Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
śniadaniówka do szkoły
Adobe Stock
Zakupy

Śniadaniówka do szkoły: najlepsza z przegródkami i z bidonem [TANIE MODELE]

Śniadaniówka do szkoły lub przedszkola to bardzo przydatny gadżet. W śniadaniówce z przegródkami zmieści się pożywny posiłek na cały dzień, a śniadaniówka w komplecie z bidonem pozwoli ci przygotować także zdrowy napój dla dziecka do szkoły.

Duża śniadaniówka do szkoły to nie powinien być zakup, który robisz w ciemno. Wybierając śniadaniówkę dla dziecka, weź pod uwagę, co dziecko będzie w niej nosić, gdzie najczęściej będzie jadło i wreszcie – czy będzie nosić śniadaniówkę w plecaku, czy może zostawiać ją w szkole. Zwykle rodzice wolą śniadaniówki z przegródkami niż zwykłe plastikowe pudełka. A może zamiast śniadaniówki przyda się termiczna torba? Polecamy nasz ranking śniadaniówek do szkoły.

Spis treści:

Śniadaniówka do szkoły dla dzieci: ranking

  1. Śniadaniówka pudełko
  2. Śniadaniówka do szkoły z bidonem
  3. Śniadaniówka do szkoły z torbą
  4. Duża śniadaniówka do szkoły z przegródkami

Czy można jeść truskawki w ciąży? Tak, ale nie zawsze! (czy mogą wywołać uczulenie u dziecka?)

Śniadaniówka do szkoły: torba czy pudełko?

Niełatwo znaleźć idealną śniadaniówkę do szkoły, ale torebki termiczne są bardzo funkcjonalne. Są na tyle wytrzymałe i sztywne, że kanapkom, owocom i warzywom nic się nie stanie, a dodatkowo jedzenie nie traci swoich wartości odżywczych. Takie śniadaniówki w formie torebek zajmują jednak sporo miejsca, więc najlepiej zostawić je w szafce, o ile dziecko będzie taką dysponować.

Z kolei śniadaniówka-pudełko zajmuje niewiele miejsca i dziecko nie musi zostawiać go w szafce – może mieć je pod ręką w plecaku. Jednak w upały pudełko nie ochroni jedzenia przed wysoką temperaturą, a torba termiczna – już tak.

Śniadaniówka dla dziecka: na co zwrócić uwagę?

Śniadaniówka do szkoły musi być szczelna, ale zamknięcie nie powinno być kłopotliwe dla dziecka. Wieczko musi dobrze pasować do pojemnika, a ewentualne zatrzaski gładko się dopasowywać. Bardzo praktyczna jest śniadaniówka z przegródkami: wszelkie dodatkowe pojemniczki w śniadaniówce pozwalają lepiej poukładać przekąski – oddzielnie kanapki i np. owoce czy warzywa.

Niektóre pudełka czy torby termiczne mają kieszonki lub pojemniczki na lód albo wkłady termiczne. O ile na co dzień może nie będą niezbędne, to w podróży na zieloną szkołę na pewno się przydadzą.

Oczywiście jedzenie lepiej smakuje, jeśli jest ładnie podane i zapakowane. Dlatego najlepiej by było, żeby śniadaniówka do szkoły czy torba termiczna podobały się dziecku. Na rynku są produkty z postaciami z filmów, ale też bardziej uniwersalne – ze zwierzakami czy fajnymi dziecięcymi wzorami (takie wolniej wyjdą z mody).

Śniadaniówki do szkoły: ranking

1. Śniadaniówka pudełko

Taka śniadaniówka to zwykle lekkie pudełko z wieczkiem zamykanym na wcisk. Wykonane z tworzyw przeznaczonych do przechowywania żywności (bez BPA). Odpowiednia pojemność to ok. 750 ml. Na wieczku często znajduje się wesoły obrazek. To prosta i tania śniadaniówka do szkoły, raczej na przekąski niż duże drugie śniadanie.

Śniadaniówka do szkoły z bidonem

Śniadaniówka może być niewielka lub spora, mieć całkowicie zdejmowaną przykrywkę mocowaną na wcisk lub otwierane wieczko. Jeśli do kompletu jest bidon, zaoszczędzisz sobie dodatkowego zakupu. Wybierz bidon o pojemności co najmniej 500 ml. Dobrze, jeżeli dolna jego część służy za kubek. Zwróć uwagę, by śniadaniówka i bidon były wykonane z bezpiecznych dla dzieci tworzyw.

Śniadaniówka do szkoły z torbą

Torba śniadaniowa do szkoły ma właściwości izolujące. Jest łatwa do utrzymania w czystości, powinna też mieć poręczny pasek, dzięki czemu można ją nosić jak torebkę albo jak plecaczek. Przyda się również dodatkowa kieszonka na wkłady chłodzące oraz plakietkę z miejscem do podpisania nazwiskiem właściciela. Śniadaniówka z torbą jest zwykle bardzo pojemna: pomieści kanapki, owoce i niewielki napój.

