Powrót uczniów do szkół we wrześniu stoi pod znakiem zapytania
fot. AdobeStock

Uczniowie nie wrócą do szkół nawet we wrześniu? Zaskakujące słowa ministra edukacji

Minister edukacji Dariusz Piontkowski w jednym z ostatnich wywiadów zapowiedział, że szykowane są różne warianty. Niewykluczone, że od września nadal będzie kontynuowana edukacja zdalna.
Milena Oszczepalińska
Powrót uczniów do szkół we wrześniu stoi pod znakiem zapytania
fot. AdobeStock
Choć od dawna przypuszczano, że szkoły będą prowadziły edukację zdalną do końca roku szkolnego, ostatecznie taką decyzję MEN podjął dopiero kilka dni temu. Poza najmłodszymi uczniami z klas 1-3 szkoły podstawowej, dla których prowadzone są obecnie zajęcia opiekuńcze, oraz maturzystami i ósmoklasistami, którzy mogą uczęszczać na konsultacje przed egzaminami, placówki pozostają zamknięte. Zarówno rodzice, jak i uczniowie chyba już pogodzili się z tym faktem i z upragnieniem czekają na wrzesień, by znów wrócić do edukacji stacjonarnej.

Okazuje się jednak, że powrót wszystkich uczniów do szkół od 1 września stoi pod znakiem zapytania. Minister edukacji Dariusz Piontkowski powiedział na antenie Radia Plus, że szykowane są różne warianty. Czy to znaczy, że musimy być gotowi na to, że na jesieni dzieci również będą uczyły się w domu?

Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

Minister Dariusz Piontkowski ogłosił w poniedziałek, że kształcenie na odległość będzie realizowane do zakończenia trwającego jeszcze roku szkolnego, czyli do 26 czerwca. O tym, kiedy i w jakiej formie uczniowie otrzymają świadectwa, mają zadecydować dyrektorzy poszczególnych placówek, kierując się bezpieczeństwem uczniów i nauczycieli. Informacja o przedłużeniu terminu zawieszenia prowadzenia w szkołach stacjonarnych zajęć dydaktycznych została opublikowana w środę w Dzienniku Ustaw.
Redakcja poleca: Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Domowe sposoby na komary są prawie tak samo skuteczne, jak te chemiczne, za to o wiele zdrowsze dla nas i środowiska! Warto wypróbować naturalne środki na komary, takie jak: lawenda, wanilia, olejek cytrynowy i inne (równie skuteczne w walce z komarami) preparaty. Dzięki nim nie tylko odstraszysz insekty, lecz także wprowadzisz do domu piękne, aromatyczne zapachy! Sprawdź, czym odstraszyć komary.

Nie można wykluczyć dalszego zamknięcia szkół

W rozmowie z dziennikarzem Radia Plus Minister edukacji poinformował, że na razie nie może z całą pewnością powiedzieć, że uczniowie wrócą do szkół jesienią. Zależy to od sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju i od stopnia dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa. „Gdyby spełnił się ten gorszy scenariusz i epidemia rzeczywiście nie ustąpiła, była na dosyć szerokim zasięgu, to wówczas mamy przygotowane już rozwiązania prawne. Do kształcenia na odległość przygotowani są nauczyciele i uczniowie” – stwierdził minister.

Źródło: radiozet.pl

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy