnie pomagał on wiernym chrześcijańskim w odzyskiwaniu zdrowia. Jeśli także chcesz poprosić go o łaskę uzdrowienia na siebie lub bliskich, to poniżej znajdziesz zbiór modlitw za wstawiennictwem św. Szarbela, które pomogą Ci w tym zadaniu. Spis treści: Modlitwy do św. Szarbela Krótka modlitwa do św ojca Charbela Modlitwa o uproszenie łask do św Szarbela Modlitwa do św Szarbela o odkrycie talentu Modlitwa Ojcze Szarbelu Modlitwa do św Szarbela o łaskę zdrowia Modlitwa do św Charbela o uzdrowienie Modlitwa o wstawiennictwo św Szarbela o wiarę, nadzieję i miłoś Modlitwa święty Ojcze Charbelu Modlitwa do świętego Szarbela o jego wstawiennictwo Modlitwa z obrazka św Szarbela - modlitwa prośby Modlitwa do św Charbela o potrzebne łaski Litania do świętego Charbela Ostatnia modlitwa świętego Szarbela Pełna nowenna do św Szarbela - modlitwy na 9 dni Modlitwy do św. Szarbela Krótka modlitwa do św. ojca Charbela „Ojcze Charbelu, zostałeś obdarzony przez Boga gorliwą wiarą, mocną nadzieją, żarliwą miłością. Proszę Cię, wstaw się za mną u Boga w mojej intencji. Proszę o potrzebne łaski nie tylko dla mnie, ale też dla moich bliskich oraz nieprzyjaciół.” Modlitwa o oproszenie łaski do św. Szarbela „Panie nieskończenie święty i uwielbiony w twoich świętych, Ty natchnąłeś świętego Charbela, mnicha i pustelnika, aby żył i umierał podążając drogą Jezusa Chrystusa, Ty dałeś mu siłę do oderwania się od świata, aby mógł odnieść nad nim zwycięstwo przez swoje cnoty mnicha i pustelnika - błagamy Cię o Twoją łaskę, abyśmy za przykładem św. Charbela mogli kochać Cię i służyć Ci tak, jak on. Boże Wszechmogący, który ukazałeś nam moc...

święta Rita
Adobe Stock/ sidneydealmeida
Religia
Krótka modlitwa do świętej Rity
Wielu wierzących potwierdza, że krótka modlitwa do świętej Rity pozwala poukładać swoje sprawy życiowe. Święta Rita jest uważana za najskuteczniejszą patronkę w sprawach beznadziejnych.

Święta Rita jest bardzo popularną patronką. Chrześcijanie zwracają się do niej o pomoc w każdej sytuacji – o łaskę zdrowia, rozwiązanie problemów małżeńskich czy o pokój.  Spis treści: Codzienne modlitwy do świętej Rity Modlitwy do św. Rity o pomoc w związku i rodzinie Modlitwy o łaskę zdrowia Modlitwy na trudne dni z wstawiennictwem św. Rity Modlitwy dziękczynne i zawierzenia Jak samodzielnie ułożyć krótką modlitwę do świętej Rity? Codzienne modlitwy do świętej Rity Krótka modlitwa do świętej Rity „O najszlachetniejsza święta Rito! Powierzam ci dzisiaj moje potrzeby duchowe i doczesne, abyś przedstawiła je ze mną i za mnie Ukrzyżowanemu Panu. Wybłagaj mi posłuszeństwo, czystość, pokorę, ducha cierpliwości i poddania się woli Bożej. Miej na sercu również moje doczesne potrzeby. Niech Bóg raczy obdarzyć mnie wszystkim, co konieczne, abym żył ku pożytkowi bliźnich i na Jego chwałę. Amen. ” Codzienna modlitwa do świętej Rity „Święta Rito, która każdego dnia wiernie wypełniałaś swoje powołanie, proszę Cię, wstawiaj się za mną, abym potrafił(a) odkrywać Boże piękno i dar w monotonii codzienności. Wyproś mi łaskę dobrego przeżycia dzisiejszego dnia, abym przyjmował(a) wszystko, co mnie przybliża do Boga, odrzucał(a) to, co mnie od Niego oddala, i abym potrafił(a) odróżniać jedne rzeczy od drugich. Pomóż mi podejmować mądre decyzje, bądź ze mną i wspieraj w trudach, abym dziś i każdego dnia przygotowywał(a) się do przyjęcia Ojczyzny Niebieskiej, gdzie spotkam się z Bogiem, Tobą i wszystkimi świętymi.  Amen. Mało popularna modlitwa do świętej Rity „Św. Rito, która w życiowych trudnościach pokazywałaś, jak kierować się dobrem i miłością, proszę, abyś pomagała mi dobrze przejść przez...

zesłanie Ducha Świętego
Adobe Stock/ Pio Si
Religia
Modlitwa do Ducha Świętego
Modlitwa do Ducha Świętego pozwala na lepsze zrozumienie Pisma Świętego, uproszenie darów życia i jego dobrych owoców. Poznaj jej krótsze i dłuższe formy.

Duch Święty jest największym darem nadanym przez Boga, który uświęca życie wierzących. W religii chrześcijańskiej Trzecia Osoba Boska przenika wszystko, nawet samego Boga. i to właśnie On przekształca wierzących na podobieństwo Stwórcy. Spis treści: Codzienna modlitwa do Ducha Świętego Krótka modlitwa do Ducha Świętego Modlitwy o dary Ducha Świętego Modlitwa do Ducha Świętego o pomoc Modlitwa do Ducha Świętego przed nauką Modlitwa do Ducha Świętego o wyproszenie łask Modlitwa ofiarowania się Duchowi Świętemu Modlitwy do Ducha Świętego o uzdrowienie Modlitwy do Ducha Świętego innych świętych Przyjdź Duchu Święty Boże Koronka do Ducha Świętego Litania do Ducha Świętego Codzienna modlitwa do Ducha Świętego „Duchu przenajświętszy, którego kocham z całej duszy, uwielbiam Cię. Oświecaj mnie, wzmacniaj mnie, kieruj mną. Obiecuję poddać się wszystkiemu, co mnie spotka z woli Twojej i przyjąć wszystko, co pragniesz, aby mnie spotkało. Duchu przenajświętszy obdarz świat pokojem. Amen. ” Krótka modlitwa do Ducha Świętego „O Duchu Święty, duszo mej duszy, uwielbiam Cię, oświecaj mnie, umacniaj, pocieszaj i pouczaj, co mam czynić. Poddaję się chętnie wszystkiemu, czego ode mnie zażądasz, pragnę wszystko przyjąć, co na mnie dopuścisz. Daj mi tylko poznać Twoją świętą wolę. Amen. ” Modlitwy o dary Ducha Świętego Modlitwa do Ducha Świętego o dary „Duchu Przenajświętszy, racz mi udzielić  daru mądrości , abym zawsze umiejętnie rozróżniał dobro od zła i nigdy dóbr tego świata nie przedkładał nad dobro wieczne; daj mi  dar rozumu , abym poznał prawdy objawione na ile tylko jest to możliwe dla nieudolności ludzkiej; daj...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Wyjątkowe życzenia na Dzień Matki
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Matki: wyjątkowe dla wyjątkowej mamy
Luiza Słuszniak
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
ile punktów można zdobyć na egzaminie ósmoklasisty
Edukacja
Punkty na egzaminie ósmoklasisty 2023: ile trzeba mieć punktów?
Joanna Biegaj
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz