Zakaz przemieszczania się między 8 a 16 przez uczniów będzie utrzymany w ferie
fot. AdobeStock

Uczniowie nawet w ferie będą zamknięci w domach do godz. 16 (z wyjątkiem wyjść z rodzicami)

Minister zdrowia podczas czwartkowej konferencji poinformował, że ograniczenia w przemieszczaniu się dzieci i młodzieży do 16 roku życia zostaną utrzymane również w trakcie zimowej przerwy od szkoły.
Milena Oszczepalińska
Zakaz przemieszczania się między 8 a 16 przez uczniów będzie utrzymany w ferie
fot. AdobeStock
W czwartek, 17 grudnia, odbyła się konferencja prasowa rządu z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, podczas której ogłoszono dalszą strategię walki z koronawirusem. Od 28 grudnia do 17 stycznia obowiązywać będzie narodowa kwarantanna – ponownie zamknięte zostaną galerie handlowe, a także hotele (również na podróże służbowe) i stoki narciarskie.

Podczas spotkania padło także pytanie od jednego z dziennikarzy o to, jak będzie wglądała sytuacja dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych, czyli w dniach wolnych od szkoły. Wiadomo już, że skoro nie będzie można skorzystać z rodzinnego wyjazdu np. w góry, w większości pozostaną w domach. Uczniowie nie będą jednak mogli swobodnie przemieszczać się w godzinach 8-16. Ograniczenie w poruszaniu się osób do 16 roku życia zostało utrzymane.

Dzieci nawet w ferie będą zamknięte w domach do godz. 16

Obecnie obowiązuje zakaz przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia bez opieki rodzica lub prawnego opiekuna od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16. Jeden z dziennikarzy zapytał obecnego na konferencji ministra zdrowia o to, czy ten zakaz zostanie zniesiony. Ku zaskoczeniu wielu odpowiedź Adama Niedzielskiego nie była twierdząca. Mimo że ferie to czas wolny od nauki, ograniczenie możliwości przemieszczania się dla tej grupy zostanie utrzymane. To oznacza, że dzieci i młodzież nawet podczas zimowego odpoczynku większość dnia będą musiały spędzać samotnie w domu, gdy ich rodzice będą w pracy. Wyjątkiem od tego jest jedynie uczestnictwo w półkoloniach.

Co sądzicie o takiej decyzji ministra zdrowia?

Więcej informacji o nowych ograniczeniach znajdziecie na oficjalnej stronie rządu RP.

Zobacz także:
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy