uczulenie,na, smoczek, dziecko, lateks

Uczulenie na smoczek?

Uczulenia kontaktowe na lateks zdarzają się coraz częściej, ale u dzieci alergia kontaktowa występuje rzadko. Nasz ekspert odpowiada na pytanie zatroskanej mamy.
Konsultacja: Mieczysława Czerwionka-Szaflarska, alergolog
uczulenie,na, smoczek, dziecko, lateks
Moje dziecko (półtora roku) ssie smoczek. Do tej pory nic się nie działo, smoczek zmieniamy dość często. Ostatnio wokół ust malca pojawiły się krostki: czerwone, na końcu białe. Czy to może być uczulenie od smoczka?
Anna Kwiecińska z Bogatyni

Uczulenia kontaktowe na lateks zdarzają się coraz częściej, ale u dzieci alergia kontaktowa występuje rzadko.

Zmiany, które pani opisuje, wyglądają raczej na podrażnienia, zwłaszcza gdy smoczek przetrzymywany jest w ustach przez długi czas, a dodatkowo tę okolicę drażni ślina. Proponuję zmienić smoczek na inny typ, by porównać czy nie jest to problem smoczka konkretnej firmy, a najlepiej od razu całkowicie zrezygnować ze stosowania smoczków.

Jaki smoczek dla niemowlaka - sprawdź opinie o produktach

W przypadku znacznych zmian skórnych może być konieczna wizyta u dermatologa, który zaleci odpowiednie leki miejscowe.
Redakcja poleca: Co to jest AZS i jakie są objawy tej choroby? – Film
Atopowe zapalenie skóry, czyli AZS, to najczęstsza choroba skóry, jaka przytrafia się dzieciom. Jak można ją rozpoznać? Objawy AZS wylicza dermatolog – obejrzyj nasz film!
Mieczysława Czerwionka-Szaflarska
Konsultacja: Mieczysława Czerwionka-Szaflarska, alergolog

Wiceprezes zarządu i prezes oddziału bydgoskiego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Kieruje Katedrą i Kliniką Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii Collegium Medicum w Bydgoszczy.

Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy