Strajk edukacyjny
fot. Instagram/przemyslawczarnek/Adobe Stock

Uczniowie i studenci chcą odwołania ministra Czarnka: dziś STRAJK GENERALNY!

Młodzież przeciwna nowemu ministrowi edukacji i nauki postanowiła wyrazić swój sprzeciw poprzez nieuczestniczenie w dzisiejszych zajęciach.
Aleksandra Zaborowska
Strajk edukacyjny
fot. Instagram/przemyslawczarnek/Adobe Stock
Pod petycją za odwołaniem Przemysława Czarnka z pozycji ministra edukacji podpisało się już 90 tysięcy osób. Dwa tygodnie temu petycja trafiła do premiera – jednak bezskutecznie.

Uczniowie chcą pozbyć się ministra Czarnka

„Musimy zatem działać dalej, a nasz cel wciąż się nie zmienia: dymisja Przemysława Czarnka” – jak napisali organizatorzy Ogólnopolskiego Strajku Edukacyjnego zainaugurowanego przez ruch „Stop DeMENtażowi Edukacji”.

Protesty mają potrwać do piątku 11 grudnia. Dzisiaj strajkujący uczniowie i studenci nie uczestniczyli w zajęciach.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez organizatorów, studenci mogą się w tym czasie włączać w różne akcje takie jak np. oddawanie krwi. W tym przypadku organizatorzy mają tutaj także ukryty symbol: to ich odpowiedź na słowa Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że uczestnicy strajków kobiet „mają krew na rękach”. Część uczniów jednak angażuje się w inne akcje, takie jak sprzątanie śmieci w lasach.

Źródło: Onet

Zobacz też:
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy