GRY

Uczulenie na smoczek?

Uczulenia kontaktowe na lateks zdarzają się coraz częściej, ale u dzieci alergia kontaktowa występuje rzadko. Nasz ekspert odpowiada na pytanie zatroskanej mamy.

Konsultacja: Mieczysława Czerwionka-Szaflarska, alergolog
uczulenie,na, smoczek, dziecko, lateks
Moje dziecko (półtora roku) ssie smoczek. Do tej pory nic się nie działo, smoczek zmieniamy dość często. Ostatnio wokół ust malca pojawiły się krostki: czerwone, na końcu białe. Czy to może być uczulenie od smoczka?
Anna Kwiecińska z Bogatyni

Uczulenia kontaktowe na lateks zdarzają się coraz częściej, ale u dzieci alergia kontaktowa występuje rzadko.

Zmiany, które pani opisuje, wyglądają raczej na podrażnienia, zwłaszcza gdy smoczek przetrzymywany jest w ustach przez długi czas, a dodatkowo tę okolicę drażni ślina. Proponuję zmienić smoczek na inny typ, by porównać czy nie jest to problem smoczka konkretnej firmy, a najlepiej od razu całkowicie zrezygnować ze stosowania smoczków.

W przypadku znacznych zmian skórnych może być konieczna wizyta u dermatologa, który zaleci odpowiednie leki miejscowe.
Redakcja poleca: Dlaczego powstaje smog? – tłumaczy dr Dąbrowiecki [WIDEO]
Alergolog, dr n. med. Piotr Dąbrowiecki, opowiada o przyczynach smogu, skąd się bierze smog i czy rzeczywiście jest niebezpieczny dla każdego dziecka i dorosłego. Zobacz koniecznie nasz film, chyba będziesz nieco zaskoczona...
Mieczysława Czerwionka-Szaflarska
Konsultacja: Mieczysława Czerwionka-Szaflarska, alergolog

Wiceprezes zarządu i prezes oddziału bydgoskiego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Kieruje Katedrą i Kliniką Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii Collegium Medicum w Bydgoszczy.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

Narzędzia dla mam

Więcej

Zapoznanie z nocnikiem

O czym marzą maluchy?