 

Duża śniadaniówka do szkoły z przegródkami

W śniadaniówce z przegródkami bez trudu umieścisz różnego rodzaju przekąski: osobno warzywa i owoce, osobno kanapkę czy tortillę. Nic się nie pomiesza i nie rozpadnie, o ile tylko śniadaniówka będzie szczelnie zamknięta. Polecamy urocze śniadaniówki w kształcie zwierzątek, z kilkoma przegródkami i sztućcami w zestawie. Niektórych można używać w mikrofalówce. Tutaj kupisz je bardzo tanio:

Zobacz też:

dziecko, słodycze, cukierki
fotolia
Dieta
Czy dziecko jest uzależnione od słodyczy? - test
Dziecko je śniadanie
Fotolia
Wychowanie
Co robić, gdy dziecko nie chce jeść śniadań?
Codziennie rano toczysz walkę o to, żeby twój smyk zjadł śniadanie? Sprawdź, co robić, aby dziecko chętnie zjadało podstawowy posiłek dnia.

Śniadanie to podstawa dobrze rozpoczętego dnia dziecka. Powinno być zawsze zjedzone, zanim dziecko wyjdzie z domu, a także wtedy, gdy w nim zostaje. Jednak coraz częściej dziecko nie chce jeść śniadań, a rodzice zabiegani w porannym przygotowaniu do wyjścia z domu, nie mają cierpliwości tego dopilnować. Liczą, że maluch zje śniadanie w przedszkolu . Jednak nie mamy pewności, czy rzeczywiście to zrobi, a dodatkowym zagrożeniem jest to, że gdy dziecko w przyszłości pójdzie do szkoły, to zostanie mu nawyk niejedzenia śniadania, a wtedy konsekwencje mogą być poważniejsze. Dlaczego dziecko nie chce jeść śniadania? Twoje dziecko nigdy rano nie jest głodne i nie jesteś w stanie skusić go ulubionymi płatkami śniadaniowymi, kolorowymi kanapeczkami, czy podaniem śniadania w ukochanej miseczce, czy talerzyku. Zawsze marudzi , krzywi się i mówi że nie jest głodne. Dlaczego tak się dzieje? Zwróć uwagę na to, jak ty (wy) podchodzicie do tematu śniadań, i czy twoje dziecko nie bierze z was przykładu. Czy nie jest tak, że codziennie rano ganiasz po całym domu i tylko w biegu zdążysz wypić łyk kawy, albo przekąsić dopiero w samochodzie jakiegoś batona? Dla dziecka jesteś wzorem do naśladowania w każdej kwestii. Jeśli sama nie masz czasu usiąść przy stole i spokojnie razem zjeść śniadania, nie oczekuj, że dziecko posłusznie zrobi to samo. Dlatego nawyk jedzenia śniadań zacznijcie od weekendów, kiedy z reguły jest więcej czasu i wtedy właśnie można celebrować posiłki . Zaangażuj całą rodziny w przygotowanie śniadania, rozłożenia zastawy, kolorowych serwetek i stworzenia miłej atmosfery. To pierwszy, a jakże ważny krok do tego, żeby razem zasiąść przy stole. A jeśli dziecko pomimo tego nie ma apetytu, zastosuj kilka sprawdzonych rad. Jak zachęcić dziecko, które nie ma rano apetytu do jedzenia? Pozwól dziecku samemu wybrać produkty na śniadanie...

drugie śniadanie do szkoły
Adobe Stock
Aktualności
Nauczycielka skarciła mamę za niezdrową zawartość śniadaniówki
Kobieta nie widzi nic złego w tym, że dała 3-latce czekoladę na śniadanie. Czy nauczycielka miała prawo zwrócić mamie uwagę? Okazuje się, że zdania rodziców na ten temat są mocno podzielone.

Pewna australijska mama przeżyła niemały szok, gdy zajrzała do śniadaniówki swojego 3-letniego dziecka. W pudełeczku znalazła czerwoną karteczkę od nauczycielki. Zadaniem wychowawczyni posiłek przygotowany przez mamę był niezdrowy. Zdjęcie notatki obiegło sieć i wywołało burzę wśród rodziców. Czekolada na śniadanie "Twoje dziecko dostało dziś na śniadanie czekoladę, czyli produkt z kategorii "czerwonej" tego, co dzieci mogą jeść. Proszę, wybieraj zdrowsze przekąski dla dziecka" - napisała przedszkolanka. Kobieta nie widząc nic złego w swoim postępowaniu, postanowiła poradzić się koleżanki i w ten sposób zdjęcie karteczki pojawiło się w sieci. Aby ułatwić zadanie rodzicom, produkty żywieniowe w Australii zostały podzielone na 3 kategorie: zieloną najzdrowszą, złotą - te produkty dzieci powinny spożywać jedynie od czasu do czasu i czerwoną - zakazane, znalazły się w niej słodycze i śmieciowe jedzenie. Zdaniem wielu rodziców są to zalecenia, a nie nakaz i inspekcja śniadaniówki to przesada. Zwracają także uwagę na to, że np. domowe czekoladowe ciasto może być zdrową przekąską, choć zgodnie z listą zalicza się do czerwonej kategorii. Mama, która otrzymała karcącą notatkę, większość posiłków przygotowuje od podstaw m.in. piecze sama chleb i wie, czym jest zdrowa żywność ze względna wykształcenie i absolutnie nie rozumie zachowania wychowawczyni. Zdrowe nawyki Choć cała sytuacja miała miejsce w Australii i dotyczyła małego dziecka to i w Polsce jest to gorący temat. Większość z nas wychowała się w czasach, gdy sklepiki szkolne były przepełnione niezdrową żywnością i każde dziecko dosłownie czekało, aż dostanie kilka groszy, by móc sobie kupić chipsy, gumę lub colę. Do szkoły dostawało się kanapkę, czasem jabłko i tyle.   Teraz w szkołach znacznie bardziej pilnuje się tego co można kupić w...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz